"Umírání" LCD monitorů krátce po záruce

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2014 10:24

Zdravím lidi. Taková je asi doba, v poslední době se nejspíše dělá právě tak, aby všechno krátce po záruce "umřelo" a lidi porád museli kupovat nový a nový. Toliko k důležitému úvodu.

Před mnoha lety jsem měl 19" LCD Acer, už ani nevím přesný model. Naštěstí ještě v záruce "umřel" ale tehdy jsem ani netušil důvody. Dnes jsem přesvědčen, že se jednalo právě o podsvětlení a tehdy k reklamaci (u czc) zaslaný monitor doručili zpět opravený. Asi tak rok na to odešel znovu a já koupil nový Acer 24" P246HAbmid. Šel čas dál a díky vám tady na fóru jsem nakonec zjistil, o co by se mohlo jednat u toho stařičkého 19" Aceru. Vzal jsem lampičku a posvítil do monitoru a bylo jasno. Obraz z PC tam byl. Takže, jak jste psali na pár místech tady nejspíše odešly kondenzátory nebo podsvětlovací trubice. Nooo....

Dneska ráno smrad v pokoji a "nový" monitor (Acer P246HAbmid - LCD monitor 24") umřel. Koupen 25.11.2011. Krásně po záruce. Už poučen jsem opět vzal do ruky lampičku a, světe div se, obraz je tam.. Takže zase kondíky nebo podsvětlovací trubice.

Hádám, že asi nemá smysl u tak "levného" monitoru zkoušet řešit opravu a přemýšlím teda o koupi nového a tak se hned dopředu ptám, je tohle běžné u většiny LCDček, že umírají (asi často) z důvodů podsvětlení ? Má smysl kupovat nějáký dražší monitor, když ano, jaký ? Nebo je snad některý z LCD monitorů technologicky postaven tak, že by na tohle netrpěl vůbec ?

Díky moc za všechny rady a poznatky.
Naposledy upravil Naranyan dne 26. 10. 2014 10:58, celkově upraveno 2
Naranyan
Junior

Odeslat příspěvekod gemo604 26. 10. 2014 10:49

4 roky pouzivam LG  W2253TQ-PF a som zatial spokojny, aj ked by som chcel nejaky 144Hz ale IPS zatial este asi za rozumnu cenu asi neni takze musim este vydrzat
gemo604
Junior

Odeslat příspěvekod GeorgeJohnFish 26. 10. 2014 11:05

Pokud vím, tak Acer dává tříletou záruku. Tak jestli jsi ho koupil 25. 11. 2011, tak máš ještě měsíc do konce záruky.
GeorgeJohnFish
Junior

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2014 11:26

Záruka: 2 roky (u CZC.cz)... Ověřil jsem si to i na faktuře.. Prostě 2 roky, tedy, po záruce :-(.
Naranyan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 10. 2014 11:38

ROzebrat, promerit, kondiky prepajet ... jedeme dal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod melikles 26. 10. 2014 11:46

Tak šup šup do obchodu a koupit další Acer. :-\
Výrobci žádná *****ítka do svých výrobků, aby po 2 a půl letech provozu odpochodovaly do křemíkového nebe, nedávají.
Je to dáno tím, že používají, pokud možno, co nejlevnější materiály, aby byli cenově konkurenceschopní. A tak zkouší, co to jde.
Tím jsou hlavně známí různí čínští výrobci i další.
Cena produktu je velice dobře použitelná jako vodítko, co se kvality týče.
Ono opravdu platí: "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci."
Naposledy upravil melikles dne 26. 10. 2014 12:03, celkově upraveno 1
melikles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2014 11:50

No, to bohužel ne :-(. Moje znalost elektroniky je nulová, taky proto jsem tady začal tohle vlákno. Navíc, ten (typický) divný a silný puch, který se ještě pořád z monitoru line nebude náhodou znamenat fakt ty trubice ? To jen kondíky můžou takhle zasmrádat ?

Tak jako tak si to sám opravdu nespravím, takže spíš tohle vlákno mi slouží k tomu, co jsem psal v závěru svého prvního příspěvku -> zjistit, jak je na tom ... třeba značka Acer (možná to je problém), jak ostatní, a případně které monitory se dají označit za kvalitnější, či nějáké takové, které na tohle netrpí prakticky vůbec... ?

p.s.: Tady v NJ sice máme různé opravny apod, dokonce i pobočku CZC, kam bych to asi mohl dát, ale tak nějak pochybuju, jestli se vyplatí za to valit několik stovek. Jestli náhodou není právě lepší koupit si nějáký nový, kvalitnější monitor a mít na dlouhé roky klid.
Naranyan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 10. 2014 11:52

Novy Jicin? Hmm, to je daleko. To Ti clovek z Prahy tezko pomuze...

Kazdopadne mas zkusenost. Zkus treba LG, ty neumiraji. Alespon ne v mem okoli. Nebo BenQ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod falcons 26. 10. 2014 11:54

ja mam monitor od asusu (VW221) a zatim slape bez problemu (6 let)
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 10. 2014 11:57

Trubice *****í - je to vlastně zářivka a u té nemá co *****ět, takže pokud odešlo podsvícení tak se spálil měnič pro tu trubici.

Takže sehnat kamaráda který se v elektronice vyzná a nechat opravit, výměna kondíků je za pár korun, proražený tranzistor taky nestojí tak moc a LCD se dá celkem rozumně rozebrat.

Jinak pokud odešla vlastní trubice tak je to podle mě celkem nerentabilní opravovat, ovšem trubice nemají tak malou životnost.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2014 12:02

No než jsem zjistil, že důvod umření toho prvního 19" Aceru je právě výše probírané, koupil jsem krom svýho Aceru 24" P246HAbmid ještě pro známé dva Acer S240HLbid - LED monitor 24".
No a teď trochu trnu, jestli náhodou mi to neotřískaj o hlavu, jestli jim i tyhlety krátce po záruce umřou :-S .
Jel jsem Acery, protože pár let zpátky jsem tak nějak z mnoha různých diskuzí vysoudil, že nejméně ze všech možných značek trpí na nějáké pískání, artefakty apod havěďstvo.

No, čas šel dál, já už díky vám tady snad vím taky maličko více a tak právě proto jsem tady se spoustou otázek :-)... Je mi fakt jedno, jaká značka, hlavně aby právě monitor dobře sloužil a neumřel hned po záruce. Probíralo se tady i něco kolem FlickerFree apod, či já vím.. Dejme tomu, že bych do monitoru nechtěl vrazit víc jak 5 táců. Čím větší úhlopříčka, tím samozřejmě lépe.

-- 26. 10. 2014 12:07 --

soban píše:Trubice *****í - je to vlastně zářivka a u té nemá co *****ět, takže pokud odešlo podsvícení tak se spálil měnič pro tu trubici.

Takže sehnat kamaráda který se v elektronice vyzná a nechat opravit, výměna kondíků je za pár korun, proražený tranzistor taky nestojí tak moc a LCD se dá celkem rozumně rozebrat.

Jinak pokud odešla vlastní trubice tak je to podle mě celkem nerentabilní opravovat, ovšem trubice nemají tak malou životnost.

Ono, bohužel nemám nějákýho známýho, který by se v elektronice takhle vyznal. Asi hald mám zrovna smůlu, že v rozumně blízkém okolí známých prostě není taková osoba, co by tohle řešila :-(.
Naranyan
Junior

Odeslat příspěvekod Flayer 26. 10. 2014 13:19

V práci máme spoustu 19" ACERů (AL1916, apod...) a většina jich odešla do 3 let. Problém - odešly kondenzátory v napájecím zdroji a nejspíš vzaly i něco s sebou. Trubice byly všechny v pořádku.

Acer na vnitřním osazení dost šetří a pak to takhle dopadá. Poslední 4 roky dáváme jako náhradu Philips a úmrtnost je minimální.
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2014 13:36

Hmm, takže jak tak čtu, tak všechno krom Acerů :roll: .

Co se navíc těch technologií týče, jak tak o tom přemýšlím, jde hádám asi jen o to, vybrat si některou značku, která alespoň používá kvalitnější součástky... Tedy BenQ, LG, Philips, Asus....
Naranyan
Junior

Odeslat příspěvekod mamut 26. 10. 2014 14:21

Samsung F2380 odešel 2 měsíce po tříleté záruce. Taky kondenzátory.
mamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 10. 2014 14:41

Tak ono u levného monitoru se někde šetřit muselo, že.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Další stránka