Monitory HP - počet nasvícených hodin?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 10. 2015 21:02

Zdarec,

uvažuju o koupi použitého monitoru HP (konkrétně HP LP2475w), dá se na tom monitoru zjistit kolik má nasvíceno, nebo prostě nějak životnost, jestli už pomáli nezačíná odcházet do věčných lovišt? :nenapadne

Jako klidně bych i nějaký jinačí, možná by mi stačilo i 22", ale hlavně at to je 16:10 a nejlépe IPS..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 10. 2015 21:34

Dá, zpravidla
Menu>Information>Backlight hours

Já mám na svém momentálně 15500 hod. a žádná viditelná změna.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 4. 10. 2015 22:29

Jak kterej monitor. Me ukazuje akorat, ze jsem zachranil 4,1 stromu :D .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 10. 2015 07:23

Ten můj taky :D Ale tak daleko ještě nejsem :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Abox 5. 10. 2015 07:25

Vetsinou se musela pri zapnuti monitoru drzet nejaka klavesa zamacknuta, aby se zpristupnilo menu s temihle hodnotami. Alespon co tu mam nekolik ruznych HP typu, to tak je...

edit:
melo by to byt takhle:
...Accessed the service menu (turn of the monitor while holding down the menu button)...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2015 08:00

Je pravděpodobné, že se to bude lišit kus od kusu, ale mám dva starší HP monitory, kde je to normálně přes menu.
Novější asi mají stromečky :D.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 5. 10. 2015 08:30

Já mám starší HP monitor (HP W2408H) a je to viditelně normálně přes OSD menu (položka Information). Ale kolik má najeto nevím, teď u něj nesedím.

Edit: Tak už vím. Má najeto necelých 28 tisíc hodin. viz: https://ctrlv.cz/xwJd a zatím žádné mrtvé pixlíky nemám.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Luban.Grazl 5. 10. 2015 09:22

Relativně nový model HP Z27i Menu > Information a položka Backlight hours 2767, nikde žádné stromečky. Je to dostupné z normálního menu. Když vlezu do servisního menu - zapnu monitor za současného držení tlačítka menu - je tam možnost Backlight hours resetovat, aby to šlo zase od nuly! Jinak teda nic moc, monitor mám 1 rok a už má 4 tmavé pixely, tečku zabírající několik pixelů, která je světlejší než zbytek plochy, kousek od toho čárka asi 0,5cm o šířce asi 2px také světlejší než zbytek plochy - co to je za vadu? Když jsem monitor kupoval, připlatil jsem si za NBD tak asi vyzkouším jak to funguje.
<1366x768> Let's scroll to death
Luban.Grazl
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 10. 2015 09:42

Na HP Z27i poskytuje výrobce záruku Zero Bright Dots
http://support.hp.com/us-en/document/c00288895
Kontrétně:
Světlých vadných sub-pixelů: 0 max
Tmavých vadných sub-pixelů: 4 max
Kombinovaných světlých a tmavých vadných subpixelů: 4 max
Plně vadných pixelů: 0 max
=> reklamuj.
Btw:
Možná se jedná o vadnou sérii.
Viděl jsem několik ks Z72i, všechny vykazovaly vadné pixely.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2015 09:44

Jednoznačně reklamovatelná vada! Vypadá to vadné subpixely, to by měli řešit výměnou za nový kus, i když po roce nevím, třeba to budou chtít přetáhnout přes servis s výměnou panelu.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 10. 2015 10:28

Stromy jsou u LG :D
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Luban.Grazl 31. 3. 2016 14:15

Konečně jsem se dostal k tomu, že jsem zavolal na linku HP CarePack, nahlásil problém a sériové číslo, chtěli poslat fotku monitoru na mail.
Druhý den volal technik, že se díval na fotky co jsem poslal a že mi pošle novou "hlavicu". Dorazil balík s refurbished monitorem bez stojanu a kabelů. Vyrobený v roce 2013 (můj byl 2014), při pohledu přes chladící žebra je vevnitř vše pokryto vrstvou prachu (můj byl čistý jako nový) a zapínací tlačítko už nemá tak dobrou "odezvu". To jsou detaily, hlavně že je panel bezchybný.
Ještě je mi záhadou jak propojit sériové číslo "nového" monitoru s mým starým CarePackem. Když teď na stránkách HP zadám sériové číslo CarePacku, stále je k němu přiřazeno sériové číslo starého monitoru, který jsem poslal zpět.
<1366x768> Let's scroll to death
Luban.Grazl
Junior

Odeslat příspěvekod marts 15. 5. 2016 12:35

Nevím jak u HP, ale když mě měnili monitor u DELLu tak mě upozorňovali abych si schoval číslo z původního monitoru, jelikož se bude vztahovat i na ten repasovaný kus který jsem právě dostal.
marts
Junior

Odeslat příspěvekod broom 18. 5. 2016 21:41

mam taky HP w2408 uz hodne let - bezvadny monitor, hlavne to rozsileni, pres 11k hodin v provozu:

https://ctrlv.cz/tpQ4
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
broom
Junior