Zmenšený obraz při připojení přes HDMI

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CrazyFish89 1. 4. 2012 10:34

Zdravím ... normálně připojuju svůj notebook přes DVI a nemám s ničím problém, když ale připojím stolní PC k mému monitoru LG IPS235P přes HDMI, tak i když je nastaveno klasické rozlišení 1920x1080, tak je obraz zmenšený (špatný kvalita obrázku, ale správná zobrazovací plocha je v něm označena)
Obrázek

GK na tom pc je ATI Sapphire HD 6770 1GB
V nastavení od ATI jsem nic nenašel, v nastavení monitoru taky ne ...
Jak jsem psal, tak plocha je nastavena na správné rozlišení a když dám printscreen a uložím ho, tak má taky správné rozlišení ... napadá někoho kde by mohl být zakopaný pes? setkal se s tím už někdo?

Děkuju
Sie MT50 -> BQS E71
CrazyFish89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 4. 2012 10:35

Projdi si nastavení monitoru. Bývá tam zmenšení při HDMI připojení.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod BigT 1. 4. 2012 10:44

Mám ten sám problém u intel 4500MHD a propojení s televizí Panasonic. Žádnou takovou volbu tam fakt nemám,
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 4. 2012 10:45

Já to hledal u Panasonic Viera a ta volba tam byla.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 1. 4. 2012 11:08

Nekdy je to i v ovladacich grafiky, ale pro zpristupneni byva potreba nastavit nizsi nez nativni rozliseni
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Able88 1. 11. 2012 17:29

Ahoj,
vyřešil jsi to nakonec nějak?

Mám úplně stejný problém (podle fotky i monitor). Při připojení přes HDMI neni využitá celá plocha monitoru, připojení přes D-SUB funguje v pohodě.
Jinak jsem to zkusil na jiným notebooku a bez jakýchkoli problémů to normálně fungovalo.. Už nevím, kde mam co zkusit nastavovat...

Díky,
Honza

// už to chodí
nainstaloval jsem Catalyst Control Center a zvětšil obraz v možnostech měřítka.
Able88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KevlarN 7. 11. 2012 09:11

Nedávno jsem zápasil s tím samým problémem.
Moje konfigurace - HDMI výstup, ATI grafika, Linux.
Zjistil jsem, že daný problém nemá s monitorem žádnou souvislost, ale je to čistě záležitost driveru grafiky.
V AMD Catalyst Control Center je položka, která se nazývá "Možnosti měřítka" a má posuvník "zmenšit" a "zvětšit". Toto nastavení zvětšuje a zmenšuje obraz. Defaultně je to nastaveno na cca. -15% (0% znamená, že obraz je až k okraji displaye). K čemu je toto nastavení vlastně dobré a proč to AMD defaultně nastavuje na -15%, to netuším. Každopádně po vynulování této hodnoty začal obraz využívat celou plochu displaye.
KevlarN
Junior

Odeslat příspěvekod Able88 7. 11. 2012 16:30

Ahoj, přišel jsi na to, jak toto nastavení uložit? Přestalo mě bavit to nastavovat po každém vypnutí počítače, tak jsem přešel zpátky na D-Sub. Ale pořád mě hlodá, že by to mohlo být lepší.. :)
Able88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2012 17:13

Vytvoř si svůj profil v CCC.
Lepší by to určitě bylo a tazatel dokonce přesně ví, jak na to:
CrazyFish89 píše: přes DVI a nemám s ničím problém

HDMI = nouzovka.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KevlarN 7. 11. 2012 17:44

to Able88: Nevím jak to nastavit ve Win, ale v Linuxu jsem CCC spustil pod rootem, posuvník v "Možnosti měřítka" jsem nastavil na max. obraz, nastavení jsem uložil a po restartu to už běželo roztažené. Žádný profil jsem nevytvářel.

-- 7. 11. 2012 17:47 --

to Milanr1: Já to teda jako nouzovku neberu. Mě se na HDMI líbí, že to přenáší i zvuk, takže nemusím tahat dráty k bedničkám (samozřejmě za předpokladu, že monitor má v sobě repráčky) a "vrabčí hnízdo" z drátů je na stole díky tomu zase o něco menší. :D
KevlarN
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2012 20:05

[OT]
Šeptátka/chraptítka v monitoru = jen další nouzovka.
Žádné zásadní řešení.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jarešek 25. 11. 2012 17:06

HDMI vs. DVI není přece žádná nouzovka.Kvalitativně je to zcela rovnocenné digitální propojení periferií.HDMI je možná v IT trochu méně obvyklé,ale stává se již docela běžným.Já třeba teď budu propojovat nový HDMI monitor s ATI grafikou pomocí redukce DVI-HDMI,protože na grafice už mám HDMI propojeno s TV 10 m kabelem.
jarešek
Kolemjdoucí