Tiskárna přestala tisknout (vyjede čistý papír)

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cross182 2. 1. 2013 15:41

Zdravím,

mám tiskárnu Canon Pixma iP5200. Minulý týden jsem si na ní tiskl nějaký dokument a došla cartridge černá (ta širší). Vyměnil jsem ji za novou a od té doby tiskárna nic nevytiskne. Tisková hlava dělá normálně zvuky, jakoby tiskla, ale na papíře není nic. A to ani žádnou jinou barvou.

Zkusil jsem to teď po týdnu znovu a výsledek je stejný. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
Zkoušel jsem i hloubkové čištění trysek a opět vyjel jen čistý papír.
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 17:19

odlepil jsi ten papírek co je na trysce ? jen se ptám...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cross182 2. 1. 2013 17:50

Ano, odlepil. I ten, co překrývá tu vzduchovou dirku z vrchu. Pak jsem tam udělal ještě jednu navíc v horní části cartridge na jejím druhém konci (byla taky jen přelepená), a stejně to nepomohlo.
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod jarešek 2. 1. 2013 22:24

Zaschlá tryska?
jarešek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cross182 2. 1. 2013 22:29

To by bylo divné ... psal jsem, že jsem tiskl, došla barva, vyměnil jsem ji a hned tiskl dál - a už to nešlo.
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 1. 2013 22:35

A oddělal jsi ty co mají být a neodtrhl jsi ty co tam mají zůstat?

Například u mé epson je přímo praporek za který se trhne a odkryje se vrchní otvor, (je popsanej že se má strhnout) na spodu se propíchne sám při vložení do držáku.

Na HP se zase odlepí praporek s trysek a na hoře zalepené dírky zůstávají....

Jinak co tiskárna hlásí ? Hlásí plnou nádrž ? Není špatný kontakt s čipem ? Je to originál náplň ? Je to kompatibilní náplň?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cross182 2. 1. 2013 23:07

Strhl jsem nálepku, která byla nahoře a pokračovala po straně až na otvor "s molitanem uvnitř", přes který byl alobal. Netisklo to, tak jsem uměle ještě propíchl dirku jinde - pořád to nefungovalo.
Originální není, ale kompatibilní je.

Zítra zkontroluju, co hlásí - ale prázdnou určitě nehlásí - vyhazovalo by mi to výzvu k výměny cartridge a to teď nedělá.
Ad. kontakt s čipem - kdyby byl vadný na této jedné černé cartridge, tak by ostatní barvy fungovaly, ne?
cross182
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 23:11

neorigo náplň... Propícháná všude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2013 14:29

Ne u mojí epsonky jak dojde jedna náplň tak přestane tisknout úplně i když černá je a chci tisknout jenom černě....

U mého HP jak dojde jedna náplň tak se zastaví, a přestane tisknout, ale zmáčknutím tlačítka na tiskárně ji můžu donutit to dotisknout i bez nějaké barvy. (Samozřejmě podle toho jaká došla, když dojde barevná tiskne pak z černé - takže je to pak ČB obrázek, když dojde černá tak ji smíchá z barevné, samozřejmě pak není černá pěkně černá ale má našedlý ton...)

Prostě bych koupil originální náplň a poznačil si výrobce té neoriginální a ty nekupoval.

Samozřejmě jak jsi ji propíchal jak jehelníček tak ji těžko můžeš reklamovat.....

Případně bych vyskoušel jiného výrobce neoriginálních náplní....

Pro svoji HP používám pouze originál - malá spotřeba velká nádržka za přijatelnou cenu.

Pro epsonku používám neoriginální - v originálních je málo barvy za drahou cenu, v neoriginálních je za přijatelnou cenu více barvy (jsou plné).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 1. 2013 12:17

Když sis koupil neoriginální náplň, tak nevím, čemu se divíš. Výrobce garantuje funkčnost pouze s originálními náplněmi ;) Takže kup originální, nainstaluj podle návodu a vyzkoušej. Téměř jistě bude fungovat.

A proto taky nikomu nikdy nedoporučím neoriginální inkousty/tonery...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cross182 5. 1. 2013 12:31

Až budu mít čas, zkusím přelepit tu původní díru a uvidím. Originální náplně jsme tam měli několik let, ale jsou drahé. Začaly se kupovat neoriginální a ty fungovaly taky už několik let.
cross182
Junior