Zapojení monitoru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -PavelU 12. 2. 2019 23:39

Pokud je vše dobře zapojeno a zapnuto, mělo by to po zapnutí počítače jet. V základu stačí zapojit kabel od elektriky (z monitoru do el. zásuvky, případně externí napájecí kabel/zdroj), následně zvolit buď DP či HDMI. Ruční zadávání typu signálu připojení možné je, ale sám jsem dosud nezadával.

Možné je rovněž to, že je něco poškozeno a proto to nejede. Pokud by něco bylo při správném zapojení s monitorem, nejspíše by nesvítila kontrolka vpravo dole (má nějakou výraznou barvu světla) a monitor by byl černě zhasnutý, nereagoval by.

Tebou uvedený monitor podporuje následující: HDMI 1.4, DP 1.2a a VGA (D-Sub).
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekV9 13. 2. 2019 09:47

Kontrolka se rosvítí, ale monitor dále nejde. Zkoušel jsem HDMI i DP.
Měl bych tedy kontaktovat prodejce?

Jak poznám, jestli jsem kabel zapojil do grafiky a ne do základní desky?
MirekV9
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 13. 2. 2019 10:12

Poznáš to pohledem. Pokud je to poblíž ostatních konektorů základní desky, tak jsi to zapojil do základní desky. Ty konektory bývají obvykle nahoře, grafická karty bývá obvykle zhruba uprostřed bedny. To platí pokud máš tower, u desktopu to může být jinak.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekV9 13. 2. 2019 10:50

Jo, mám tower a dal jsem to doprostřed
MirekV9
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 13. 2. 2019 11:08

Pokud si na to troufáš, tak se podívej dovnitř toho počítače a prověř, že je vše správně zapojené. A nebo ještě lépe si na toho někoho pozvi. Nejspíš to bude nějaká prkotina, ale na dálku se to dost těžko posuzuje.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků