Připojení VGA monitoru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pded 28. 2. 2014 14:03

Dobrý den, mám problém s připojením montoru s VGA výstupem. Koupil jsem si redukci VGA-DVI a kabel DVI-HDMI, jelikož můj notebook má jen HDMI konektor. Při připojení mi Windows 7 vubec nenajde monitor, jakoby nic připojeno nebylo. Nevíte, co s tím? Děkuji

Monitor - http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/ac ... 52355.html
pded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 2. 2014 14:16

Z HDMI udelas jen digitalni DVI. Pro konverzi HDMI-VGA potrebujes aktivni konvertor, nikoliv redukci. Napr. http://www.alza.cz/lenovo-hdmi-to-vga-m ... 507018.htm

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 2. 2014 14:18

Tak prvně na monitoru je na 99% vstup a né výstup :)

Druhak potřebuješ aktviní redukci. HDMI - digitální -> na DVI - digitální -> VGA - analog.

Z DVI jde vytáhnout pouze analog, stačí jednoduchá přechodka. Ale v kombinaci s HDMI to bude asi dělat neplechu, tedy dělá.

//// pomalej 8-P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod pded 28. 2. 2014 14:28

Že já se nejdřív nezeptam, než něco vymyslim.. :D Díky za odpovědi.
pded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 2. 2014 14:38

Abychom na chudáka nebyli tak zlí: Skutečně existují DVI kabely, které přenášejí i signály VGA na druhou stranu (např. http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=2206 ). Jsou však poměrně neobvyklé (např. já jsem je náhodou objevil před 14 dny!) a dražší.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 2. 2014 14:41

Jenže on má pouze HDMI výstup, což je čistě digitální bez analogu. Takže pokud ten kabel nemá aktivní převodník (což jsem nenašel), tak by mu byl stejně k ničemu, protože on potřebuje převodník z digitálu na analog.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 2. 2014 14:43

Python.p píše:Tak prvně na monitoru je na 99% vstup a né výstup

Autor nic takoveho nepise. Pokud aplikujes presumpci neviny, je vyraz "připojením montoru s VGA výstupem" citelny jako lehce elipticky vyraz "připojením montoru s VGA výstupem POCITACE" a tedy zcela korektni

Pytlík píše:Skutečně existují DVI kabely, které přenášejí i signály VGA

Ano, jsou to pokud vim ty 4 piny "do krize". Starsi DVI vytupy na grafikach je dokonce mely zapojene :). Ale jedna se o redukci HDMI->VGA (pres DVI)., tzn. pouze digitalni DVI na vga tudiz N/A

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod zivan 28. 2. 2014 15:30

Zase pise, ze notebook ma jen HDMI. Podle toho zadne VGA na "pocitaci" nema.

Ale tohle zapojeni je paradni, vsechno do sebe pasuje a nefunguje to :) Neni totiz videt, ze v DVI je to rozpojene.

Pokud to neni nejaky superuzasny a vyjimecny monitor (coz ten Acer nebude), tak bych se vyprdnul na nejakou aktivni redukci a koupil nejake pouzite LCD s DVI/HDMI.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 2. 2014 17:29

Miroslav Pragl: Jsem rád, že mě poučíš (byť neúplně) o zapojení VGA části konektoru DVI-I. Jenomže, já jsem nepsal o konektoru na grafice, ale o kabelu, který, kromě signálu DVI, přenáší i signály VGA, takže redukci DVI-VGA lze připojit až na monitoru.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 2. 2014 18:19

Pytlíku, ten kabel sice přenáší i VGA signál, ale kde se tam ten analogový signál vezme, když má na notebooku pouze HDMI výstup, který je pouze digitální? Potřebuje aktivní převodník z digitálu na analog, a to ten kabel podle mě nemá. On pouze umí vést analogový signál, pokud tam ten signál je. Jenže teď tam prostě není...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 2. 2014 18:38

zivan píše:Ale tohle zapojeni je paradni, vsechno do sebe pasuje a nefunguje to :) Neni totiz videt, ze v DVI je to rozpojene.

NEMELO by to do sebe pasovat. Redukce z hdmi na dvi by mela mit zablokovane analogove piny/zaslepene zdirky, takze redukce z dvi na vga by do ni nemela jit zastrcit. Koneckoncu jako to ma spousta novych videokaret, ktere maji dvi bez analogove casti

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod zivan 28. 2. 2014 18:57

Trochu jsi me znejistel, tak jsem hledal. Do HDMI v notebooku zapojil HDMI(M)-DVI(M) kabel, ktery zadne analogove piny nema:
http://i2.alz.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAdd&c ... 02&i=1.jpg

Redukci DVI-VGA musel mit ale opacnou (ne tu, co je ke grafikam), DVI diry na analogove piny ma, ale predchozim kabelem se do nich nic nepripoji:
http://obrazki.elektroda.net/35_1241536885.jpg

Takze zapojit to jde, ale nefunguje :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 1. 3. 2014 11:10

Aha, po doplneni pohlavi je to jasnejsi, tato kombinace me nenapadla.
Chybeji ti (zcela logicky viz vyse) ctyri analogove piny okolo toho velkeho placateho. Ale to vse jiz bylo receno. Potrebujes aktivni prevodnik.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Bespi_ 1. 3. 2014 12:28

Boze .... . Ano zapojit to pres pasivni redukce pujde, ale fungovat to nemuze. Pasivni redukce DVI->DSUB funguje tak, ze rekne graficke karte (pravdepodobne pomoci propojeni dvou dratku, blize jsem to nezkoumal) ze ma posilat analogovy signal. Tedy ta redukce jako takova nedela vubec nic, cele to je vlastnost VGA v PC. Pokud si toho jeste nikdo zvas nevsiml tak na lepsich grafickych kartach analogovy vystup je jen v jednom DVI v druhem ta redukce take nefunguje.

Nejlepsi reseni bude koupit si monitor s diginalnim vstupem, protoze cena aktivnich reduci je dost vysoka. Pri koupi noveho LCD to aspon prinese i neco navic.
Bespi_
Junior