Pracovní monitor pro občasné hry

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod em.tom 2. 6. 2019 16:44

Ahoj,

Potřeboval bych poradit. Budu si odkupovat svůj pracovní PC, které jsme dávno dávno vybírali tady.

viewtopic.php?f=932&t=1204948&start=0&st=0&sk=t&sd=a

monitory a periferie zůstanou v práci a já bych potřeboval na doma monitor. Docela spokojený jsem byl s DELL Ultrasharp U2412M. Doma ho budu používat hlavně na kancelářskou práci a příležitostné hraní.

https://www.datart.cz/LCD-Monitor-DELL- ... gJg-vD_BwE

Jde v dané cenové relaci pořídit ještě něco lepšího? chtěl bych, vzhledem k místu na stole, maximálně 25", trochu přemýšlím nad tím, jestli nepořídit 2K, ale nechtěl bych nějak zásadně slevovat z kvality obrazu.

Úvahy jsou směrem pořízení GTX 1660, někdy do budoucna pro potřeby občasného hraní. Hrát se budou hlavně strategie (Civilization nebo Cities Sklines, rád bych si zahrál i Train Fever nebo SimCity) a World of Warships. To když tak pořešíme ve speciálním vláknu, teď hlavně ten monitor.

Díky za pomoc.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2019 17:15

Vezmi 27, lepe mozna 32 palcu. Zvyknes si rychle - za dva tydny Ti to prijde normalni a po mesici bys o 24 klacikem nezavadil. ;) Ver mi ... touhle formou osvety jsem nakazil uz mnoho, mnoho spokojenych majitelu poradnych monitoru.

1660 urcite vezmi Ti edici. Krom vyssi ceny ma i vyssi vykon, ale hlavne DDR4 pameti se skvelym OC potencialem. A jako bonus Ti doporucim model, u nejz staci jen pouha vymena vyntilatoru k ziskani LOW NOISE karty. Interested? :))

-

Co treba tohle: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000004OID
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod em.tom 2. 6. 2019 17:32

Ten jsi tu doporučoval už několikrát, ale budu muset trochu přitlačit na budget. Do 5 - 5,5 tis. CZK bych se potřeboval vejít. Ono to nemusí být nějaké zásadní dělo. Monitory budou časem určitě dva, takže pokud by byla nějaká 24" drbka, která nebude tak úplně drbka a pak se, s větším stolem, pořídí i něco dalšího, nemám s tím problém. Teď bylo těch vydání hodně a monitor je třeba teď.

Když jsi už zmínil tu 1660 TI. Nebude ji brzdit i5 3470, která je v PC?
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2019 17:57

KineCZek

Odeslat příspěvekod em.tom 2. 6. 2019 18:03

Pracovní není. Ale psal jsi, že by to měl umět. Teď je primární kolo, ale jak se zhorší počasí (nebo těhotná manželka začne frflat, že nejsem doma), asi nějakou grafárnu pořídím. Na ty 4 GHz ho potáhnu určitě. Vzhledem k chladiči to nebude problém.

Ty AOCčka budou lepší než ten DELL? Kolem 5 tis. nemám problém, ale 7,5 je dost. A to jsem si jistý, že bych z něho sedl na ***** ;-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2019 19:34

Ten dell je spíše kancelářsky zaměřený.

KineCZek

Odeslat příspěvekod em.tom 2. 6. 2019 20:04

OK, vezmu to 24" AOC. Díky moc za rady. Jak se přiblíží čas, kdy budu pořizovat grafárnu, ozvu se.
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod rookie 4. 6. 2019 13:45

a vo verzii 32" by boli ake odporucania?

bodol by aj v monitoroch prurez trhem.. :)
rookie
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2019 15:49

Nechcete se mi slozit na honorar? 8-P

KineCZek

Odeslat příspěvekod karel88l 5. 6. 2019 00:53

Co takhle AOC Q3279VWFD8 - 31,5"QHD IPS 75Hz freesync,cena lehce pod 5500Kč.Myslim ze moc konkurenci nema,nejvetsi nevyhoda je ze ma blbej stojan a nema VESA mount.

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/
karel88l
Junior