Monitor převážně na grafiku

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hornster 7. 3. 2014 21:08

Zdar lidi rozhoduji se mezi dvěma monitory, 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView a Dell U2412M
Monitor bude sloužit převážně na web grafiku, photoshop, illustrator ... občas úprava fotek, ale nějak se nemohu rozhodnout jaký je lepší

popřípadě pokud máte nějaký dobrý monitor na grafiku, tak doporučte, dobrý ohlas jsem četl na ZR24W a dell U2410, ale oba už se neprodávají
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 3. 2014 22:12

A jaký máš rozpočet? Oba uvedené jsou totiž spíš univerzální monitory (byť velmi dobré ;) ), takže přímo na grafiku vyloženě vhodné nejsou.

Jinak jako nástupce tebou uvedeného HP je model HP ZR2440w (který je o poznání lepší než U2412M i EV2436, ale pořád to není monitor pro grafika...).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hornster 8. 3. 2014 15:30

rozpočet je bohužel okolo 10 tisíc, max 15 tisíc, jedná se o monitor do práce

Dell U2412M jsem měl včera možnoust zkouknout, ale barvy mě na něm připadaly jakoby moc saturované
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 3. 2014 17:29

http://www.czc.cz/eizo-colorgraphic-cs2 ... 94/produkt
Pokud k tomu máš adekvátní grafickou kartu (10bit DP výstup).

Jinak bych šel do většího a levnějšího http://www.czc.cz/hp-zr2740w-lcd-monito ... 64/produkt
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hornster 8. 3. 2014 17:42

bohužel 10bit nemám, to 27 HP vypadá docela slušně, ale na czc sem v komentech čet, že má nekalibrovaný barvy a mě jde hlavně o ty barvy ... více na ten webdesign, než kvuli tisku

někde sem taky četl, že dell všechny IPSka kalibruje v továrně, tak nevím
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 3. 2014 17:52

Pak jdi v recenzich po co nej profilu sRGB, vice je zbytecne, stejne tak 10bit, jelikoz 99% lidi kouka na beznem srbg monitoru.

Nebo si nekoho pozvat a zkalibrovat sondou, osobne se mi libi dell u2713hm, ips, bez pwm pri podsviceni.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 3. 2014 18:05

Komentáře na CZC z 99,9 % píšou lidé, kteří problematice vůbec nerozumí. Nemá smysl ty komentáře ani otvírat, natož tak je číst nebo se podle nich nedejbože řídit.

Na netu (začal bych na tftcentral) se toulá určitě dost různých barevných profilů pro různá nastavení pro tento monitor, takže tím bys mohl začít.

Musíš to brát ale tak, že tohle jsou pořád jen multimediální monitory, i když ty nejlepší ve své kategorii. U nich ani kalibrace většinou nemá smysl. Navíc kalibrovat bys měl pravidelně, protože vlastnosti panelu se časem mění... První slušný monitor je až to EIZO, které jsem ti poslal.

Pokud chceš dělat grafiku na profesionální úrovni, budeš v prvé řadě muset zainvestovat do nové grafické karty a pak přitlačit na rozpočet monitoru. S tímto rozpočtem a bez pořádné grafické karty prostě díru do světa neuděláš...
Bari007
VIP uživatel