24" Full HD do 7500,-

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 2. 5. 2017 15:48

Ahoj,
chtěl bych si pořídit nový primární monitor na hry a práci. Dívám se momentálně spíše po 24" Full HD 144Hz. Full HD proto, že k tomu novému budu používat i starý 24" Benq (nejspíš nebude připojený pořád, jenom na práci).

1) Nebude vadit, že jeden monitor pojede na 144Hz a druhý na 60Hz?
2) Dočetl jsem se správně, že stačí koupit HDMI 1.4 na těch 144Hz? Nebo musím koupit DisplayPort kabel?
3) Doporučí mi někdo lepší monitor než tenhle ASUS? Je to 4 roky starý model, procházel jsem fórum a někdo komentoval, že už jsou i daleko lepší. Primární využití bude na hry (Overwatch např.), sekundární na práci (Ableton Live a jiné), občas videa, filmy... Cena do ceny toho ASUSu, tedy 7500 max.

Bude to připojené na MSI GTX 1070.
Díky
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Srandista 2. 5. 2017 16:45

G-Sync na rozdiel do FreeSync nefunguje cez HDMI. Pre funkcnost G-Syncu je potrebny DP kabel.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 4. 5. 2017 08:53

Díky za info, takže DisplayPort kabel si koupím.

Díval jsem se, že ještě Iiyama nabízí monitor, akorát žere dvojnásobek elektriky oproti tomu ASUSu... HUB zas nění něco, co bych nutně potřeboval
Rmann
Junior