VA monitor na hry do 4 000,-

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kostival 24. 6. 2019 12:11

Ahoj,
rozhlížím se po nástupci svého monitoru, jedná se o LG 23MB35. Musím říct, že s monitorem jsem byl dlouhou dobu velmi spokojen. V poslední době ale si občas něco zahraju a vadí mi horší černá. Např. Dead Space působí celkem vybledlým dojmem :-)

Když to shrnu, monitor musí mít stejnou či lepší kvalitu obrazu jako současný LG a samozřejmě lepší černou.


Dotaz na VA - můj současný LG je pro mě z hlediska "rychlosti" dostatečný. Nejsou VA, oproti IPS obecně pomalejší v praxi ? Duchy ? Nemám zkušenosti ..



Co se týče parametrů, které by měl potencionální monitor splňovat, tak to ty jsou.

* 21,5 - 24"
* VA panel = nejlepší černá
* FHD
* integrovaný zdroj by byl fajn
* 75 Hz (Free Sync)
* nechci Acer

Pokud bych zde dostal radu na nějaký komplexnější produkt, se kterým bych měl slušnou šanci vyhnout se vadných pixelům, průsvitům na panelu a měl trochu rychlejší odezvu, potěšilo by mě to ;-)


Díky za případné tipy



.. koukal jsem třeba na tyto


https://www.alza.cz/24-iiyama-prolite-x ... .htm#popis
https://www.alza.cz/24-philips-248e9qhsb-d5547586.htm
https://www.alza.cz/24-iiyama-prolite-x ... 417937.htm
https://www.alza.cz/24-iiyama-prolite-x ... 124826.htm
https://www.alza.cz/21-5-iiyama-prolite ... 234285.htm
kostival
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 6. 2019 12:49

VA mají obecně nejhorší odezvu, vybledlý barvy oproti IPS, horší pozorovací úhly a pokud je navíc prohnutý, tak je to už úplná katastrofa. (Nemám rád VA, zvlášť prohnutá, vlastně jakýkoliv prohnutý monitor).
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 24. 6. 2019 13:07

Mám TV Panasonic TX-58EX703 (VA), připojenou k HTPC a obraz při procházení webu mně přišel subjektivně dobrý.

Asi mám standardy nastavené trochu níže, než ty :-D
kostival
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 6. 2019 13:30

No.. když zadám do CZC tvoje filtry (viz vrch screenu), tak ti to vyplivne stejně jen 2 monitory (bez aceru).. což je v podstatě jeden monitor, akorát 2 revize.. takže.. se ti vlastně vybírání dost zúžilo na 1 monitor.
Přílohy
Screenshot_19.jpg
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2019 13:39

Mas rozpocet, u ktereho si nemuzes vymrcovat. Budto chces schopny monitor, nebo si chces hrat na Boha a vymrcovat si znacky, ale potom ten budget dej s jednickou pred, resp idealne s nulou za tou svou castkou.

Kazdopadne i tak pro Tebe neco mam:


https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000004ES2


Neni to VA ... ale zase to neni ani Acer. Divat se na to da obstojne a ve hrach to taky vzhledem k cene je vic nez pouzitelne. Existuje i 24 a 21 varianta, obe padnou do rozpoctu, no presto bych si priplatil par sp.rd.li.ku na 27" z odkazu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 24. 6. 2019 15:09

Ten můj LG je starý 4 roky a stal tehdy 4 000,-

Takže podle Vás nové VA nejsou lepší než levný, 4 roky starý IPS ? No upřimně jsem čekal trochu více za 4 roky pokroku :-D
kostival
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2019 16:03

Uprimne? Jediny pokrok v tehle cenove tride jde smerem "jak to udelat jeste levnejsi", aby z toho zbyla aspon nejaka marze. Ty pokroky smerem k zarnym zitrkum (heh) se odehravaji bohuzel ve zcela jinacich cenovych patrech trhu.

Neber mne zle ... jenom se snazim trochu vysvetlit, jak to dneska na tom trhu je. A navic Tvuj "ex" byl sveho casu neco jako zazrak na trhu. Opravdu hodne dobry panel za opravdu velice luxusni cenu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 6. 2019 18:02

Jediný pokrok vidím v tom, že dnešní monitory už neblikají, takzvaný Flicker-free.

Jinak staré LG IPS monitory jsou i dnes na velmi dobré úrovni. Sám mám tehdejší bestseller LG IPS235P z roku 2011 a k němu jsem nedávno přikoupil nový podobný LG IPS a jedinou výhodu spatřuji právě v tom Flicker-free. Jen se teď divám, že ty už máš novější "neblikající" LG.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2019 18:06

Na druhou stranu, vyhoda to je. Unava oci urcite klesla a urcite to musis i objektivne vnimat. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 6. 2019 18:18

Taky záleží, jakou frekvenci má PWM, třeba ten IPS235P má celkem vysokou frekvenci a oči mě nebolí. U jiných s nízkou frekvencí to občas bylo špatné a některé jsem kvůli tomu musel vrátit. Například obdobný Philips z té doby. Naštěstí ta doba už je pryč a nemusí se řešit recenze a zjišťovat míra blikání.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2019 19:06

Coz je ale vlastne taky plus... :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 24. 6. 2019 20:19

Ano, LG 23MB35 je Flicker-free, jedná z podmínek tehdy při koupi :-)

Každopádně dík za názory, budu ještě přemýšlet. Ale pravděpodobně to dopadne stejně tak, že časem objevím v akci něco z vyššího cenového spektra za přijatelnou cenu a udělám si radost :-)
kostival
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2019 20:29

Ale to AOC by Ti tu radost na 98% udelalo instant. Zkus ho, dej mu sanci. Vratit do 14 dnu jej muzes vzdycky. ;)


Ber mne jako nazor borce, co ho IT zivi cca 22 let. Ale porad mam "zdrave hnedy howno" a nohy na zemi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel88l 25. 6. 2019 12:11

Driv pouzivaly monitory CCFL podsviceni,ktery sice blikalo (taky zalezi na frekvenci),ale narozdil od tech novych s white LED podsvicenim nevyzarovaly tolik modryho svetla a obecne mely i sirsi barevny gamut.Dneska ty modernejsi panely s filtrama "quantum dot" a "nano ips" tu modrou slozku svetla trochu zkrouhnou.

Jinak nedavno jsem se od jednoho cloveka dozvedel ze VA monitory jsou udajne preferovany na letecke simulatory.No nevim,asi jedina vyhoda VA proti IPS je kontrast (a cena za uhlopricku),takze v ty hre dejme tomu pri pohledu z letadla z vysky jsou lepe videt detaily,protoze u IPS se odstiny sedi vice slevaji.

Osobne teda preferuju IPS pred VA,hlavne teda kvuli pozorovacim uhlum,treba takovy 32" VA to je peklo,tam uz jsou ty pozorovaci uhly dost spatny,pokud to clovek pouziva jako PC monitor.Kdyz od toho nekdo sedi 2m jako u TV tak je to neco jinyho.

Zakriveny a treba ultrawide monitor si dovedu predstavit prave na ty letecke/zavodni hry.Horsi uz to bude na kompetitivni strilecky a treba o praci v CAD ani nemluvim.
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2019 13:52

Zakriveni ma mozna smysl v kine - ve stejne siroke mistnosti udelas sirsi radu sedacek = vice platicich divaku. (A vetsi uhlopricka nez celo salu, i to smysl ma.)

Ale u parcentimetroveho plivatka typu 75" telka to fakt zazitek spis degraduje, zvlaste kdyz se chce divat vice nez jeden clovek. A na stole se 24" je to vysmech, zbytecne pak monitor zabere 5x vic mista nez plocha obrazovka, protoze musi mit masivnejsi stojan a ty lachtani usi po stranach proste zabiraji zbytecne misto.

Diky, ale rovna plocha je rovna plocha.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků