Sitova cernobila tiskarna s duplexem

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod satai 24. 1. 2015 16:54

Rozloucila se se mnou moje prastara tiskarna HP a hledam nahradu.

Pozadavky
- sitove pripojeni
- tisk z Linuxu (pres cups), Mac OS X, Win
- nizke naklady na tisk
- duplex

Umisteni bude doma, ale poohlizel bych se spis pro necem pro "pracovni skupiny". Pred lety se mi to s minulou tiskarnou bohate vyplatilo. Nemam namitek proti repasum.

Nechci veci typu barvy, scanovani, faxovani... Jenom neco, kam poslu PDFko s nejakym paperem, nez dopiju kafe, tak mi tech 20 stranek vyleze a mohu si je vzit do tramvaje. Nechci pri beznem provozu tiskarnu resit (zasekle papiry...) nad ramec doplneni papiru a toneru, ale nijak zavisly na ni nejsem, takze nepotrebuju NBD a podobne vychytavky.

Pevny cenovy limit nemam, ale predpokladam, ze v jednotkach tisic by melo jit, obzvlaste pokud by to byl repas, sehnat neco, co splni podminky a bude nejaky ten patek slouzit.

Zbeznym prohledavani jsem nasel trebas HP LaserJet P2055dn na http://www.pocitacezababku.cz/Tiskarna- ... 5001.phtml ale pocitam, ze variant je obrovske mnozstvi. Je LJ P2055dn OK volba nebo je nejaka vyrazne lepsi varianta?
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 1. 2015 17:34

Dobrá volba, pokud tiskárna ještě funguje.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod satai 24. 1. 2015 18:07

Davaji na repas jeste pres rok zaruku (a laskuju s variantou si ji za par stovek jeste prodlouzit).
Radeji bych ji samozrejme mel az do Singularity, ale cekal bych, ze kdyz zaruku davaji alespon ted funkcni je ;)
satai
Junior

Odeslat příspěvekod Honzax 24. 1. 2015 18:45

2055dn u nas mame nekolik desitek a je to kus od kusu. Bohuzel. Casy 5P/6P jsou u HP davno pryc. Nicmene v ramci "kategorie" to neni nejhorsi. U zaruky si pohlidej na co se vztahuje/nevztahuje a opravdu pozor na tonery...
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 1. 2015 19:23

2055dn používáme i u nás na firmě a no problemo. Jedna měla naběháno ke 300t stránkám než jsem ji musel poslat na opravu pece.
Občas nějaký repas beru, dokonce to podle ceny, záruk atp. vypadá že ze stejného zdroje (technimax). Až na jednu, která nějakou dobu nesnesitelně pískala (špatně promazaná) makají jak za mlada.

Zvažoval jsem koupi nových 3015dn, ale 12500Kč/1y záruky vs. 2055dn repas 3600Kč/3y záruky ... nutnost používat u 3015dn origo tonery(0,43Kč/normostrana) po dobu záruky vs. je to jedno, třeba neoriga od xeroxu (0,18Kč/normostrana) ...
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satai 1. 2. 2015 18:33

Bez problemu dorazila, po chvili laborovani (proste to chtelo vypnout a zapnout) vypada naprosto v poradku. Ted jeste aby par let vydrzela ;)
satai
Junior