Jaky monitor s KVM?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 9. 2020 09:31

Zdravim vsechny, zacal jsem se shanet po monitoru, ktery zvladne obraz ze dvou ruznych PC vedle sebe. Podminkou je vstup DP (druhe PC zvladne DP, HDMI nebo USB-C). A rozliseni, ktere umi 2x 1920x1080 vedle sebe.

Muzu si samozrejme vyfiltrovat monitory v e-shopu, ale zajimala by me konkretni pozitivni nebo negativni zkusenost, pokud nekdo nejakou ma. Z reklamnich letacku a parametru se nedozvim, ze KVM funguje pomalu nebo obcas zamrza apod.

Budu pouzivat na Win7 a Win10.

Diky!
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 9. 2020 09:50

AFAIK každý monitor s dvěma a více porty umí přepínat mezi různými vstupními porty.
Monitor s plnohodnotným KVM (= přepínač VGA/klávesnice/myši/zvuku) neznám.
Vstupem DP je vybaven každý lepší monitor.
Btw:
proč nemůžeš použít dva monitory FHD vedle sebe?
Zaberou ~ stejné místo jako jeden DWUXGA.
A navíc jsou podstatně levnější.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 9. 2020 10:31

Dva FHD vedle sebe mam. Jenomze nekdy tam potrebuju zobrazit dva ruzne PC, nekdy jen dva ruzne virtualni stroje v ramci jednoho PC. Coz nejak rozumne udelat nejde.

Or noveho monitoru si slibuju moznost volby - bud tam hodim obraz z jednoho PC do dvou polovin obrazovky (ruzne VM), nebo budu mit na jedne pulce obraz z jednoho PC a na druhe z druheho.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 9. 2020 11:07

Pro dva obrazy FHD vedle sebe potřebuješ monitor s rozlišením 3840 x 1080.
A tady velký výběr není. A je to drahé.
Pokud použiješ monitor s jiným rozlišením, budou výsledné obrazy dvou FHD deformované/rozmazané.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 9. 2020 11:08

Diky, ale to si umim spocitat taky, a o cene jsem se nezminoval. Jen jsem to schvalne napsal do puvodniho pozadavku oddelene, aby bylo vic jasne o co mi jde.

EDIT: Je mi jasne, ze neco takoveko nekoupim v ElectroWorldu za 5000,-
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 9. 2020 11:29

Co třeba nové EIZO?
https://www.zive.cz/clanky/uz-i-eizo-se ... fault.aspx
Levné to fakt není. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 9. 2020 11:50

A taky jeste neni na trhu...

Jak jsem psal - filtrovat e-shopy umim, zajimaji me osobni zkusenosti, jestli nekdo ma.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 25. 9. 2020 15:01

V práci používám https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/de ... monitor/pd
a doma https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/de ... monitor/pd
přepínání funguje v pohodě, nevzpomínám si že by to nějak blbnulo.
Nicméně ani jeden neodpovídá požadavku na rozlišení.

-- 25. 9. 2020 16:02 --

Takže bych se nebál jít třeba do tohoto https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/de ... monitor/pd
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 9. 2020 19:03

Dekuju!
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 9. 2020 08:08

Tak jsem nakonec po precteni recenzi objednal Dell. Mel jsem vyhlidnuty Samsung, ale KVM v nem pry funguje jen kdyz se mu chce.

Az budu mit nejake zkusenosti a dojmy, napisu sem.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 10. 2020 16:10

Tak jsem vcera zapojil monitor (Dell U3818DW). Prvni dojmy:

* zobrazeni obrazovek ze dvou PC funguje paradne. Notebook mam na DP, stolni PC na HDMI. Podle navodu by fungovaly i jine kombinace (monitor ma 1xDP, 2xHDMI, 1xUSB-C)
* obraz na polovine obrazovky v 1920x1080 je prakticky stejne velky, jako na puvodnim 24" monitoru, takze se snadno zvyka.
* neprovozuju to 100% v KVM rezimu, protoze jsem zatim nenakonfiguroval propojeni USB zarizeni (klavesnice, mys) s cilovymi pocitaci. Ale v nastaveni monitoru si muzete urcit, ze USB1 patri k DP a USB2 patri k HDMI a tak podobne. Casem se snad dostanu k tomu to vyzkouset, zatim prepinam klavesnici a mys pres externi KVM, ktery mam.
* obrazovku mam v PBP (picture-by-picture) rezimu, kdy mam vedle sebe dva vstupy, kazdy ve Full-HD. Nahore a dole mam cerny pruh, protoze monitor umi vertikalne vic, nez pouzivam. Jeste s tim budu trochu laborovat, protoze notebook casto odpojuju a prenasim a nechci, aby porad prehazoval rozliseni.
* prepinani vstupu, pripadne zapinani a vypinani PBP rezimu je trochu nepohodlne, malymi tlacitky v pravem dolnim rohu monitoru (klasicky pres on-screen menu). Da se ale na pocitac nainstalovat Dell Display Manager, ktery se da volat z prikazove radky a pomoci magickych kodu se da monitor ovladat (treba "/SetControl E9 24" zapne PBP rezim). Zatim moc vyzkouseno nemam, ale pri rychlem testu to fungovalo.
* v Dell Display manageru si taky muzete nastavit oblibene pozice oken a ulozit si je.
* v DDM si taky muzete nastavit klavesove zkratky na bezne veci, jako treba prohozeni vstupu (zdroj signalu pro levou pulku obrazovky s pravou)

* Hry vypadaji v 3840x1600 fakt dobre ;-)

Zatim 100% spokojenost,
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 23. 3. 2021 09:21

Po par mesicich doplnim jeste jednu vec. S monitorem jsem porad spokojeny, navic jsem po chvili hledani na webu objevil, ze je mozne ho uplne ovladat pres HDMI/DP. S nainstalovany DDM (Dell Display Manager) je mozne uplne prestat pouziva HW tlacitka na monitoru. Prakticky vse se da nastavit primo v pripojenem PC, pomoci "magickych kodu". Takze na plose mam par ikonek, ktere delaji:

* zapnuti/vypnuti PBP (tj, prepnu mezi zobraznim z jednoho PC, nebo ze dvou soucasne)
* zmenu rozliseni (mam ikony na 1920x1080, 1920x1600 a 3840x1600), prepina se bleskove

Daly by se nastavit i dalsi veci (prepinani USB vstupu, ...), ale tohle mi staci.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků