MONITOR PRACA/HRY 9500CZK/350EUR

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dobrak800 9. 1. 2017 16:05

Ahojte,

rád by som sa poradil ohľadne výberu monitoru. Momentálne mám už asi prehistorický HP W2207h s natívnym rozlíšením 1680x1050 a aj vzhľadom na to, že som si zadovážil nové herné PC, chcel by som niečo lepšie, z čoho ma nebudú bolieť oči.

Účel: 60 % surfovanie na nete, 20 % práca s grafickými programami (ako napr. Adobe Illustrator), 15 % hry, 5 % filmy/videá
Panel: niečo lepšie ako PLS, xVA, AMD FreeSync, Flicker Free
Veľkosť: 24 alebo 27 palcov
Rozlíšenie: Full HD (aj v prípade 27 palcovej varianty nechcem vyššie rozlíšenie kvôli veľkosti písma - v Adobe Illustrator sa zväčšiť nedá)
Zakrivený: neviem - ponúkne mi niečo navyše?

Od monitoru viem byť cca 70-90 cm. Monitory, po ktorých pozerám, sú: https://www.alza.sk/27-samsung-c27f591-d4417114.htm a https://www.alza.sk/27-samsung-s27e370-d3914672.htm

Ďakujem za rady a pripomienky.
GIGABYTE EP35-DS3; INTEL Pentium Dual-Core E5200 @ 2,50 GHZ; Zdroj Enermax PRO82+ 425W ATX2.3, aktivní; ARCTIC Freezer 7 PRO; Sapphire AMD 7770 Vapor-X OC, 1GB DDR5; 4GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Vitesta; WESTERN DIGITAL Caviar SE16 640GB; HP w2207h
dobrak800
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 1. 2017 16:20

Vybrané typy se liší v podstatě jen panelem:
Samsung C27f591
+ VA
+ kontrast
+ RGB
± prohnutý

Samsung S27E370
+ PLS
- kontrast
- černá
- RGB
PLS ovšem ani zdaleka není taková tragédie, jako IPS.
Vyber si:
Pro vážnou práci s bitmapami nejlépe xVA.
Pro filmy/hry je optimální PLS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2017 11:15

Pamatuji si doby kdy prohnutý obraz byl špatný a jásali jsme za rovný.... Teď kupujeme úmyslně ohnuté :roll:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 11:52

Pythone, jenže to byly prohnuté na opačnou stranu.

Osobně moc nevidím kouzlo malých prohnutých monitorů, ale měl jsem o vánocích možnost si zahrát Real HD RGR ENB SE Skyrim na LG OLED65C6V a musím říci, že jsem si z toho sedl na prdeI, i když jsem už před ním na ní seděl :-D Nerad jsem od majitele TV odcházel, ale předávání herní ITX mašiny nelze dělat déle než půl dne, zejména před vánoci.

Kdybych nebyl socka, tak je doma. Ale tři platy za zobrazovadlo fakt nedám.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2017 11:57

Ale prohnuté byly.

Problém je že jediné co teď fakt stojí za to je právě OLED od LG. Jinak je všechno téměř stejné. (TV)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 12:58

Však taky to dost stojí. :-)

Ale obraz je to prakticky dokonalý a když od toho sedíš pod 2 metry, tak to pokryje i část tvého periferního vidění. IMHO lepší cesta než VR.
cernakus
Mírně pokročilý