Nový monitor

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod J.vavrac23 27. 9. 2019 09:04

Zdravím, vzhledem k tomu že streamuju rozhodl jsem se koupit nový primární monitor a současný využít jako sekundární. Chci aby byl 4K a minimálně 27" až 32" (lépe by bylo kdyby byl 32").cenove rozpětí je do 15-20k (20k max ale čím méně tím lépe). Budu ho využívat na občasné hraní SP i MP her. Ovšem nejsem žádný profík ve hrách tudíž je mi jedno jestli je odezva 1ms nebo 5ms protože si myslím že to stejně nepoznám a že na mě použití je to celkem jedno. Dále taky na sledování filmů, na práci v Photoshopu, 3DSMaxu, na stříhání a jak jsem již zmínil na to hraní.. Nějak jsem se díval jaká je nabídka ovšem jsem se zasekl na typu panelu jaký by byl pro toto víceúčelové používání nejlepší. Každé má svoje pro a proti...a co jsem tak četl tak nejde říct ano tento je nejlepší a tento zase nejhorší.. proto se obracím sem. Aktuálně mám doma nějaké 24" IPSko od Benq.. Předem děkuji za nějaké typy..jeste bych rád dodal že si celkem potrpím na vzhledu a nejlepší varianta by byla bez rámu..kdyz už tak aby ten rám byl co nejmenší.. A taky vzhledem k velikosti pokoje aby byla, možnost uchycení na stojan.. (co jsem se, díval v této kategorii to měl skoro každý monitor)
J.vavrac23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 9. 2019 12:09

Můj tip je DELL U3219Q - ale cena je lehce nad 20k. Má z továrny nakalibrované barvy, rámeček minimální, lze uchytit na VESA stojan.
Vyšší cena je dána i tím, že umí přes USB-C napájet notebook zobrazovat z něj a současně fungovat jako USB hub. A taky že podporuje zobrazení v 10 bitových barvách a umí HDR10 (ovšem omezeno maximálním jasem 400cd/m2)
Pokud výše uvedené neláká tak se samozřejmě najdou další levnější kousky.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior