... a zase nová multifunkce/tiskárna - jsem bez inspirace

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2015 21:02

Ahoj,

Po té, co se HP multifunkční zařízení odporoučelo zřejmě na věčnost, a to za poměrně krátkou dobu po záruce, jsem nucen znovu vybírat zařízení.

Jsem trochu rozladěn a přemýšlím hlasitě o potřebách, proto se omlouvám, za širší záběr dotazu. Budu velmi rád, když napíšete svůj názor. Poradíte co vzít a proč, co nevzít a proč.

:arrow: Vím, že nechci kupovat drahé zařízení, cena do 3000,- s DPH max. by potěšila, výjimečně o něco víc. Méně je lépe, protože...
- protože... Vím, že nejlépe fungovala tiskárna HP za necelou tisícovku. Paradoxně tiskla spolehlivě několik let.
-Vím, že bych využil sítový tisk. Jsem schopen ho nahradit utilitou od TP-Linku, pokud kompatibilní tiskárna bude mít USBčko. Ale jak by napsal Milanr1, na co ty obezličky? Jde i o cenu.
-Vím, že občas tisku barevně, občas taky fotky, ale říkám si, zda skutečně potřebuji barvu, či hlavně, tisknout fotky.
-Vím, že jsem konzerva a rád bych zařízení, které chvíli vydrží a nebude se kazit.
-Vím, že netisknu pravidelně a moc. Většinou jen pár stránek za měsíc, pár fotek za rok.

:arrow: Nevím, zda potřebuji multifunkci. Místo skeneru se dá využít mobil/foťák a místo kopírky vlastně taky.
-Nevím, jak je to s tiskem na laserovkách - cenou cartridge.
-Nevím, zda by byla nějaká vhodná laserovka i s barevným tiskem.
-Nevím, zda volit inkoust/laser.
-Nevím, jestli se věnovat konkrétní značce, nebo je to v dnešní době jedno.

:arrow: Nechci při výměně toneru vykrvácet na ceně náplní.

:arrow: Tiskovou hlavu si u inkoustu čistím sám, ale... lépe neotevírat, nehrabať, nemakať. A když už, tak s rozumným přístupem, bez zapeklitostí.

Jestliže se najde někdo ochotný poradit, případně ještě doplním další věci.

Předem díky!
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod sevca67 16. 9. 2015 22:31

Osobně jsem spokojen s Brother DCP-J100 viz odkaz

https://www.tsbohemia.cz/pc-prislusenst ... tov%C3%A1&

Náklady nízké mám ji od prosince a měsíčně vytisknu cca 500 až 700 stránek . Inkoustová náplň stoji cca 200Kč a zatím jsem měnil pouze černou někdy v červnu.
Před tím jsem měl laserovou multifunkční EPSONKU a ta měla tak neskutečně drahý provoz, že při tom samém tisku (500- 700 stránek)jsem cartrige vypotřeboval cca za 3 měsíce a ta mrcha i při černém tisku užírala i z barevných . Cena cartrige byla cca 1800 za každou barvu. Tak jsem ji mrsknul do kouta a koupil tu BROTHERKU.

Pokud potřebuješ WIFI tak je to model Brother DCP-J105.
sevca67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2015 22:45

Já říkám už delší dobu že HP nebrat. Ale člověk může říkat horem, spodem ... ;)

Brother sice, ale nejnovější generaci bych vynechal, ta starší má nižší náklady na tisk. Alespoň platilo v létě. Ty stovky co do spotřebního materiálu nic moc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MiK 17. 9. 2015 06:45

Po delší době jsem vyzkoušel multifunkci HP DJ3545 a zase si naběhl. Údajně tu to nechce tisknout, jindy skenovat. Vypadá to na nespolehlivou wifi, protože RJ45 to bohužel nemá. Ovladače jsou dost hrozné.
U levných Canonů je to to samé, navíc mají pevnou hlavu a tříbarevnou pixličku s tonerem. Při zaschnutí se musí vyměnit hlava, takže s ohledem na cenu rovnou celá tiskárna.
Doporučuju některou malou laserovou černobílou multifunkci Brother se sítí a duplexem.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2015 07:56

Tak tak. A ohlídat ten spotřebák.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod dali007 17. 9. 2015 08:21

Mam uz tak pet let, mozna vic HP C5380. Asi jedina tiskarna od HP ktera mela potisk CD/DVD. I kdyz uz se tvarila ze to zabalila (chyba tiskove hlavy), po dukladnem vycisteni si to rozmyslela a tiskne dal a to pouzivam jen alternativni cartridge, original mela jenom ty puvodni, takze ja bych HP tak uplne nezavrhoval. Predtim jsem mel asi 3x po sobe Canon a ty skocili po 2letech neopravitelne vsechny.
dali007
Junior

Odeslat příspěvekod Sam Fisher 17. 9. 2015 09:08

Taky jsem si s HP naběhl. Mám Photosmart 5510. Po půl roce používání začala tisknout křivě, uprostřed vlnit papír, a téct barva (měl jsem na výtiscích kaňky). Odesláno do servisu, tam sděleno, že se závady neprojevily. Tak jsem googlil a to že tiskne křivě je důsledkem křivého podavače na papír, stejně tak ty vlny na papíře. Od doby co je tiskárna mimo záruční lhůtu používám alternativní cartridge a kaňky už nemám. Ale až mě jednou ta tiskárna naštve, tak poletí z okna ;)
Sam Fisher
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2015 16:58

sevca67 díky, díky. Wi-Fi bych ani nepotřeboval, ale chtěl bych „klasický“ síťový tisk. Na jednom NTB by jel z Windows XP, který je připojen na Wi-Fi část routeru, ale ten pevný konektor (síťový tisk) je výhodnější. Samozřejmě tisknu z více zařízení.

dali007
díky, já měl původně nějaké HP, byla to jen obyčejná malinkatá tiskárnička a fungovala - dá se říci - parádně. Jenže... teď jsem měl HP 5510 a pořád něco. Hlavu jsem si čistil sám a začal používat alternativní náplně od InkJet (Xerox). Jenže tiskárna při výměně vždy hlásila nějaké problémy, neorigo náplně atp. Původně, když jsem měl ještě originální, dal jsem je po čištění dovnitř, nějak se to vzpamatovalo a po výměně za alternativní nebyl problém.

Jenže teď znovu a definitivně. Nevím, zda je to nějak extramoc hlídaný, že to blokuje alternativní, byť mají chip atp., ale prostě s tím byl pořád problém - dokola. A to mě nebaví. Nemám čas řešit podobné věci.

KineCZek píše:Já říkám už delší dobu že HP nebrat.... Brother sice, ale nejnovější generaci bych vynechal, ta starší má nižší náklady na tisk. Alespoň platilo v létě. Ty stovky co do spotřebního materiálu nic moc.

OK, tak poraď, prosím, konkrétní dvě tři tiskárny/multifunkce. Děkuji
Ono - Ty řekneš nebrat HP, druhý řekne HP ano, ale jen laser, třetí - neberte Canon, čtvrtý neberte v žádném případě Epson... a pak se zorientuj. Podle servisáka, co se na to díval, se Canon v této kategorii dá srovnat s HP, a třeba i Epsonem... takže dle něj - prašť, jak uhoď.

Sam Fisher
ano, moje už letěla... teď potřebuji náhradu. Pokud možno rychle.

MiK díky

Děkuji všem a prosím o pár konkrétních výrobků.

-- 17. 9. 2015 18:12 --

// teď jsem koukal na nejlevnější laserovou multifunkci od Brother s duplexem a síťovým tiskem (RJ45). Je za čtverku (tudíž přes limit, ale OK) a ta spotřeba není zrovna pro Skota. V klidovým režimu 60W, při zátěži 480W? Celkem dost, ne?

Jo a nechci říct, že se budu zuby nehty bránit HP.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2015 17:17

KineCZek

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2015 17:32

Díky, škoda, že nemá síť. Musel bych to hnát přes USB Printer Controler od TP-Linku, pokud by byla kompatibilita.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2015 17:51

2520DW ma wifi a 2540DN ma ethernet. Obe ale maji cenu 4k+, proto jsem je neuvedl.

KineCZek

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2015 17:55

No právě, o nich jsem „psal“ v minulém příspěvku. Jako kdyby člověk věděl, že to budou držáci a ne, že za dva roky a dva měsíce se budu pídit po nové tiskárně, přemýšlel bych.

Koukám tedy na ně a budu srovnávat dál. Jak jsem psal výš - trochu mě zaskočila spotřeba.

//print servery jsou kolem tisícovky :-(
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 9. 2015 18:07

Těžko něco doporučovat, když požadavky na zařízení jsou neujasněně. Např. fotky na laserovce rozumně nevytiskneš.

Kolem tří tisíc je možno nakombinovat i vlastnosti obou řešení. Třeba takto: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2SX8012RRD01
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roda 17. 9. 2015 18:19

Canon nebrat tam se kazi ve velkém hlavy hned po záruce slavna chyba B 200
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 17. 9. 2015 18:28

Našel jsem Brother HL-L2360DN za celkem levný peníz.
Fotky tisknout doma nemá smysl, o mnoho levněji a kvalitněji to udělají ve fotolabu.
MiK
Junior

Další stránka