Dell 2713HM a GA-Z77-UP4TH

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ota1 26. 12. 2012 17:48

Zdravím,
po letech práce se dvěma monitory jsem se rozhodl zkusit je zaměnit za jeden velký. Ježíšek přinesl Dell U2713HM. Když jsem skládal PC, myslel jsem si, že integrovaná grafika pro moji potřebu stačí /kancelář, internet, foto v RAW nebo prohlížení AVHCD videa/. Vycházel jsem z toho, že thunderbolt obsahuje displayport a pořídíl i5-3570K, GA-Z77-UP4TH, 16GB paměti a OS Windows 8. Koupil jsem kabel DisplayPort na mini DisplayPort a napojil. PC při tomto spojení ani nepoznalo typ monitoru. Ani po nainstalování ovladače monitoru ručně není možnost nastavit rozlišení vyšší než 640x480. Při napojení přes DVI PC pozná typ monitoru, maximální rozlišení nastaví na 1680x1050. V ovládacím panelu při zobrazení všech režimů jde vnutit 1920x1080 vzhledem k propojení DVI. Nemáte někdo zkušenosti s využitím thundebolt portu pro připojení monitoru?
Díky za rady.
Ota1
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 27. 12. 2012 01:07

tak thunderbolt pouzivam jako displayport bez problemu, ale na MB Air s Dellem U2412M
neni treba neco nastavit v BIOSu? ovladace pro thunderbolt?
Salamander
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 12. 2012 19:13

Zkusil bych i jiný kabel.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ota1 5. 1. 2013 22:41

Díky za rady. Zkusil jsem jiný kabel, to však nepomohlo. Zvláštní ovladače pro thunderbolt jsem nenašel. Ovladače grafiky i monitoru jsou nainstalovány. Monitor přes DVI z MB funguje, výstup ale není dual link, takže jen 1920x1080. Při pátrání po netu jsem našel i jiné uživatele větších Dell monitorů, kteří měli problém s připojením přes thunderbolt port. Zavolal jsem proto na technickou podporu DELL. Vyjádření bylo : " monitor není s thunderbolt portem kompatibilní ".
Tak jsem se rozhodl s tím smířit a šel jsem koupit grafickou kartu. Výsledek je, že přes DVI DL rozlišení 2560x1440, přes displayport 640x480 s hláškou : "Systém has detected a link failure and cannot set the requested resolution on your DisplayPort display..., display might not support resolution or ..... issue with the cable connecting .....
Vzhledem k tomu, že na thunderboltportu jsem zkoušel 2 kabely, na grafické kartě 3. kabel, tak mi to spíše připadá jako závada na monitoru.
Pokud někoho ještě něco napadne, dejte mi prosím vědět. Ale podle mě to vypadá spíše na reklamaci. Odměna za blbost, že jsem si nechtěl nechat původní 2 monitory.
Ota1
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 6. 1. 2013 01:04

simtě buď rád, že máš takovej super monitor :roll: jenom máš asi nějakej špatnej kousek, se stává i v lepších rodinách...
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod Ota1 28. 1. 2013 22:35

Oznamuji současný stav, abych někoho svým příspěvkem neuvedl v omyl.
Kombinace MB GA-Z77-UP4TH a monitor Dell 2713HM fungují s interní grafikou procesoru i5-3570K a připojením přes miniDP-DP kabel na Thunderbolt port bez problémů v rozlišení 2560x1440.
Vyjádření technické podpory Dell o nekompatibilitě tohoto monitoru s Thunderbolt portem neodpovídá realitě.
Jediné co jsem změnil od doby, kdy mi to nefungovalo, bylo zapojení monitoru do zásuvky ovládané PC. Předtím byl jen ve standy nebo vypnutý vypínačem na monitoru.
Ota1
Junior