Monitor 27 / 144 hz / IPS

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 27. 2. 2019 15:53

AG271QG tady několik lidí má a satik myslím, že i 3x. Osobně jsem prostě nechtěl kupovat několik let starej monitor, když přijdou na trh nové IPS se širším gamutem. Uvidíme co předvede LG.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 27. 2. 2019 18:11

AORUS má IPS panel od Innolux, který má mít pomalejší odezvu, jak potvrzuje i moje hodnocení. Stejný panel má také Acer, který ale u nás zatím není dostupný.

Další výrobce panelů je AUO a měl by na tom být s odezvou lépe. AUO má právě AG271QG, ale zas je to už pár let starý monitor.

LG by měl mí svoje vlastní IPS panely a odezva by snad měla být lepší, než Innolux.

Ale už jsem si na ten AORUS zvyknul a horší odezva mi nevadí. CSko a PUBG dávám stejně dobře/špatně jako s TN :-))
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 2. 3. 2019 09:41

no nejhorsi je ze ty nove monitory maji freesync, stejne problemy jako ty stare a nic noveho neprinesly (zatim) a podle vseho Aorus stojí skoro stejně (a odezva nic moc), jako starší gsync panely. takže asi doufám zbytečně, že se to někam posune s quality control a odezvou. ach jo
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Sonnyxyz 2. 3. 2019 14:45

Já yamamoto přemýšlím o té 34 od MSI s 3440x1440. Co mě ale odradilo abych jej měl už doma je, že nemá držák na VESA. Nechápu jak někdo dneska může vydat monitor bez toho. Chci prostě monitor na zeď nebo na rameno a oni udělají takovou blbost že nemůžou dát 4 díry do zad na rameno.
Sonnyxyz
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 3. 3. 2019 11:14

já si zase pohrál trošku s nastavením mého tn a jsem zase trošku spokojenější, včera jsem instaloval ovladače na větší freesync range tuším 30-146 a zapl gsync v nvidia control panelu a zatím to funguje, akorát nevím, ale nevidím v tom rozdíl :D ale to bude hlavně tím, že jsem zkoušel overwatch a tam mám 144 stabilních fps na 1080p s 2070 tedy s rezervou. snizil jsem trochu "gama" v control panelu a mám docela pěknou černou, ale temnější hry si nechám opravdu na nový monitor. nevím, jestli máme stejné zkušenosti s TN, ale např. když v resident evil 2 se zapne ve tmě žárovka, vidím jako by několik úrvní svělosti, ale řekl bych že obrázek je víc, jak slova (https://ctrlv.cz/tyJ7), po dnešním tweekingu to vypadá takto https://ctrlv.cz/dlWs
ps: nevím, jestli uvidíte ty rozdíly, jestli máte třeba IPS nebo VA :D nicméně první "screen" je vyfoceny mobilem, druhý přes prtscr... dejte vědět, jak to máte, protože toto je hlavní důvod, proč už nechci TN + stejný problém u stínů (resident evil 2 video), kdy prostě vidím většinou kostičky a ne čisté přechody, jak jsem byl zvyklý předtím nebo jak mám třeba na telefonu, když si to pustím.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 3. 3. 2019 19:50

Rozdíly na těch dvou obrázcích vidět jsou. Ok je ten druhý.

Dnes jsem našel jednu novou španělskou recenzi Aorus monitoru. Přeložil jsem si text v Googlu, provedli i kalibraci a poskytli ke stažení ICC profil. Jaký je k monitoru u nás dodáván napájecí kabel?

Pár dalších hodnocení od uživatelů z Kanady. Momentálně je ten Aorus monitor celosvětově nedostupný.

Na DisplayNinja zhodnotili Acer Nitro XV272U. Tady je podrobná tabulka, jaké využívají očekávané nebo vyšlé nové monitory přesně typ panelu.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 4. 3. 2019 18:27

trochu se rozepíšu. jo jo to ale bude asi tím že jeden jsem fotil a druhý je screenshot. vyfotil jsem ještě 4 věci, jeslti to je normální i na IPS (je, ale jak moc)? tj vesměs to hlavní, co mi vadí, že stíny jsou velmi pixelové (youtube tomu asi nepomáhá, to je fakt) a hlavně vidím ty rozdíly mezi tmavou barvou (což je color banding a bohužel 6+2 barvy tomu nepomáhají.
[url]video: https://youtu.be/Y63hb12dZYk?t=1214
https://ctrlv.cz/7iNP
https://ctrlv.cz/wtxv
https://ctrlv.cz/xat1
https://ctrlv.cz/shots/2019/03/04/4ULB.png
[/url]
nejlépe je to vidět na posledním screenu (k tomu je i napasováno čas videa, kdy jsem fotil). 1080P rozlišení, fullscreen. tam si všimněte, že to není špína, ale měl by to být stín a všechny přechody jsou prostě kostičkované, okraje jsou kostičkované a třeba i ta jeho bunda. je to třeba na tom aorusu lepší? Tam by měly být snad 8bits + 2 FRC, což pro mě znamená asi 8 bit, podle toho, že to FRC je spíše fejk než skutečnost, protože windows nebo nvidia to nedává a na foru někdo přišel, jak to zapnout přes registry, ale to se mi fakt nechce.

supr kdyby někdo na IPSku vyfotil, jak to tam vypadá. mám Samsung S23A300B jako monitor na druhém PC a to je taky TNko, i když tam je to trochu lepší, tak asi z té doby trochu kvalitnější displey.

další věc, co je potřeba, bude 10bit barvy, který by měl pomoci tomu "color banding", který mi dost na tom TNku vadí a což šlo vidět i na fotkách. málem jsem si kliknul acer xb271hu, ale zase mě odradilo to, že to je x let starý panel za 18 000 kč a má své problémy (navíc jsem četl dost také o tom color bandingu) takže ... čekám :D ale nevím jak dlouho to vydržím, protože jsem ten typ, co když má problém, tak prostě ty hry hrát nebude, když ví, že jsou tmavší a teď jsem se na to zaměřil, tak to vidím všude... a bohužel AORUS je světově nedostupný, tak čekám na ten Acer nitro, až bude dostupný a snad bude mít OK freesync (furt nevím, jestli nejít raději do toho GSYNCu, ale vše je teď v 4K i na těch 27...

no poprosil bych tedy o ty screeny na IPSku a jestli to bude lepší tak budu muset objednat ASAP.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 6. 3. 2019 01:40

Mam ten AG271QG,(8bit IPS) v RE 2 jsem si zadnych prechodu mezi barvami nevsiml (kdyztak zkusim nahodit foto),ale vsiml jsem si toho v jinych hrach nevim jestli je 8bit+frc lepsi v tomhle.Jestli mas 6bit TNko tak je to jasny.
Jestli chces co nejrychlejsi monitor tak je porad nejlepsi IPSko s g-sync modulem.Diky tomu g-sync modulu maji ty monitory nulovy input lag + mensi odezvu,protoze ten modul ridi overdrive monitoru.Proto je vzdy monitor s g-sync modulem rychlejsi nez stejny monitor s freesyncem.Nevim jestli je to lenost nebo neschopnost vyrobcu upravit firmware a nastavit spravne overdrive.Koukni na recenze na tft central LG 32GK850G vs 850F nebo 34GK950G vs 950F nebo ASUS MG279G vs PG279Q.U LG se ted nejak pochlapili a udelali novy firmware k 34GK950F,ktery vyrazne zlepsil odezvu,jenze majitele starsich verzi musi odeslat monitor do servisu aby jim tam ten novy nahrali.
To mi pripomnelo ze ten Aorus AG27QG ma zajimavou vlastnost,ze umoznuje updatovani firmware uzivatelem takze by gigabyte teoreticky mohl upravit treba overdrive.Jinak k tomu Aorusu nechci rikat ze je nejak brutalne pomalejsi nez ty AUO g-sync,ale pomalejsi urcite bude jestli tam bude nejaky ghosting nebo jine problemy to nevim.Pockal bych na recenzi na tft central (to ale taky muzes cekat pul roku treba) nebo na nejakou "profesionalnejsi" recenzi kde zmeri odezvu.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 6. 3. 2019 12:14

Nasel jsem prvni recenzi Aorusu kde zmerili odezvu:
http://www.pcgameshardware.de/Monitor-D ... 1551788996

Min 4,5ms
Max 14,7ms
Avg 9,2ms

To znamena ze monitor nedokaze dostatecne rychle zobrazovat snimky pro 144Hz (potrebujete 1000/144=6,9ms max) jinak tam bude ghosting nebo nejaky bordel.
ASUS PG279Q (AUO IPS g-sync) ma podle tft central max odezvu 6,5ms takze ten dostacuje.
Takze se to potvrdilo jak jsem rikal ze je pomalejsi nez g-sync monitory.
Naposledy upravil karel88l dne 6. 3. 2019 22:44, celkově upraveno 1
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 3. 2019 21:23

tak o tom aorusu se vesměs všude píše, že je pomalejší, než modely od AUO. podle všeho je zatím AUO top v tomto směru. jen je fakt škoda, že ty jejich stojí 18 000 a jsou už skoro 4 roky staré, jinak by nebylo nad čím uvažovat. navíc ten aorus stojí taky 14-15k, nemá gsync a jediné, co jsem tak viděl, je HDR 400, které je sice docela nanic, ale mělo by to mít trochu lepší standard displeje ve svítivosti (ale nám jde hlavně i o tu odezvu, ghosting je fakt nepěkná věc u 15 000 monitoru. a

AUO zatím nemá nic v 27 a 1440P, vše je 4K nebo 1080p, což je ... drahé nebo hnusné. a 4K s gsync stojí přes 30k, freesync 22k+... maras.

a LG až v Q2, takže na prázdniny a ještě bůh ví,co příjde. asi si na toto počkám a když nebude nic pěkného, tak hold koupím starší model a zahraju si loterii.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 6. 3. 2019 22:36

Pokud by ses rozhodl pro nejaky ten starsi g-sync model tak doporucuju AOC AG271QG je z te ctyrky nejlepsi (AOC,ASUS,Acer,Viewsonic).Tyhle AUO a Innolux ale i VAcka Samsung maji problem,nemaji uplne top ostrost obrazu (ted mluvim o ostrosti textu ne o rozmazavani pri pohybu) tenhle AOC ma jako jediny pololesklou (semi-glossy) upravu coz zlepsuje ostrost textu - ma z nich nejostrejsi obraz.Aktualne se da sehnat nejlevnejc a ma 3 roky zaruku.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 7. 3. 2019 20:27

Objevila se další recenze Aorus monitoru od Gigabytu. Je to obsáhlé, myslím, že docela obstál.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arthe 8. 3. 2019 08:04

Budu mít takový velmi blbý dotaz určitě, ale nedá mi to se nezeptat. Doporučili by jste koupit 1080p 144Hz monitor v dnešní době, nebo se už nevyplatí a je lepší koupit už 1440p 144Hz monitor ?

Nebo zde hraje více proměnných, které je třeba vzít vpotaz.
Arthe
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2019 08:08

Strašně moc proměných...

Osobně na hry víc FPS tím lépe, toho si všimneš víc jak více pixelů.

Ale na práci je to skoro prosně naopak. I když více Hz je návykové všude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arthe 8. 3. 2019 08:22

Nechci to tady zbytečně zahltit svým spamováním, ale zase se mi nechce zakládat nové vlákno. :D

Určitě bych monitor volil hlavně kvůli hrám. Momentální sestava, kterou teďka mám je:
GPU: RTX 2070 Armor
CPU: i5-4590 tray
Motherboard: MSI B85-G41
RAM: Crucial Ballistix Sport 16GB 1600MHz

A pokud bych se rozhodl jít po 1440p/144Hz monitoru tak jedině s GSync jestli jsem to tak nějak vypozoroval správně
Arthe
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků