Laserová tiskárna Xerox - ghosting (dvojitý tisk)

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karel2020 18. 10. 2019 09:29

Dobrý den,

vlastním laserovou tiskárnu Xerox Workcentre 6015b. Při tisku černou barvou tiskárna tiskne dvojitě, viz. https://i.postimg.cc/VsS8Cj10/20190929-152819-1.jpg . Myslel jsem si, že je problém způsobený tonerem, objednal jsem dva nové kusy a oba taky tisknou dvojitě. Na internetu jsem našel, že může být vadný válec. Přijde mi zvláštní, že dvojitě tiskne pouze černá barva, ostatní barvy tisknou v pořádku.

Chtěl bych se zeptat, zda někdo nenarazil na podobný problém? Popřípadě čím je to způsobené a jak to řešit?

Děkuji za jakoukoliv radu :)
karel2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TLOUS 23. 10. 2019 11:44

Ano problém je v černém válci. Pokud by to dělaly všechny barvy, tak je příčinou spíše zažehlování (zažehlovací válec, zažehlovací pás). Pokud to dělá jen jedna barva je problém v čistícím mechanismu válce (gumová stěrka), která nesetře zbytky toneru, které zůstaly na válci po tisku.
TLOUS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel2020 27. 10. 2019 09:58

TLOUS píše:Ano problém je v černém válci. Pokud by to dělaly všechny barvy, tak je příčinou spíše zažehlování (zažehlovací válec, zažehlovací pás). Pokud to dělá jen jedna barva je problém v čistícím mechanismu válce (gumová stěrka), která nesetře zbytky toneru, které zůstaly na válci po tisku.

Děkuji za odpověď. Myslíte si, že ta stěrka jde vyměnit v domácích podmínkách? Nakoupil jsem sadu nových barev, nerad bych je vyhodil.
karel2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TLOUS 5. 11. 2019 12:22

Tak ono záleží, jak je člověk zručný. Nicméně stejně stěrku neseženete jako náhradní díl. Originální už vůbec ne a na čínských shopech jsem ji nenašel. Do podrobna jsem to nezkoumal, ale pro tuto multifunkci se údajně nedá ani koupit celý blok válce, jeho životnost je počítána na životnost zařízení. Viz tady je o tom zmíňka:
https://www.czc.cz/xerox-workcentre-6015b/98816/produkt/ft804k1nhagqv855br501d9gp5/diskuse
TLOUS
Kolemjdoucí