Současné zobrazení dvou zařízení na jednom monitoru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 29. 9. 2019 21:24

Zdravím

Pořídil jsem si 43" monitor Viewsonic VX4380-4K. Nejdříve jsem si na velikost zvykal, ale nyní super. Rád bych ale ještě udělal úpravu.

Nastavení mi umožňuje několik režimů (PIP, nebo například rozdělení na čtyři díly). Já bych rád rozdělil monitor na dvě poloviny, otočil na výšku a ve spodní části zobrazoval jeden zdroj (DP), v horní části zase jiný (HDMI).

V menu jsem tuto volbu nenašel, i v režimu čtyř obrazovek se mi zobrazovalo jen jedno zařízení na HDMI a DP ne. Přesto se zeptám, jestli náhodou něco podobného neřešil a nevyřešil?
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 9. 2019 07:57

Podle manuálu to lze.

Aktivuješ Multi-Picture > PBP Top-Bottom (str. 17) a poté vybereš požadované vstupy (str. 24).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Klamerka 3. 10. 2019 18:05

Zdar

Zkoušel jsem dle manuálu a ano, funguje to. Bohužel, ne úplně tak, jak potřebuji :o).

Umím zobrazit dva zdroje a to ve volbě nad sebou, nebo vedle sebe. Ať vyberu jakoukoli možnost, vždy zůstává poměr stran stejný, tedy při variantě dvou vedle sebe, tak mám horní a spodní třetinu obrazovky černou a uprostřed je pás dvou 16:9 obrazů, vedle sebe. Při zobrazení nad sebou jsou zase černé kraje.

Zkoušel jsem měnit poměr stran, ale roztáhnout na celou plochu jsem nedokázal
Klamerka
Junior