Monitor 32" UHD - filmy, web a občasná grafika

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slapstick44 27. 10. 2019 15:56

Zdravím.

Chalani, môj súčasný monitor (FHD televízor od Samsungu s uhlopriečkou 32" mi odchádza) a chcel by som sa poradiť s výberom monitora. Pokukujem po Samsung S32R750, ktorý sa mi pozdáva ako z technického, tak aj z dizajnového hľadiska. Rád by som získal spätnú väzbu od niekoho, kto už Samsung Space Monitor vlastní, prípadne jeho menší QHD model so 144hz. Alebo je nejaká lepšia alternatíva na základe mojich požiadaviek? Jediné, na čom mi záleží, je prakticky čo najlepšie vykreslenie čiernej, kedže monitor využijem hlavne na filmy. Ďakujem za rady aj názory. ;-)

Uhlopriečka: 32" - z priestorových vlastností je možný len tento rozmer
Rozlíšenie: UHD - súčasné full hd už nechcem, PPI je nedostačujúce - väčšinu času trávim cca 80-100 cm od obrazovky a obraz nie je úplne čistý. QHD zároveň nepovažujem za alternatívu, chcem skúsiť UHD a prípadný downscalling, ak to nebude viditeľne zlé.
Polohovatelnosť: nie je to podmienka, ale ak by sa dala nastavovať výška, je to výhodou - nastavovanie do strán nie je z priestorových vlastností možné
Panel: VA - ak správne rozumiem, že má najlepšie východzie vlastnosti pre filmy a klasickú prácu (grafiku robím občasne na amatérskej úrovni, takže IPS nevyžadujem)
Odozva: Nehrajem žiadne hry, neviem posúdiť
Ostatné: nepotrebujem reporoduktory, čokoľvek s filtráciou modrej vítané, aj keď to vyrieši f.lux, takže nič špecifické
Využitie: filmy + web (80% času) - ostatné grafika + video

Model, ktorý som si predbežne vybral: https://www.alza.sk/32-samsung-s32r750- ... toChange=1

P.S. Celkovo ma tak zaujíma, do akej miery a v súvislosti s akým využitím hrajú rolu jas a kontrast, prípadne aj tá odozva.
slapstick44
Kolemjdoucí