Monitor 27 / 144 hz / IPS

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2019 09:25

Gsync je na prd, lepší je mít víc FPS než kolik Hz má monitor. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod karel88l 8. 3. 2019 11:11

V tom pripade ale musis zapnout aspon v-sync jinak se ti bude stejne trhat obraz :)

Monitor s g-sync hardwarovym modulem je rychlejsi nez ten samy s freesync to je fakt.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2019 16:12

Nebude, při 165Hz si toho sotva všimnu, vlastně jsem si toho ještě nevšiml...

G-sync, free-sync, v-sync, x-sync, ani w-sync napoužívám. Už jen z principu fungování to zvyšuje input lag, a to je věc na kterou jsem dost háklivej. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod yamamoto 8. 3. 2019 18:29

řekl bych to takto, na 2070 u nových her neuděláš 144 hz pokud nepůjdeš hluboko dolů s detaily, antialiasingem atd.

pokud budget dovolí, 144p 144hz G-sync monitor je tvá volba (navíc s RTX on už 100% nedáš těch 144hz). mám stejnou grafiku, mám teď TN 144Hz 24 1080p a jen přechod z 23 na 24 jsem poznal a chvíli mi to vadilo. 27 na 1080p si neumím předsdtavit, pokud samozřejmě nehraješ CSGO na nízké rozlišení a detaily. ale i na klasický webbrowsing to je málo a to jsem nikdy neměl monitor za více jak 5k a vždy tn.

můj cíl je to, co jsem psal výše, jen bohužel je u toho hodně loterie (ips), vysoká cena a vesměs jediná možná volba s gsync jsou modely z r. 2015 bez HDR a sice jsou to jedny z nej monitorů v této kategorii, je tam až moc negativních věcí, které mě odrazují vysypat 18 000 kč.

Nové panely se zatím moc nepředvedly a buď to jsou 1080P nebo 4K na 27, což je u obou případů špatně (pro mě). navíc 4k s gsync stojí přes 30k.

já jsem zatím v očekávání, co vyjde letos (nano-ips atd.). HDR 400 sice není nic moc, ale má to lepší color gamut atd. říkám, stát to 8 000 mám doma starší model
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 8. 3. 2019 21:44

Python: Tak pokud mas treba TN monitor (s dostatecne rychlou odezvou) a PC vzdy zvlada vykreslovat tech 144 nebo 165 nebo 244 snimku tak synchronizaci nepotrebujes to je pravda.A je lepsi mit dostatecne vykonne PC nez se spolehat na synchronizaci.

Kdyz se me nekdo zepta jestli je rychlejsi g-sync monitor nebo monitor s freesync tak mu reknu ze ten s g-syncem coz je pravda staci se podivat na testy na tft central.Plati to pro IPS/VA monitory (u TN g-sync modul takovy vyznam nema) tech par usetrenych milisekund zaruci,ze tam neni ghosting nebo nejake rozmazani nebo nejaky jiny artefakty,protoze IPSka s freesyncem to tak uplne nezvladaji.
Jestli se ten priplatek za hw g-sync modul vyplati at si kazdy zhodnoti sam,objednejte si oba dva monitory a rozhodnete se.

Kdyz porovnam Gigabyte AD27QD,ktery se tu hodne resi s AOC AG271QG,tak Gigabyte ma + v sirsim barevnem gamutu (8bit frc) a to ze muzete provozovat freesync s AMD kartou,AOC ma + za g-sync modul (rychlejsi odezva,ULMB,kvalitativne lepsi nez freesync),oba dva monitory maji kvalitativne stejny obraz,novy Innolux panel neni v nicem lepsi nez "moralne zastaraly AUO".

Yamamoto,jestli chces co nejlevnejsi IPSko s freesyncem tak si pockej az u nas bude dostupny ACER VG270UP (Innolux panel jako Aorus) cena neco pres 10k.Jediny novy 27" IPS QHD ktery letos vyjde bude od LG 27GL850G,cenu necekej nizsi nez kolik stoji soucasne modely s g-sync,holt ten modul to prodrazuje,nejspis LG bude mit i variantu s freesyncem ta by byla pak o cca 200 USD levnejsi (cena g-sync modulu).A jestli chces mit 27" IPS QHD s g-sync tak jedine z druhy ruky za 9-10k a nespis bez zaruky.
Naposledy upravil karel88l dne 9. 3. 2019 00:49, celkově upraveno 1
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 9. 3. 2019 00:21

kerle, já bych právě chtěl i ten g-sync. počítám s tím LG, že přinese HDR 400, lepší obraz a barvy. mě na tom TN ani tak nevadí barvy jako spíše color banding a to jsem četl, že na to ještě trpí i ty modely z 2015 (samozřejmě mnohem méně) a to už je pro mě vykřičník. pro mě je ten důvod, že to za ty peníze není ani blízko dobrému monitoru (ips glow, backlight bleeding, bez HDR a případný color banding). jediná výhoda je opravdu jen to, že to je IPS 1440p 27 gsync a jiné prostě zatím nejsou. pokud bude LG 27GL850G s gsync do 20 000 kč a nebude to nějaké 20ms dábelstvo, jdu do toho. sice podpora freesync tady je, ale nevím, jak moc dobře to funguje
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 9. 3. 2019 15:50

Docela by mě zajímalo, jak to bude s těmi novými Acer Nitro monitory. Ale je otázka, pro jaký trh jsou vlastně určené. Jestli vůbec má Acer nějaký eminentní zájem své inovativní produkty, ze sféry herních monitorů, oficiálně nabízet a prodávat i u nás v Česku. Myslím si, že nikoli, ne v dohledné době. Tzn. tak do konce dubna 2019. Udělal jsem to nejzákladnější, šel na českou homepage zmíněné společnosti, ale dopátral se jen nějakých modelů se 75 Hz frekvencí. Sice loňská novinka, ale zmatečně tam mají ty obrazové vtahující slogany, kde je právě 144 Hz uvedeno. I značení těch modelů je velmi podobné. Např. Acer Nitro VG270Ubmiipx vs. ACER NITRO VG270UPBMIIPX. Pak ten slavný Acer Nitro XV272U, dle Alzy, ale abychom byli schopni se v té podobné kódové změti vyznat, musíme uvést, že celé značení je Acer Nitro XV272UPbmiiprzx.

Model Acer Nitro VG270Ubmiipx na Alze a Mall mají, proklikal jsem na ty e-shopy z té Acer CZ stránky. Ale šel jsem samozřejmě po čemkoli s Nitro a 144 Hz. Dovedlo mě to jen k těm matoucím sloganům a poloviční snímkové frekvenci. A obecně, pohyb na té jejich stránce příliš pohodlný není.

Očekávám tak ten Aorus od Gigabytu, který nebyl loni nikde uváděn, s o to větší pompou si to vynahradil letos. Je nedostupný celosvětově, i když objednat lze. TSBohemia by jej snad měla naskladnit příští týden.
-PavelU
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 9. 3. 2019 16:54

Acer ma hrozne znaceni monitoru,clovek prehledne pismenko a misto IPSka objedna TN sh*t :D
Takhle se mi malem stalo,ze jsem objednal misto XB271HU (IPS) XB271HUA (TN),pocit jak kdyby na me sahla smrt :D

VG270UP stoji v Nemecku necelych 400 Eur
XV272UP pod 500 Eur to je dost dobra cena proti Gigabytu.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 9. 3. 2019 21:04

Acer Nitro XV272U vypadá jako ta správná volba. co jsem vykoukal o aorusu, sice to ty funkce má, ale půlka nefunguje pořádně nebo je to nekoukatelné. jediné, co tak chválili, je přidání crosshair ale to já nepotřebuju za 100 eur (staré dobré časy s CRT + fix a nakreslit pěkně kulatou tečku přesně do středu)

Nicméně aorus, co jsem tak vyčetl a na yt vykoukal... samozřejmě každý měl jiný názor
- měl by dostat certifikaci na g-sync, i bez toho ale funguje dobře
- má dobré barvy
- hdr 400 (což údajně zvyšuje odezvu displaye, ale to jsem nestudoval)

a to je tak asi k těm "kladům" vše. potom tam máme
- menší dithering / banding (ale vše lepší, jak mé TN) a je to 8 +2frc, takže 8 + marketing
- ghosting (pomalejší, než AUO)
- špatná color uniformity (horší jak 2015 modely)
- špatná černá (horší jak 2015 modely)
- klasicky backlight bleed a glow
- špatný stojan (někdo říká dobrý, někdo říká, že jak trochu šťouchne, celé se to hýbe)
- +100 eur za funkce, které jsou nanic

ale možná to vidím vše jen "černě" a z 10 000 zákazníků si bude stěžovat třeba 1 nebo 2, zbytek bude ticho a spokojený. nicméně 15 290 kč je dost na to, jaké to má nedostatky
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 9. 3. 2019 21:46

Bohuzel BLB a glow u techhle novych monitoru (panel Innolux) je stejna loterie jako u tech starych (AOU) to si nevyberes,jedine prebirat kusy.A LG v tomhle nebude lepsi (nebo jen o kousek).
Uz jsem to tu psal v podstate jedina vyhoda techhle novych monitoru jsou "barvicky" 8bit+frc to je to HDR 400,nekdo rika ze se mu to libi,nekdo psal ze je to presaturovany ja to nevidel,treba by se mi to taky libilo.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 10. 3. 2019 20:43

no nejsem si jistý, jestli bych si zase zvykl na ten ghosting, co ty inolux panely mají (ale zase to je asi člověk od člověka, jak je na to háklivý). nevím, jestli to je chyba software a to, že jsou teď nedostupné, tak to má třeba svůj důvod a budou nějaké "v2" panely, jak je občas zvykem s novým software. ale to se uvidí, až budou někde dostupné. Jediný problém, proč nad Aorusem uvažuju, je 15.3k aorus, 17.5 AOC AG271QG. Aorus má lepší obraz(ma 120 hz snad i ten 10bit), AOC zase lepší odezvy. HDR 400 mě vůbec netrápí.

musím pohledat, jestli nemá někdo v okolí IPSko, že bych na to kouknul, tak jestli je někdo v okolí Orlové, co by byl ochoten mi to "ukázat", dejte vědět v SZ! třeba si z toho sednu na ***** a ještě v ten den objednám :P dík!
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Arthe 11. 3. 2019 09:19

Chápu to tedy správně, že většina z Vás se přiklání k monitorům
Gigabyte Aorus AD27QD
Acer Nitro XV272UP
LG 27GL850G-B

Při čemž, LG ještě nevyšlo, takže těžko odhadovat jestli bude worth ho koupit, ano ?
Arthe
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 11. 3. 2019 16:28

LG 27GL850G-B by mohl byt novy kral mezi 27" QHD IPS hernimy monitory,pokud LG neco nepodela,to se ale uvidi az to vyjde.Cetl jsem neco o Q3 2019 a nez se to dostane k nam tak mozna ke konci roku.

Video mate tady: https://www.youtube.com/watch?v=q5CuLEZS_ME
Prijde mi,ze od 0:23 jde videt glow cca v levy spodni casti (normalni u IPSek),to jen aby si nekdo nemyslel,ze ty monitory budou bez chyby a rozdil mezi nim a soucasnymi modely bude jak nebe a dudy.

Rychlost odezvy odhaduju vzhledem k tomu co maji uvedeno na strankach 144Hz (overclock 160Hz) na urovni monitoru jako ASUS PG279Q,AOC AG279QG,diky "nano ips" bude mit wide gamut o HDR400 ani slovo,HDR bude asi umet jen freesync verze.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 11. 3. 2019 19:27

no hlavní otázka je, jestli to vydržím na TN do doby, než to vyjde :( nedávám tomu moc šanci :D asi půjdu nakonec stejně do AOC AG271QG. myslíš, že to má stejné barvy nebo aorus bude mít lepší? když neberu v potaz HDR, tak se mi zdá, že obojí je 8 bit na 144hz, takže vesměs by to mělo být podobné. musím pozjišťovat, jestli nemá někdo v okolí něco podobného. koukneš na 5 recenzí vše ok až na klasické problémy, koukneš na další, ten to zase vidí jinak a špatně za ty prachy... kdyby byla možnost se na to alespoň podívat... asi objednám, zkusím a když tak vrátím
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 11. 3. 2019 20:49

Nejlepsi by bylo je mit oba dva vedle sebe :D a porovnat.No ten Aorus bude mit trochu lepsi ("nasycenejsi") barvy diky tomu widegamutu jak moc je to videt nevim,rozhodne to nebude rozdil jako TN vs IPS :D Bohuzel ted ctu,ze nema sRGB emulaci,takze "neHDR" obsah bude presaturovany.
Prvne jsem chtel VG270UP nebo XV272UP,ale po tom co jsem cetl na internetu,jsem se nas*al a vzal to AOCcko abych tohle nemusel resit.

VG270UP ma scanlines snad ne vsechny kusy,ale nektere jo,se zapnutym overdrive nefunguje freesync (fakt parada)
XV272UP ma pry horsi odezvu nez VG270UP,oba dva jsou samozrejme pomalejsi nez to AOCecko.Aorus je pak na urovni XV272UP.

Proto radim,nejlepe objednat,vyzkouset a pripadne vratit nebo si ho nechat.
karel88l
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka