24'' pracovní LCD: P2419H / B247Ybmiprzx / B247Wbmiprzx

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hors 18. 8. 2019 15:04

Ahoj,

prosím o radu a zkušenosti při výběru monitoru (budu kupovat 2 a používat je vedle sebe) do kanceláře. Využití: 80 % práce (MS Office, PDF, web, jednoduché 2D výkresy v AutoCad, výjimečně úprava fotek), 10 % filmy a 10 % hry. Budu k nim pořizovat novou sestavu, pravděpodobně s GTX 1660. Větší rozlišení či 2x 27'' nechci kvůli rozměrům stolu.

Požadavky: 24'', IPS, flicker free, blue light reduction, tenký rámeček, polohovatelnost (pivot, výška aj.) i VESA, rozlišení 1920x1080 (resp. 1920x1200), matná obrazovka, pěkný ostrý obraz. Cena 4-5 tis. Kč

Po hledání různě na webu jsem výběr zúžil na následující modely, které požadavky splňují:
A) Dell Professional P2419H
- 1920x1080, 60 Hz
- cena cca 4 000 Kč (Mironet)

B) Acer B247Wbmiprzx
- 1920x1200, 75 Hz (dle stránek výrobce)
- cena cca 5 400 Kč (CZC) - aktuálně zvýhodněná cena 4 400 Kč

C) Acer B247Ybmiprzx
- 1920x1080, 75 Hz
- cena cca 4 400 Kč (CZC)

Monitory jsou velmi podobné, nabízejí 6bit+frc, Dell má 60 Hz, polohovatelnost i konektivita cca podobná, odezvu ma "na papíře" Acer o 1 ms méně, design neřeším.

S monitorem 16:10 s rozlišením 1920x1200 nemám zkušenosti. Extra pixely se na práci a běžné surfování určitě hodí, ale zas tam bude černý pruh při sledování videí a vůbec nevím, jak si s tím poradí různé hry při občasném hraní. Navíc to bude mít o pár procent větší výkonové požadavky na GK. Některé hry toto rozlišení vlastně ani nenabízejí, ale v nových titulech se neorientuji.

Měl jste někdo možnost tyto monitory porovnat nebo máte s některým z nich zkušenosti, prosím? Osobně se vzhledem k aktuální ceně přikláním k Acer s WUXGA, ale kvalita obrazu má vyšší prioritu. Díky všem za případné postřehy :) .

//EDIT: Jeden velký monitor (32'' 4K, ultrawide apod.) mi nevyhovuje a navíc s danými požadavky výrazně převyšuje celkový rozpočet 9-10 tis. Kč.
Hors
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 8. 2019 07:59

Rozhodně varianta B. Jak píšeš, pár řádků navíc se hodí, a 75Hz taky není k zahození.

Pruh u videí? Většina filmů stejně není 16:9 a je to fakt to poslední co by mě v případě 10% využítí trápilo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2019 08:37

Jak rika kolega, filmy byvaji 21:9 ... s nejakym pruhem si nelam hlavu. Pracovni monitor je 16:10 vzdy lepsi, nez 16:9.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hors 20. 8. 2019 09:28

Díky za názory, vezmu variantu B s rozlišením 1920x1200 :)
Hors
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hors 23. 8. 2019 20:23

Pánové, ještě jednou díky za podporu při výběru :)

Třeba někdo vybírá podobně, takže tady mini recenze Acer B247Wbmiprzx po chvíli používání dvou vedle sebe:
- obraz pěkný a ostrý, podsvícení opravdu rovnoměrné
- barvy nastavené pěkně už z továrny z pohledu laika, se staršími TN panely samozřejmě nesrovnatelné, konečně ty fotky ze zrcadlovky vypadají, jak mají
- od výroby pro mé oči zbytečně silný jas (80 %) → zatím sníženo na 40 - 50 % a dost pravděpodobně to ještě snížím.
- boční rámeček (vč. tmavé plochy) opravdu tenký - 7 mm od kraje k zobrazované ploše → ideální při použití více monitorů vedle sebe. Nad sebe bych spíš nedoporučil, spodní i horní rámeček + tmavá plocha je poměrně velká (ale nemám s čím srovnat v tomto ohledu)
- rámeček matný, display opravdu minimálně odráží světlo (mám je vedle okna)
- na hry zatím neodzkoušeno, mám to připojeno pouze z notebooku - 1x via HDMI a 1x via VGA. Rozdíl analogového a digitálního přenosu je opravdu síla takhle na totožném monitoru :) . Už aby to bylo připojeno skrze Displayport
- polohovatelnost všemi směry výborná, tady nelze nic vytknout. Konstrukce poměrně robustní, působí stabilním dojmem.
- monitor je i bez podstavce poměrně hluboký,což lze vidět z fotek,tj. někomu může vadit při montáži na zeď. Co jez fotek vidět méně je, že podstavec je šedý, v kombinaci s černým rámečkem a stojanem to však vypadá dobře
- a nakonec rozlišení, 1920 x 1200 je super, na 24" pro mě ideál. Produktivita je o kousek dál (v Excelu o 6 řádků víc oproti FHD a tak :) )

Za aktuální cenu 4 400 Kč opravdu doporučuji. V ceně 3 roky NBD záruka.

P.S. Berte to jako názor laika, nikdy jsem IPS monitor ani obecně nějaký lepší kancelářský monitor neměl. Srovnávám s tím, co jsem měl doposud (FHD na 21,5" TN a 23" TN), viděl v obchodech a různě jinde.
Hors
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 8. 2019 20:27

Hezky shrnuto.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků