Monitor 24", 1920x1200 - jaký dnes vzít?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 10. 2016 00:09

Prosím tě, vykašli se na frikulíny co ti doporučují 4k - které neutáhne (na hry atd.) žádná normální karta (ne, karty za dvacet - třicet tisíc fakt nejsou normální). Kup si normální slušný moňas sám mám U2414H, v práci jsme taky měli Delly - sám jsem se přesvědčil že NBD záruka funguje, takže.... Za mne taky dell. S normálním rozlišením, žádné 4k atd.... na to je času dost.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 10. 2016 10:10

Dobrý výběr:

Podobně jako u klávesnice/myši je správná volba individuální: každý má jiné oči.
Optimálně otestovat každý monitor v showroomu kamenné prodejny.
Pokud nemáš tuto možnst, vybírej podle výbavy/ceny -> výhody/nevýhody:
A/ GW2470H
+ MVA
+ kontrast
+ Flicker-free
+ HDMI
+ cena
- FHD
- DP
- DVI
B/ BL2420Z
+ MVA
+ kontrast
+ Flicker-free
+ DP
+ DVI
- FHD
- cena
IMHO bych z daných typů vybral (B), protože volím monitor pro PC|NB.
Pokud potřebuješ monitor pro TV/video/herní konzoli/tablet/laciný multimediální NTB, vyber (A).
Btw:
Proč FHD jako nevýhoda?
Protože v původním požadavku je WUXGA:
Monitor 24", 1920x1200

K daným účelům:
C.I.S.I. píše:Monitor bude slouzit ke klasickemu domacimu pouzivani

to bohatě stačí.
Profi monitory jsou řádově dražší.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 10. 2016 10:33

PC: Ten U2414H vypada fajn, ale rozpocet na nej aktualne nemam.

Milanr1: Diky za rozbor! Myslim, ze vyhody u B/ prevladaji, navic ma pivot...asi do nej teda pujdu. Jeste je zkusim omrknout nekde v showroomech, pokud najdu. Nejaky tip, kde by je mohli mit (Praha)? Na Alze maji jen GW2470H.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod karol66 9. 10. 2016 20:07

Pokud mohu doporučit, (už jsem to tu myslím někde před časem psal), tak z vlastní zkušenosti taky jedině DELL - a pokud chceš slušnej stroj, ze dobrý peníze, tak já jsem byl maximálně spokojený tady: https://www.technimax.cz/repasovane-mon ... =0/size=6/ - přeji šťastný výběr. ;)
karol66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lazywriter 9. 10. 2016 21:04

Možná kouknout i na HP. Několik let používám HP zr2440w a spokojenost. Už se sice nevyrábí, ale možná mají nějaké obdobné nové modely.
lazywriter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 10. 2016 20:30

Jako u toho 2470 od BenQu je jasný parametr cena. Několik jsem jich nasadil a zatím si nikdo nestěžoval a mě taky docela sedí co se týče zobrazení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 14. 10. 2016 17:27

Jde do tuheho. Dnes nebo zitra nejpozdeji si pro nej jdu. Jeste koukam na Dell P2417H Professional. Co myslite? https://www.alza.cz/23-8-dell-p2417h-pr ... d=18842948
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 17. 10. 2016 15:15

benq bl kvuli stojanu
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 10. 2016 00:54

Zrovna ten Dell mám teď v práci na stole, než ho během týdne přestěhuju do kanceláře jednoho z vedoucích nevím jakého ústavu na škole. Ten Benq jsem v ruce neměl, nicméně toho Dellu bych se rozhodně nebál - stojan (základna) je solidní a celkové zpracování také fajn - v tomto směru si troufám tvrdit, že za Benq BL zaostávat nijak nebude. Za 4900,- Kč bez DPH s 5 letou NBD si myslím, že to je suprová koupě (my však nakupujeme přímo od Dellu, takže jinde budou ceny a záruka asi trochu jinak).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod messy 18. 10. 2016 10:04

Ako je na tom ten Dell s farbami?
Vaham medzi tym Dellom a touto iiyamou...
https://www.alza.cz/24-iiyama-prolite-x ... d=18842948

Bezne pouzitie (net, hry)+amaterska praca s fotkami.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 10. 2016 15:25

Tak je to IPS panel... když si odmyslíš neduhy IPS technologie, tak za mne celkem fajn. Na amatérskou práci s fotem by to mělo bejt OK .. kdybys chtěl něco extra, tak stejnak musíš připlatit. Takže za mne za ty peníze OK.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod messy 18. 10. 2016 16:09

Vsade tu citam o nevyhodach IPS, ale mam problem o tom nieco najst. Ake su tie neduhy?
Polovica ludi tvrdi, ze IPS ma lepsie farby, druha zase, ze IPS.
V com je realne IPS horsi ako MVA (VA)?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 10. 2016 00:23

Tak ho (Dell P2417H) mam doma. Stojan v poho, ma to i pivot a design je krasny, elegantni. Barvy taky dobre a stare TNko, ktere mam ted vedle neho, je na tom hur.

Nicmene znepokojuje me jedna vec: IPS glow. Kdyz pracuju, je to jedno, barvy to prebijou, ale jakmile nastoupi tmavsi plocha, je to horsi. Hlavne levy dolni roh. Prikladam foto, jak to vypada a ja se ptam: ma cenu to resit? Je to muj prvni IPS monitor, takze nevim, s jak velkym IPS glow mam automaticky pocitat. Nicmene clovek si toho u novych produktu vsima a aktualne netusim, zda si na to zvyknu anebo ne. Hlavne taky vubec nevim, zda tato uroven je v ramci unosnosti anebo jsem na tom opravdu spatne a mel bych to jit vratit. Zitra muzu postnout i video, dnes uz jdu spat.

Obrázek
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 10. 2016 20:27

Tak nakonec ho pujdu vratit. To IPS glow v levem dolnim rohu je otravne vic, nez jsem cekal. Puvodne jsem mel v planu to prehlizet a zvyknout si, ale zrovna ted me to pri sledovani YouTube videa rusilo tak moc, ze jsem se rozhodnul, ze pujde.

Ted nastava otazka - mam zkusit jiny kus / nechat se vyplatit a koupit jinde / jiny model? Vsechno ostatni je super (stojan, design, barvy), ale to IPS glow je fakt bida.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 10. 2016 23:53

Osobne používam to čo si pôvodne vyberal - U2415H a jedná sa o výborný monitor či na grafiku, či na hry vďaka nízkemu input lag. IPS Glow nijak strašný, mierne v ľavom hornom rohu, ale s tým sa tak už nejak počíta.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka