HP ZR2240w - zkušenosti z praxe

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod evilda 16. 1. 2013 22:31

Nenašel jsem zatím, a tak se ptám...

... máte někdo zkušenost s tímto monitorem z praxe? Mám ho připojený k notebooku přes HDMI a vykreslování obrazu resp. webu třeba v IE mi přijde tragické (Linkedin ikonky, tlačítka apod jsou poměrně "zubaté"), ale i třeba v Chromu nebo FF. To samé třeba textové nabídky v různých programech (Photoshop, Indesign...).

V NTB mám Win 8, grafika Nvidia 8400M, aktuální Nvidia ovladače.

Nezanedbal jsem nějaké nastavení? Jde kvalita obrazu nějak vylepšit?
evilda
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2013 22:52

Určitě lze vylepšit, protože se jedná o špičkový monitor:
1) použít standardní datový kabel DVI;
2) místo herního blikátka nVidia připojit tento monitor k plnohodnotnému VGA.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evilda 16. 1. 2013 22:56

No právě recenze apod... Pořídil jsem si ho pro úpravu fotky (zejména), fotky jakš-takš, ale pokud se zakoukám do detailu, tak přemýšlím, kde je chyba.

Takže VGA připojení bude lepší než HDMI?
evilda
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2013 22:59

VGA kabel ne. DVI -> DVI.
Tenhle monitor si zaslouží připojení k plnohodnotnému stolnímu počítači s kvalitním VGA, ne k nějakému pokusu o „herní“ NB.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evilda 16. 1. 2013 23:03

Rozumím. NTB je staršího data, připouštím. Právě nyní uvažuji o koupi nového NTB/PC, takže teda už vím, v čem je problém.
evilda
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 1. 2013 23:11

a nebude to tou matnou povrchovou úpravou LCD? Ta dělá takový krystalický efekt
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bzuci 16. 1. 2013 23:33

Mám jej připojený přes HDMI nebo DP (nevím, zkrátka to ne DVI) společně se dvěma DVI fullHD Samsung. Grafika tuším HD7770. Obraz perfektní, žádný problém s vykreslováním, o přes to, že na počítači běží obyčejné dvojjádro se 2GB RAM. Společně s SSD na systém je to výborný pracovní nástroj.
Bzuci
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 16. 1. 2013 23:46

Zrovna dnes jsem zjišťoval informace ohledně přenosu obrazu přes HDMI/DVI a narazil jsem mj. na toto: http://hardforum.com/showthread.php?t=1724520

Konkrétně:

HDMI output on Nvidia cards can be broken, depending on the monitor. By default it will output a 16-235 signal, whereas for PC use you'll ideally want the full 0-255 RGB signal. There is a way to override this in the registry.

Akorát se mi zdá, že to v té diskusi není zcela dořešené - jestli je problém v NVidia GK nebo obecně při pokusu dostat video signál z HDMI do monitoru.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 17. 1. 2013 09:35

chyba v HDMI nemůže bejt určitě, 8 bitů na kanál je standard nejstandardovatější a HDMI ho podporuje od svý první verze, nic míň neni možný, 10 milionů a 16 milionů barev by byl docela zásadní rozdíl 8-) jestli s tim má někdo individuální problém, pak je chyba někde v jeho konkrétním zařízení nebo ovladači...
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior