Nastavení stránkování „traktorového“ papíru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pesek_no 6. 1. 2015 12:53

Ahoy/Dobrý den,

Jsem tu zase pro moudra :-/ Pořídili jsme máti jehličkovou tiskárnu Epson LX-350 pro tisk účetních sestav na traktorový papír. Problém je, že nejsem schopen nastavit tisk na traktorový papír a při stisku druhé až třetí strany již text přetéká na předchozí stranu.

Jedná se o připojení skrze USB a Win 7.

Už vím, že minulá tiskárna přes paralelní port si to řídila sama, avšak při připojení skrze USB to řídi wokna a tím pádem je potřeba „nějak“ nastavit aby wokna věděli, že mají stránkovat na traktorový papír…..A to je ten problém, zaživa se mi to nedaří. Co mě spíše zaráží, zkoušel jsem problém googlovat a vesměs neúspěšně, tak nevím, jestli jsem opravdu tak natvrdlej nebo čím to je :-/

Budu rád za každou radu poradu :/
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod padik 6. 1. 2015 14:02

Dle mého názoru stačí v ovladači tiskárny nastavit jiný formát papíru.
Místo "A4" nastav "Letter", který je o 18 mm kratší nebo "Legal", který je o 55 mm delší. :-)
Má ten traktorový papír délku 11 či 14 palců? Formát A4 má 11,69 palce.
padik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pesek_no 6. 1. 2015 14:11

mam takovy pocit, ze "traktor" ma 12 palců.....

Taky me napadlo zmenit nastaveni papiru, ale ve volbe bylo A4 a pak další názvy, avšak z žádného jsem nepoznal jaký je ten "traktorovy" :)
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 1. 2015 14:26

V ovladači musí být přímo volba „Traktor“.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pesek_no 6. 1. 2015 16:30

hmhmhm tak tahle varianta tam urcite nebyla ...to bych si vsiml....Me jeste nekdo radil, ze ten traktorovy papir muze byt nazvan jako "Nemecky skladany" ci tak neco, ale na to to taky nezafungovalo....

Ale traktor tam neni....Jeste me napadlo, ze zkusim zaktualizovat drivery na ty co jsou na netu a dohrat tam nejaky Epson Control center, jestli to tam treba nedoisntaluje nejaky nesmysle co by pomohli....

No ale wopruz, hlavne ze jsme sel do USB tiskarny abych nemusel resit sracky :(
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod peterson864 6. 1. 2015 17:14

Není tam položka Tabelační papír?
peterson864
Kolemjdoucí