Neviditelné odstranění natisknutého znaku z papíru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cross182 21. 4. 2012 19:27

Zdravím,

existuje nějaký způsob, jak odstranit natištěný černý znak (konkrétně tečku) z bílého papíru?
Možnost zabílení nepřipadá v úvahu - musí to být neviditelné, něco jako zmizík. Vytisknout to znovu už nemohu.

Díky,
cross
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod zonenberg 21. 4. 2012 19:34

Žiletka
zonenberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cross182 21. 4. 2012 20:13

No tak stará dobrá žiletka mě nenapadla :) Zkusím to prvně na jiném papíře, protože v bakalářce by se prodřená díra asi moc nehodila :)
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod Uzivatel 21. 4. 2012 20:22

Lehce nanést Savo ?
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod cross182 21. 4. 2012 20:48

Savo určitě riskovat nebudu. Nechci pak u obhajoby zjistit, že je tam např. žlutý flek / stránka slepená / pokroucená / jinak znehodnocená.
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod Xenik 21. 4. 2012 20:56

Bože, to snad není taková tragédie jedna blbá tečka ne? kvůli tomu tě nevyhodí. Pokud to chceš napravit, tak máš lepší si jí nechat rozvázat a danou stránku vyměnit.
Xenik
Junior

Odeslat příspěvekod cross182 21. 4. 2012 21:12

Já se tady neptám na názor, jestli to mám udělat nebo ne.
Ptám se, jestli někdo nezná metodu, kterou by to šlo odstranit. Je snad moje věc, na co to chci :roll:
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod eupress 21. 4. 2012 23:02

Jestli je tištěno laserem, tečka bude jen na povrchu papíru (tzn. není vpitá hluboko). Já bych vzal skalpel a jeho špičkou zkusil tu tečku vydřít. Samozřejmě pod lupou (co nejpřesněji), jen na ploše té tečky (tj. několik desetin milimetru) a jen VELMI postupně přidávat tlak. Možná bude stačit ji jen mírně škrábnout a spadne sama. On se kolikrát toner zapečený na papíru na něm zas tak dobře neudrží.

-- 22. 4. 2012 00:07 --

Jo a jestli zrovna není po ruce skalpel, klidně zkus špičku jehly. Najdi co největší, ať se dobře drží (kvůli přesnosti).
eupress
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaroh 22. 4. 2012 07:03

Nestačí errata? Vložený lístok do diplomky, kde bude uvedené, že na strane tej a tej je chyba a uvedený správny text. Je to bežný postup a nemusiš nič škrabať a riskovať.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod cross182 22. 4. 2012 07:29

eupress: Zkusím, díky :)
jaroh: Kdyby to byla vážnější chyba, tak bych to nechal převázat. Protože jde jen o 6 znaků v každém výtisku, tak to touto formou řešit nechci :)
cross182
Junior