Monitor a HDMI

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 11. 4. 2013 07:43

Po zakoupení jsem to měl připojené přes starý VGA kabel, teď to mám přes DVI.

HDMI jsem zkoušel hlavně kvůli televize, akorát jsem to chtěl nejdříve rozchodit na monitoru ať to nemusím furt stěhovat k televizi.

Plánoval jsem koupit malému volant ať může (a já taky) hrát nějaké aua u televize :-)

Dneska so podívám po biosu a napíšu jak to dopadlo.
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2013 11:38

No, ono to nakonec muze byt (a s vysokou pravdepodobnosti i bude) uplne jinak. Problem nakonec nejspis nebude ani v rozhrani, ani v kabelu, ani v desce, ani v monitoru, nybrz v rukach.

Dnes, kdyz se mi dostal do rukou I/O shield pro P8Z77-M, mne to trklo do hlavy. Takze. Vezmi mobil a vyfot mi svuj HDMI konektor na zakladni desce. Myslim, ze podle fotky to mozna vyresime.

Tak schvalne. A ostatni v mezicase mohou tipovat, co mne napadlo. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod x-rated 11. 4. 2013 11:47

že by ten kabel nešel zasunout úplně nadoraz? :D
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2013 12:10

Ne-e, jina vec. :))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 11. 4. 2013 12:26

Ok, odpoledne doma vyfotím a šoupnu to sem. To jsou mi záhady :-)
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 11. 4. 2013 13:17

Ze to nestrka do HDMI, ale do DisplayPortu?
EDIT: Ne, to je kravina. Displayport by mel byt drobet uzsi.
kmarty
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 4. 2013 14:27

Do DisplayPortu jedině kladivem. HDMI má jiný konektor.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2013 14:41

Uvidime z obrazku, jestli mam pravdu, a nebo zda jsem se mylil - i to je totiz klidne mozne, protoze na dalku se to odhaduje dost obtizne, kdyz to clovek nema pred sebou.

KineCZek

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 11. 4. 2013 15:19

Z venku - http://www.2i.cz/4a73d0fa29 ( http://2i.cz/2i/i/5166c5bc/6a0bf251b5db ... fa29.f.jpg )

Zevnitř - http://2i.cz/2i/i/5166c637/c4adc31ffe0d ... eb38.f.jpg ( http://www.2i.cz/4a73d0fa29 )

-- 11. 4. 2013 15:27 --

Ještě jsem vyfotil jednu položku biosu, kterou jsem zkoušel přepínat, protože jsem si myslel, že s tím souvisí, ale nic :-(

http://www.2i.cz/1f2685af7c
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2013 16:32

SPDIF je polozka ke zvuku. A to, co mne napadlo, spatne take nemas.

KineCZek

Odeslat příspěvekod x-rated 11. 4. 2013 16:39

tak už aspoň vyklop, co tě napadlo :oboze
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2013 16:44

Spouste uzivatelu se "podari" nechat do slotu zastrceny jeden z tech plechovych zobacku. na tom obrazku jsou oba krasne videt.

Potom je HDMI ve zkratu (= nefunguje), ale deska i PC normalne bezi.

KineCZek

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 11. 4. 2013 20:44

Teď mi ještě kolega poradil podívat se na nastavení grafické karty, tak jsem přes ikonu HD grafika intel, zkoušel porcházet co to nabízí a bylo tam něco jako televize + monitor nebo monitor + televize, tak jsem na jedno z toho kliknul a monitor zčernal, když odpojím HDMI kabel a nechám jen DVI tak to jede, ale jakmile tam dám HDMI tak to zase zčerná a nějak tam tu nabídku teď už podruhé nemůžu najít abych to zkusil vrátit. Takže to mážná bude nějakým soft nastavením.
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 4. 2013 07:14

já bych to přenechal do ruk někomu zkušenejšímu (no offence).

Když to tma bylo předtím tak to tam musí být i teď ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 15. 4. 2013 12:42

Asi jo, ikdyž jsem štěstím bez sebe to někam zase stěhovat autem :-(

(S tou tmou jsem to nepochopil, měl jsem zapojené oba kabely s tím, že jsem používal ten DVI, jakmile jsem tam odkliknul nějakou tu volbu, tak monitor zčernal takže se asi zkusil připojit přes hdmi, když hdmi vytáhnu tak normálně jede přes dvi, když dám hdmi zpátky, tak se zase zkouší připojit primárně přes něj asi)
PavelxHrbac
Junior

Předchozí stránka