Monitor 27 / 144 hz / IPS

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gman 2. 8. 2020 10:33

Mám chvilku tento monitor LG 27GL850 https://www.lg.com/cz/monitory/lg-27GL850-B
Vše je OK odezva perfektní i tzv. BLB v pořádku. Problém je že se ztrácejí detaily u tmavých scén např. ve hrách. Kdy některé tmavší části jsou hůře viditelné. Kdy je třeba problém při určíté situaci se zorientovat a musím hodně "zaostřovat" zrak. Někde je to lepší a zase horší ale celkově je to hodně tmavé.Je to samozřejmě i např. na webu při tmavých odstínech. Nějaká nastavení třeba z tft central jsem zkoušel ale moc to nepomohlo. Jedině tzv. black stabilizer tak nějak pomohl ale zase se to zhoršilo jinde. Co jsem četl v diskuzích tak obecně má tento monitor špatný kontrast. Je to tedy způsobeno tím? Asi vyřešit to nějak nejde v nastaveních apod.? Uvažuji že ho kvůli tomu vrátím.
gman
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 3. 8. 2020 15:33

Bídný kontrast je vlastnost tohoto LCD, bohužel, ale zase to kompenzuje dobrou odezvou. Naštěstí už jsem si zvykl, přesto hrát takový tmavý Dead by Daylight, kde je plno černé není ono, všechno se to sleje do jedné. (Ale i tak to za killera dávám :-)) )

Na druhou stranu jsem v této hře zkoušel VA, které mají výborný kontrast s pěknou černou, ale na druhou stranu otřesnou odezvu především z té černé. Takže tato hra vypadala dobře, ale jakmile se člověk chce rychle otáčet, byla to katastrofa. Holt něco za něco.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Předchozí stránka