AOC U2777PQU - 27" 4K IPS, dobrá koupě?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 22. 5. 2019 08:34

Krásný den, uvažuji o koupi nového monitoru, do oka mi padnul tento kousek:
AOC U2777PQU
https://eu.aoc.com/cs/products/u2777pqu

Hlavní taháky: 4K UHD 3840x2160@60Hz, matný, 100% sRGB, 10bitový RGB (stejně nevyužiju, mám GTX1060, ne podporující Quadro - ale příjemný bonus pro někoho)

A to hlavní, cena: sehnat se dá už za 8 500 Kč, před 2 lety startoval na 14 000 Kč.

Myslíte si, že vhodná koupě? 2K IPS s podobnými parametry je asi jen o litr levnější, 4K bude asi lepší do budoucna. Monitor mám na práci a občas nenáročné hry.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 5. 2019 09:56

Za mě je 27" na 4k rozlišení málo. Ještě stále zdaleka ne všechny programy umí dobře pracovat s vyšším rozlišením a je to pak tak na lupu. Záleží na tvém využití a jestli už jsi třeba reálně takový monitor viděl..

PS: s GTX1060 na 4k ty nenáročné hry, počítej tak karty.. to už je doopravdy hodně slabá karta pro takový monitor.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2019 10:46

4k ma smysl od 32" vyse, jinak je to na scaling a nebo na lupu. Scaling ve Win stale neni dokonaly, takze za mne radeji QHD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef_m 22. 5. 2019 15:27

Mám tento monitor už pol roka, a mám aj rovnakú grafickú kartu. Kupoval som ho kvôli editácii 4K videa a práci s grafikou/fotkami. Kupoval som ho ešte za vyššiu cenu :(
Vyskúšal som aj iné monitory, tento mi sadol najviac, resp. len na tomto monitore sa mi podarilo nastaviť farby a jas tak, aby sa mi pracovalo pohodlne. Zobrazenie farieb je pre moje potreby vyhovujúce.
Plné 4K rozlíšenie je na tento monitor príliš malé, je potrebný Scaling. Ja mám nastavený na 150% vo WIN10 a väčšina programov, ktoré potrebujem funguje bez problémov. Občas vidieť, že niektoré nápisy sa neškálovali, ale už to nejako nevnímam - buď je tých chýb čoraz menej alebo som si proste zvykol.
Hru som skúsil len jednu - War of Warships a tá šla úplne v pohode aj s tou 1060. Na hry ale nie som odborník, takže podrobnejšie to zhodnotiť neviem.
Bonus sú reproduktory, síce úplný základ, ale nemusím mať zapojené externé. Na kvalitnejší zvuk sú aj tak nutné sluchátka.
jozef_m
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků