Kancelářský 24" do cca 12 t.

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod salam01 4. 1. 2017 20:53

Jaký monitor pro kancelářskou práci?

Všechny jsou IPS, Fujitsu je VA. Jde mi hlavně o matný/antireflexní povrch a absenci PWM - zkrátka, aby se do toho dalo soustředěně čumět celý den. Věrnost barevného podání, rychlost odezvy apod. nejsou podstatné.

Plus rozlišení ideálně 1920x1200 (těch pár pixelů na výšku oproti 1080 se asi hodí). Větší rozlišení ne, jsem už nad hrobem a potřebuju větší pixely.

Když bude nějaký jiný hodně dobrý, tak klidně i za 15, ale jinak samozřejmě čím míň, tím líp
Naposledy upravil salam01 dne 4. 1. 2017 21:21, celkově upraveno 1
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 1. 2017 20:57

Doporučuji někde vyzkoušet :) Mě třeba docela dobře sedí VA a některé IPS. Ale vím, že další monitor bude nejspíš VA...

Pohledal bych si v recenzích který nemá PWM, nebo je má při nízkem jasu dost vysoké.

Za mě Fujitsu a nebo EIZO. (jenom osobní preference)

No přijde Honza a ten ti nabídne LG :lol:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod motley 4. 1. 2017 22:02

S rozpočtem 12k bych šel do 32" QHD - třeba Benq BL3200PT, ten je dobrej, sám ho mám. DPI srovnatelný s 24" FullHD. A je flicker-free, takže asi bez PWM ?

Těch +120 pixelů na výšku tě zrovna nevytrhne - a to jsem 1920x1200 LCD panel používal skoro 10 let než jsem přešel na QHD...

Na druhou stranu, dívám se, že třeba to Fujitsu začíná cca na 6k + nějaký drobný, to už oproti FullHD panelům není tak velkej rozdíl jako v minulosti. Ale víc než 7k bych za to asi nedal, to už bych pak hledal něco s vyšším rozlišením.

A jestli uvažuješ o Eizu kvůli těm věcem jako EyeCare apod., tak je vyřaď z výběru, je to akorát marketing.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 5. 1. 2017 09:01

Dell U2415 bude v pohodě.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 5. 1. 2017 10:47

Python.p píše:No přijde Honza a ten ti nabídne LG :lol:

Přišel jsem, dokázal mě vyvolat :lol: :lol:

LG stále vyvíjí, doporučuji novou klasiku 27“ za 6 t. Samozřejmě je bez PWM a má funkci READER MODE - LG tak vyvinula optimální podmínky pro práci bez únavy očí. Díky nové LED technologii podsvícení je vynikající kvalita obrazu s dokonalým kontrastem. Odkaz:
http://www.lg.com/de/monitore/lg-27MB35PH-B

U nás nekoupíte, jsme v EU, tak lze objednat kupříkladu zde:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5214760_-27mb35ph-lg-electronics.html
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2017 10:59

... jak z letáku ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod motley 5. 1. 2017 11:08

Reader mode bude asi podobná blbost jako Paper mode u Eiza, ne ? Tahle funkce vpodstatě akorát zkurví barvy (potlačí modrý spektrum ?) Lze řešit pohodlněji pomocí SW.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2017 11:10

Tak u Dellu je to třeba jednoduché a stačí kliknout na dotykovej čudlík a je to. Lepší jak to řešit SW cestou a řešit kdy a jak je to potřeba.

Na noc f.lux a nebo redshift to chápu ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod salam01 5. 1. 2017 11:50

32" už je asi moc velká kráva. Hlavní otázka asi je, jestli IPS (Dell/Eizo) nebo VA (Fujitsu).
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 1. 2017 13:35

salam01 píše:Jaký monitor pro kancelářskou práci?

Z Tvého výběru žádný.
Důležitá informace:
salam01 píše:potřebuju větší pixely

=> 27" WUXGA nebo 32" QHD:
motley píše: Benq BL3200PT

+ MVA
+ kontrast
+ DVI
+ DP
+ cena
+ gamut
+ repro 5 W
+ USB-3
+ pivot
=> skvělý monitor.
Před nákupem (pokud možno) vyzkoušej v showroomu kamenné prodejny.

Btw:
vyhoďte už někdo toho neodbytného markeťáka LG! :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod salam01 6. 1. 2017 14:32

Velikost pixelu je ale skoro stejná - 0,27 u 24" oproti 0,276 u 32".
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod motley 6. 1. 2017 15:27

Však jsi psal, že preferuješ 24" / 1920x1200 kvůli nižšímu DPI, proto jsem ti doporučil QHD se srovnatelným :-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 18. 1. 2017 16:20

Nakonec jsem koupil BenQ BL2700HT - 27" s rozlišením 1920x1080 a pixely jsou jedna báseň :-)
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior