Vrácení monitoru bez "ochraných" nálepek

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lookcuf 19. 2. 2014 16:16

Dobrý den,
koupil jsem si monitor, tak se chci zeptat, jestli ho budu moci vrátit, když sem z něj v dobré víře, že počítač bude fungovat sloupnul takové ty průhledné nálepky na rámu a na podstavci.
Nálepky již nemám. Taky jsem roztrhl pytlík s kabelem, nevadí že je pytlík roztržený?
Chtěl bych uplatnit odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů.
Děkuji předem za pomoc
lookcuf
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 2. 2014 16:25

Nálepky nebudeš reklamovat, ani pytlík. Budeš reklamovat monitor, který nemusíš reklamovat v originálním obalu a nikdo po tobě nemůže žádat, abys ho provozoval polepený.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lookcuf 19. 2. 2014 16:36

Děkuji
lookcuf
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 2. 2014 17:03

Přesně jak píše brouk ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 2. 2014 17:28

Pokud jej chces vratit ve 14denni lhute, tak NE. Pokud monitor je vadny a reklamujes jej, pak ANO.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod lookcuf 19. 2. 2014 18:30

Takže monitor již nemohu vrátit ve 14 denní lhůtě? Kvůli nálepkám na rámu a na postavci?
lookcuf
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 2. 2014 19:02

Rozdíl je v tom, jestli zboží reklamuješ, pak stačí přinést v podstatě jen monitor, nemusíš mít ani krabici, ani maluály, pytlíky a podobně.
Pokud ale chceš zboží vrátit v rámci zákonnné 14denní lhůty, tak je jasně dáno, že musíš vrátit kompletní balení v takovémn stavu, v jakém jsi ho koupil. Pytlík problém nebude ale ohledně těch nálepek bude záležet na postoji prodejce. Pokud by do toho chtěl někdo rýpat, tak ti myslím může vrácení zboží odmítnout, protože prostě zboží nevracíš v takovém stavu, jakém jsi ho jako nové koupil. Druhou věcí ale je jestli je vůbec na monitoru někak poznat, že tam nějaké nálepky byly, tak aby to prodejce vlastně zjistil, že chybí.
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alter012 19. 2. 2014 19:11

Ty ho máš skúšať v prevádzkovom stave . A nálepky to nie sú. Oni sú iba obal , reklama firmy. Ja hádžem všetky reklamy do koša , bez prečítania.
alter012
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2014 19:15

alter012:
To klidně můžeš. :-)
Ztrácíš tím ovšem nárok na vrácení zboží, protože nejsi schopen ho uvést do původního stavu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod silenyJohn 19. 2. 2014 19:44

pripadne si prodejce muze strhnout par korun za nevraceni v puvodnim stavu.
Ten puvodni obal, to mi pripomnelo jednu epizodu ze simpsnu, kde meli na vsem visacky a folie - i na telce, aby to pak mohli vratit a neplatit :)
silenyJohn
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 2. 2014 20:38

Ano eventuální drobná srážka z vrácených peněz je také řešením, ale to opravdu záleží na prodejci. Budeš to vracet osobně nebo poštou?
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Higgi 19. 2. 2014 20:52

Vratit to pujde, ale zalezi na stavu plastu po strzeni nalepek. Pokud budes lestit, tak VELMI opatrne jemnym hadrikem na iptiku, jinak poskrabes. Pytlik na kabel se neresi, ale poskrabany plasty jo. Nevim, proc ma kazdy tendenci to hned servat...vzdyt by tam par dni vydrzely. Storno si muze nauctovat, ale nebejva to moc. Ve vraceni zbozi do 14 dni ti branit nesmi. Predpokladam, ze to je objednany pres net.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod neoras 19. 2. 2014 21:35

Strhávat nálepky hned po rozbalení je imho blbost...osobně nechávám všechno i po 14 denní lhůtě, pokud mi to vyloženě nevadí. Posledně jsem prodával noťas a dotyčný se divil, v jakým je stavu, že vypadá jako nový, pro mě plus.
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 2. 2014 21:39

Blbé je, že se ty krabice postupně začínají kupit a není to kam dávat :)
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neoras 19. 2. 2014 21:44

no my máme naštěstí prázdný postele 8-)
neoras
Junior

Další stránka