Monitor a TV s DVB-C v jednom

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod iguka 29. 8. 2014 21:53

Můj 60-ti letý táta by si chtěl pořídit nějaký monitor, ale aby sloužil i jako televize.

Takové malé požadavky:

- uhlopříčka do 24"
- fullHD
- cena do 9 tis.
- možnost pověsit na zeď (pod to si dá stůl)
- matný displej (nebo radši lesklý?)
- DVB-C (uvnitř bude karta od UPC)
- wifi? je to vůbec k něčemu?
- zvuk jak z televize :-D
- o ničem dalším nemluvil

Vůbec se v tom nevyznám a on mě žádá o radu, tak proto se ptám zde, co byste mu poradili? Děkuji.
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 8. 2014 04:55

Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 30. 8. 2014 05:23

Dobře, položím dotaz tam
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 8. 2014 12:51

Prostě chce to koupit TV a pohlídat si aby se k tomu dal připojit i PC - u chytrých televizí s připojením k internetu ani nemusíš používat PC a prohlížeč mají integrovaný.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 7. 11. 2014 12:47

Tak si nakonec otec vybral sám a koupil toto:

23" LG 23MD53D http://www.alza.cz/23-lg-23md53d-d504146.htm

Dneska jsem mu to zapojoval, ale zaboha se mi nedaří zprovoznit kabel DVI-HDMI. (DVI má na grafické kartě MB Asus P8H61-M LE a ovladače jsou nejnovější). Když nastavím na vstupu do monitoru HDMI na položku DVI (podle návodu), tak obraz jde, pc začne bootovat, windows běží, ale jakmile má přeskočit na pracovní plochu, tak se vypne. V nouzovém režimu najede před HDMI i na plochu. Obraz z PC přes VGA kabel běží normálně. Rozlišení mám nastaveno FullHD. Zřejmě to bude nastavením kartu, ale hrá zkoušel jsem kde co, ale nevím, co s tím, poradíte? Děkuji
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2014 12:58

K PC zapoj monitor, ne TV.
Použití TV k PC byla ospravedlnitelná zoufalá nouzovka před > čvrt stoletím pro kritický nedostatek monitorů.
Dnes je velký výběr monitorů => TV k PC = nesmyslná čuňárna. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 7. 11. 2014 13:10

děkuji za radu
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod PD 7. 11. 2014 13:14

Jaká čuňárna? Dnešní televize jsou LCD s přišroubovanym tunerem.

Jinak co se týče usínání, tak pravděpodobně počítač posílá do monitoru rozlišení, který se mu nelíbí. Já bych vzal návod a kouknul se do sekce povolených nastavení pro TV a porovnal to s možnostma grf. karty. Nebo mu nech VGA kabel.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 7. 11. 2014 13:17

ten VGA bych tam klidně nechal, ale obraz není tak ostrý. Při nouzovém režimu před HDMI i přes VGA je vždy nastaveno rozlišení 1920x1080 a to problém není.... tak nevím, co HDMI posílá za hodnoty.

Grafika v procesoru podporuje tyto hodnoty:

Multi-VGA output support : DVI/RGB ports
- Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz ( u 1920x1080 mám nastaveno 60 Hz, tak tím to nebude) :hm
- Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
Supports DirectX 10.1
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 7. 11. 2014 13:42

A co říká operační systém o připojené TV (netvrď nám, že se to snažíš rozchodit bez "normálního" monitoru!)
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 7. 11. 2014 14:01

ano, tvrdím, nic jiného nezapojuji, jen tento televizní monitor. Proč připojovat ještě LCD, vždyť by to mělo sloužit jako normální monitor.
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod soban 7. 11. 2014 14:33

Prostě se TV nelíbí to nastavené rozlišení takže skoušet si pohrát s PC a nastavit jiné co ta TV podporuje.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PD 7. 11. 2014 14:49

Určitě bych nejdřív prostudoval návod k TV a tabulku přípustných hodnot. Takhle jsem řešil stejnej problém s notebookem a TV.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 7. 11. 2014 15:33

aha, proč tedy v nouzovém režimu jede v rozlišení FullHD 1920x1080 60 Hz a v normálním režimu ne? To nechápu.
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 11. 2014 15:57

PD píše:Jaká čuňárna? Dnešní televize jsou LCD s přišroubovanym tunerem....

I plazmy? I OLED? Já ti nevím.....

A co kontrast, svítivost atd. + z jaké vzdálenosti se díváš na TV a z jaké na monitor? Já divát se na monitor ze 3m tak moc práce neudělám. Stejně jako by mě praskla hlava koukate se na TV z 60cm. Ale možná jsem jen přecitlivělý a rozmlsaný...
Python.p
Je to rebel!

Další stránka