Monitor a HDMI

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 21. 3. 2013 19:32

Ahoj,
potřeboval bych poradit. Mám doma tenhle monitor - LG IPS235P a tuhle základní desku ASUS P8Z77-M, na compu WIN 7. Hned na začátku jsem použil VGA kabel a vše jede ok, koupil jsem si HDMI 1.4 kabel a propojil to a ono to nejede. Monitor napíše HDMI power safe mode a uspí se :-(
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod F_o_x 21. 3. 2013 19:55

ahoj, měl jsem stejný problém.
Monitor IPS235P a propojení HDMI kabelem z notebooku dělalo ten samý problém. Monitor jsem vyměnil ihned za jiný kus, ovšem opět ten samý problém. Zjistil jsem, že chyba byla způsobena vadným HDMI kabelem (nefungoval korektně na jiném zobrazovadle které bylo v pořádku). Problém číslo 2 je (nebo mě to aspoň tak připadá) že HDMI konektor na monitoru není dostatečně ,,tvrdý" a při otáčení pivotu nebo i jen posunutí monitoru po stole dochází k mírnému vypadnutí kabelu a opět vyskočí ta samá chyba. Já to vyřešil tak, že mám hdmi - dvi kabel , protože notebook má jen HDMI ale DVI už z monitoru nevypadne :-) Takže radím zkontrolovat kabel a nebo použít jiný.
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 21. 3. 2013 20:07

Nemůže to třeba být tím, že kabel je HDMI 1.4 a u monitoru píší HDMI+.3? Mělo by to být ale kompatibilní ne?

-- 21. 3. 2013 20:09 --

Koukám, že nejsme sami s tímhle problé mem http://www.tomshardware.co.uk/forum/665 ... 35-monitor
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod F_o_x 21. 3. 2013 20:23

Každá nová verze HDMI je zpětně kompatibilní se staršími verzemi. Naopak to neoplatí (ve smyslu, že 1.1 nemá plnou kompatibilitu s 1.4) :-)

Mě pomohlo vyměnit kabel, s jiným HDMI - HDMI to fungovalo, ale kvůli stabilitě jsem zvolil ten HDMI DVDI.
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 9. 4. 2013 19:31

Tak jsem neupsěl, HDMI kabel jsem nechal zkontrolovat u známého a tomu jede v pohodě, půjčil jsem si jiný HDMI kabel a chová se to stejně.

Nemusí se někde v biosu, třeba to HDMI povolit nebo tak něco? Našel jsem tam nějakou volbu SPDIF Output type. SPDIF nebo Hdmi ale ikdyž jsem k tomu něco hledal na netu moc jsem to nepochopil :-(
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Django1 10. 4. 2013 06:13

SPDIF je analogový obrazový výstup pokud se nepletu - úplně něco jiného než HDMI nemá to spolu souvislost, spíše to vypadá že deska nedává signál do HDMI, zkus jiný monitor a případně přeinstalovat ovladače
Django1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 4. 2013 08:19

Pleteš. ;) Je to přesně naopak, je to digitální I/O audio. :D

Nastav trvale HDMI out a zakaž SPDIF
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 4. 2013 08:45

1) Zkus svuj monitor s jinym PC/jinou grafickou kartou.

2) Pokud s jinym PC monitor funguje, reklamuj zakladni desku. Pokud s jinym PC nefunguje, reklamuj monitor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 4. 2013 10:01

IMHO nebude vadné nic.
Tazatel jen nečetl manuál k LCD, cituji:
if you use HDMI PC, it can cause compatibility problem

HDMI port je postaven primárně pro vstup TV, DVD apod.
Co s tím?
Místo problematického portu HDMI a nekompatibilního kabelu použij standardní port DVI-D a příslušný kabel.

Btw:
příště RTFM!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod piErcE 10. 4. 2013 11:10

Milane, prosím, nemystifikuj tu opět těmi svými nesmysly. HDMI je na PC/NB zcela běžná, funkční a bezproblémová záležitost. A pokud je, není důvod ho nevyužít.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 4. 2013 14:36

piErcE: Nesmysly ?! Přečti si manuál k monitoru strana 11.v pravo dole :)

takže ono RTFM je na místě 8-)

Pokud ty ses nesetkal s problémem, neznamená že je to bezproblémové
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod piErcE 10. 4. 2013 14:49

Výrobci podobné věci píšou do svých návodů zcela běžně - ostatně, v návodech k základním deskám zase vždy máš, že použití jiných pamětí, než těch deseti v seznamu, může způsobit nekompatibilitu apod. Výrobce se tím pouze zbavuje zodpovědnosti.

HDMI je standard. A funguje. A v tomto případě není , tradičně, problém na straně HDMI, ale někde jinde.

Jde o to, že MilanR tu už několik let mystifikuje o tom, jak je HDMI k připojení PC k monitoru nevhodne, má nekvalitní obraz, a podobné nesmyslné fabulace.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 4. 2013 19:32

neni nutne to nastavit v biosu? mam sice amd, ale mam tam prepinani
RGB + DVI vs RGB + HDMI.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 10. 4. 2013 23:27

S HDMI už jsem měl také několikrát problémy... A konkrétně k tomuto monitoru jsem jednou zkoušel jen tak cvičně připojit NTB přes HDMI a blblo to. Přes VGA/DVI samozřejmě bezproblémů. Proč to vlastně nepřipojíš přes DVI ?
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 11. 4. 2013 00:16

btw já mám s HDMI taky potíže, víc jak 1920x1080 z toho nevymlátim, ještě že mám i DP :-)
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Další stránka