Laserová tiskárna do domácnosti

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LukinM26 28. 9. 2012 13:35

Zdravím,
vybírám nějakou základní laserovou tiskárnu do domácnosti.

Požadavky:
- černobílá
- malé rozměry (+černý design)
- levný tisk (možnost dokupování neoriginálních tonerů)
- cena do 2 000 Kč

Doma mám Canon multifunkč. zařízení a spotřeba drahého inkoustu je nehorázná. Navíc vysychá. Tiskne se max 10 stran za týden.

Do oka mi padla tato:
http://www.alza.cz/canon-i-sensys-lbp60 ... 216586.htm

Díky za pomoc při výběru
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 9. 2012 13:46

U vybrané tiskárny s levným tiskem moc nepočítej. Cena jedná stránky vyjde na necelou korunu. Obecně platí, že čím levnější tiskárna, tím dražší tisk.

Neoriginální toner rozhodně nelze s klidným svědomím doporučit. Může dojít k poškození, případně i zničení celé tiskárny. Laserové tiskárny jsou na to ještě více náchylné než inkoustovky. Zrovna teď jednu takovou tiskárnu řeším, v lepším případě bude oprava stát lehce přes 16 000 Kč, v horším případě bude tiskárna na odpis. Původní cena tiskárny byla přes sto tisíc Kč a tiskárna není ani v polovině života.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LukinM26 28. 9. 2012 14:21

Díky za reakci. V téhle cenové kategorii bych se neorigo tonerů nebál. V tvé situaci už asi ano.
Pokud je cena zařízení se startovacím tonerem 1500, cena neoriginál. toneru jsem koukal okolo 500 Kč, což vychází 0,4 Kč/str. tak si myslím že by o šlo. Originální toner je za cenu o něco málo nižší než nová tiskárna :D
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod kb70 28. 9. 2012 15:11

Ještě se podívej na Xerox Phaser 3010B - na domácí ČB tisk je perfektní a náklady na stránku jsou s originálním tonerem kolem 50 - 60 halířů...
Mám ji od jara u několika domácích zákazníků a všichni jsou spokojeni.
http://www.zbozi.cz/?q=Xerox+Phaser+3010B
kb70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod s.o.t.e.k 28. 9. 2012 15:35

podivej se na tiskarny Brother, renovace bejvaly dobre a neprodrazoval je zbytecne chip, jako tomu bejva u ostatnich znacek. Valcova jednotka byvala zvlast s zivotnosti 12.000 stran. dala se take rozume renovovat. kdyz si to clovek jednou za cas opatrne vycistil aby valec neposkrabal, najel bez problemu o desitky procent vic vytisku
s.o.t.e.k
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 9. 2012 18:39

Jo a ještě jedna věc - originální toner u nás vždy výrazně překročil svou udávanou výtěžnost. Už jsem to zde někdy psal, originální toner nás stojí kolem 5 000 Kč, výtěžnost má psanou 18 000 stránek. My na něj běžně natiskneme přes 25 tisíc stránek, někdy i ke 30 tisícům. Neoriginální toner stojí cca polovinu, tedy kolem 2 500 a má výtěžnost stejných 18 tisíc stránek, což hned člověka ťukne, že proč by kupoval originál, když neoriginál má mít stejnou výtěžnost, ale stojí půlku. Jenže na neoriginál se natisklo jen něco málo přes 12 tisíc stran, tedy ani ne polovina toho co u originálu. A rázem z toho vychází, že cena za stránku je o originálního toneru nižší a to do toho ještě nepočítám případné poruchy vzniklé z neoriginálního toneru...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grande 28. 9. 2012 19:31

Bari: no nevím, ale tyhle rady, to mi přijde jako radit na fóru malých aut zkušenosti autobusaka.

Při tomhle množství tisku to nejsou relevantní rady

Ps: mám asi čtyři az šest let (přesněji opravdu netusim) nějaký xerox s trojku v názvu za 1400 a pro tento tisk pohoda. Prvne sem měnil toner az vloni,a do te doby držel startovací. Chvíli sem dokonce zvažoval , esli nekoupit raději rovnou novou tiskarnu
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 9. 2012 20:54

Tohle ale bude platit +- u všech tiskáren. Proto bych mu nedoporučoval kupovat neoriginální tonery, protože na tom vydělat rozhodně nemusí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 28. 9. 2012 21:00

Samsung ML-2160. Zrovna jsme jednu kupovali, malá, levná, rychlá... Funguje i pod Linuxem a OS X.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod xixo 28. 9. 2012 22:09

PoliceCollector píše:Samsung ML-2160. Zrovna jsme jednu kupovali, malá, levná, rychlá... Funguje i pod Linuxem a OS X.

Samsung je ok, i když možná neškodí koupit rovnou nejlevnější barevnou za 3000 a nějaké drobné. A při deseti stránkách za týden i ten startovací toner vydrží aspoň rok.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 28. 9. 2012 23:18

Mám na stole HP LaserJet P1102w. Je sice o pár stovek dražší, ale síťový tisk přes WiFi je příjemný.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mungo 29. 9. 2012 19:46

Zkuste třeba OKI B2200
@Petr_S:Není při tom zapnutém WiFi vyšší spotřeba (myslím režim StandBy)?
mungo
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 29. 9. 2012 20:52

Tady je ten dotaz zodpovězen: http://www.czc.cz/hewlett-packard-laser ... rd/diskuse

spotřeba energie - všechny hodnoty naměřené s povolenou sítí WiFi: 370 W (aktivní), 2,7 W (pohotovostní režim), 2,0 W (Auto-Off), 0,6 W (vypnuto); obvyklá spotřeba elektřiny (TEC): 0,704 kWh/týden
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doonio 10. 10. 2012 20:31

Zdravím vespolek,
přispěchám z dotazem víceméně podobným s tazatelem na začátku.
Hledám laserovou multifunkční tiskárnu do 3000,- na domácí použití, většinou tisknu v práci. Takže víceméně několik stran týdně.
Požadavky:
- černobílá
- pokud možno Wifi-není podmínkou

O neoriginální tonery ani tak nemám zájem, protože to je hlavní důvod proč mi zřejmě po 4 letech fungování odešla Canonka do věčných lovišť, byla to sice inkoustovka, ale jednou jsem donesl cardridge novou neoriginální, strčím do tiskárny, a za 24h se celá tisková hlava zasrala, holt někudy kapala barva a zajebala mě ostatní cardridge,takže to tisklo takový zprzněný barvy...

Díky za tipy...
PS: Dost se mi líbí tento Samsung SCX-3405W http://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/samsung-scx-3405w/
doonio
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 10. 2012 08:04

Co takhle výše zmíněná HP LaserJet P1102w? Je o něco levnější a i tisk vyjde o pár halířů na stránku levněji. A je to HP, což má v ČR výborný servis i podporu, což se u těch ťamanů říct nedá...
Bari007
VIP uživatel