RL2455HM vs ISP235P

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Urby147 15. 1. 2014 22:23

Čaute, jsem tu zase. Měl bych na Vás prosbu ohledně výběru monitoru. Pročetl jsem celkem slušný počet topiců. Ale v mém případě mám stále trochu dilema.

Chtěl bych něco do 4.5k, bylo by to převážně na hry, občas nějakej ten filmeček, běžný využití. U PC sedávám z 99% sám, protože je to zároveň moje pracovna a když hraji, tak se chci odreagovat a né někoho poslouchat, jak mi do něčeho kecá. Pohled na monitor mám z 99.9% furt stejný, tedy +/- pravý úhel. Stále se nemohu rozhodnout, zda koupit TN nebo IPS. Pokud to pomůže, tak jsem hráčem většinou FPS(CS, Battlefield, atd.) her, ale myslím, že odezvu 1 nebo 5 ms nepoznám. Nejhorší na tom je, že obě značky, co se monitorů týče, mám v oblibě asi na stejno, takže o to je to těžší.

BenQ má větší kontrast, nižší odezvu, což se mi líbí, ale je to TN. LG je IPS, ale má menší kontrast a vyšší odezvu, odezvu bych asi vynechal, jak jsem zmínil výše, stejně rozdíl mezi 1 a 5 ms asi nepoznám. Nevím jaký je poměr kontrastu TN vs. IPS + nevím, zda ten BenQ stabilizátor obrazu opravdu něco dělá, nebo je to jen marketingový tah.

A tak celkově, Vás zkušenější, opět prosím o moudrou radu při mém nemoudrém rozhodování. Děkuji Vám.

Z IPS pro tuto cenovou kategorii jsem si vybral:
IPS235P
Z TN pro tuto cenovou kategorii jsem si vybral:
RL2455HM
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2014 07:19

A/ Máš citlivější oči, hraješ hlavně v noci, zíráš na monitor vždy kolmo, umíš si nastavit jas na nulu, vypnout/zapnout dynamický kontrast, nemáš repráky a nechceš je kupovat => Benq.*
B/ Máš zdravé oči, zíráš na filmy z postele, používáš samostatné repráky => LG.
---
*
Lépe Benq GW2460HM s panelem MVA:
http://extrahardware.cnews.cz/recenze/b ... isic-korun
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2014 10:57

TN bych dnes uz nekupoval, pokud by mne vyslovene netlacil rozpocet a nemusel bych resit monitor kolem dvou a pul tisic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Urby147 16. 1. 2014 22:31

Mám zdravé oči, zatím. Zírám na monitor kdykoliv, když potřebuju i večer(je pravda, že ale hraju většinou až večer), permanentně kolmo. Budu kupovat nová sluchátka, ale zas je pravda, že když chci někomu něco pustit, tak by se repráčky hodili. Takže to nejspíš znamená, že zas nevim :D ale asi IPS, ne? I když to MVA vypadá taky celkem zajímavě.
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2014 11:31

Jak IPS, tak *VA maji sve pro a proti. Nastuduj si, nebo si idealne dojdi nekam prohlednout monitory obou technologii...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Urby147 20. 1. 2014 20:17

No, tak trochu jsem si nastudoval technologii a TN a -VA mi v dnešní době už nepřijde jako rozumný nápad, to jsi měl naprostou pravdu KineCZek, děkuju. Po hlubokém zkoumání jsem zjistil, že pro můj velmi nepraktický, namíru dělaný stůl, který má nad monitorem další poličky je nemožné sáhnout po monitorech s úhlopříčkou 24", takže mi velmi sympatický přišel LG IPS237L, protože má lepší odezvu jak IPS235P, což je pro mne důležité, ale nemají ho v žádném z mých oblíbených e-shopů (czc, alfacomp, alza) a dále se mi zalíbil ASUS VX229H, ale nenašel jsem na něj recenzi z žádných důvěryhodných zdrojů.
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod mara23241 21. 1. 2014 22:04

Taky jsem dlouho vybíral a za mě IPS235P. Odezva je napsaná 5ms, ve skutečnosti je to kolem 10 ale i tak je to naprosto nespatřitelné.
mara23241
Junior

Odeslat příspěvekod Urby147 22. 1. 2014 19:40

Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti s tím asusem, vypadá fajn, ale jen protože je hezkej na obrázku se mi kupovat nechce.
Urby147
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků