Laser-Multifunkce

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 25. 3. 2014 16:17

Ahoj, odešla nám doma po letech tiskárna HP Photosmart C5180 a hledám čím bych jí nahradil. Zaschly nám barvy v hlavách, protože se pár měsíců nepoužívala. A protože oprava by byla asi dost nákladná, tak se dívám po nové. Co jsem tak vyčetl tak u laserové tiskárny nevadí, když netiskne třeba rok, protože toner nezaschne. Je to tedy pravda? Pokud ano, tak hledám nějakou multifunkční laserovou černobílou (barevně se moc netisklo a za celý život Photosmartu se vytiskly tak 3 fotky) tiskárnu do pokud možno 4000kč, zatím jsem našel HP LaserJet Pro M1132 CE847A, akorát mě mrzí, že nemá RJ-45, takže bude muset být zapojená přes USB. Je i nějaká lepší v téhle cenové relaci? Dík za pomoc
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 25. 3. 2014 17:30

Což Samsung SL-M2875ND ?Má i duplex.Je ale o trošku dražší.

http://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz ... l-m2875nd/
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 25. 3. 2014 19:42

nn, to už je moc peněz. sice tam je navíc ten RJ-45, ale zdá se mi to drahé na doma, když se bude tisknout občas. možná kdyby to bylo o 700,- levnější kvůli té SD karty, tak bych uvažoval :D
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2014 19:48

Samsung bych nebral, buď HP nebo Brother.

Vybraná HP není špatná, ale pokud se moc netiskne, měla by být přikrytá, protože má otevřený zásobník na papíry, do kterého se tudíž bude prášit a prach pak může v tiskárně nadělat velké škody.

Alternativy:
http://www.czc.cz/brother-dcp-7060d/93917/produkt
+ levnější tisk
+ uzavřený zásobník
+ vyšší rozlišení tisku
+ duplexní tisk
- není síťová

http://www.czc.cz/hp-laserjet-pro-m125nw/145015/produkt
- dražší tisk
- otevřený zásobník
- nižší rozlišení tisku
- nemá duplexní tisk
+ sítová (LAN+WLAN)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MiK 25. 3. 2014 20:46

Osobně doporučuju Brother DCP-7065DN.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 25. 3. 2014 21:08

Mohu dotaz, proč výše zmiňovaný Samsung ne (tedy kromě ceny)? Nic osobního, jen mne to zajímá.
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2014 21:31

Protože s nimi nemám dobré zkušenosti. Za to Brother a HP jsou v pohodě. HP má navíc v ČR skvělý servis a podporu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rmann 26. 3. 2014 14:30

Děkuju Bari za pěkně rozepsané plusy a mínusy, vídím to na tu Brother
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 3. 2014 15:17

Viděl bych to taky tak ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RossiD 26. 3. 2014 18:26

Já ještě nedám pokoj :) , jaké chyby či poruchy mají Samsung laserovky? Já onu M2875ND doporučil (bez zkušeností z praxe, pouze na základě tech. parametrů) kamarádovi a on si ji koupil. Nyní po Tvém negativním příspěvku ve mně hlodá červíček pochybností ,co onoho majitele a potažmo mne čeká a nemine, děkuji za bližší info !
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 27. 3. 2014 09:17

Buď v klidu. Dost záleží na konkrétním kusu a typu. Provozoval jsem malou plastovou černobílou multifunkci A4 Samsung, která vydržela 150000 stránek a ještě funguje.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 3. 2014 09:37

Přesně tak, záleží na konkrétním kusu a typu. A taky na štěstí. Takže když už si ji koupil, tak bych z toho velkou hlavu neměl. Pokud bych ale tiskárnu vybíral, tak bych ji nedoporučil. Celkově ale vybírat jen podle parametrů (nejen u tiskáren) je velmi nešťastný nápad, který se dřív nebo později vymstí.

Servis a podpora Samsung v ČR je ale katastrofální. Už to je pro mě důvod takové zařízení neodporučit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 3. 2014 10:40

Osobne mam nasazenych nekolik Brotheru, urcite par desitek. Zklamal mne zatim jen jeden, shodou okolnosti ten domaci, na nemz se moc netisklo. Ale oprava vyresena profesionalne a za par slupek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor