Neoriginální inkoust cartridge?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KevlarN 29. 10. 2015 18:57

Ahoj,
mám tiskárnu Epson WorkForce Pro WF-5620DWF a potřebuji do ní doplnit inkoust.
Originální cartridge Epson T7891/2/3/4 (B/C/M/Y) stojí dohromady přibližně 6000,-Kč vč DPH, což je teda pecka. Je to cena celé nové tiskárny. :P
Neoriginálních náplní je celkem pestrá nabídka. Celá ta výše uvedená neoriginální sada všech čtyř náplní stojí od cca. 800,- do 2000,-Kč vč DPH, což je teda setsakra velký rozdíl ve srovnání s orig.
V těchto záležitostech se vůbec nevyznám, takže mám takové laické dotazy.
1. Nejdříve dotaz obecný - proč jsou originální náplně tak strašlivě drahé? Tuším správně, že výrobci tím nejspíš dotují cenu tiskárny?
2. Neoriginální náplně - jaké s nima máte zkušenosti z hlediska kvality tisku, zasychání inkoustu na papíře a v tiskárně, atd...?
Máte nějakého spolehlivého dodavatele neorig. inkoustů? Můžete někoho doporučit?
Co říkáte např. na tohle?
http://www.gigaprint.cz/cartridge/kompa ... 4-xxl.html
Předem děkuji všem kdo odpoví něco k věci. :)
KevlarN
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 30. 10. 2015 04:48

1. výrobce tiskárny srazí cenu na minimum, někdy i pod výrobní náklady snaží se to kompenzovat spotřebním materiálem.
2. zkušenosti dobré, kupuji od Armor
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod Martanek88 27. 12. 2015 22:38

Premyslel jsi nekdy o repasovanych tonerech priteli ? :)
Martanek88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tortuga 24. 5. 2019 11:31

To sice jo, ale zase ty neoriginály často špatně fungují a zanášejí víc trisky. Mohou ti pokazit tiskárnu a to je pak při cenách tiskáren spíš už na novou tiskárnu
Naposledy upravil KineCZek dne 28. 5. 2019 14:11, celkově upraveno 1
Důvod: odstranen SPAM
Tortuga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 5. 2019 06:14

Jestli je ta tiskárna ještě v záruce, tak kup originální inkousty, jinak dost možná přijdeš o zbytek záruky.

Jinak zkušenosti s neorginálními mám jenom ty nejhorší (jiná tiskárna, jiný dodavatel).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 5. 2019 13:33

@vladimir -Vzhledem k založení tématu v roce 2015 ta zmíněná tiskárna nebude v záruce dost určitě!
meda2016
Junior