LG 27GL850-B - kalibrace barev

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomasvins 7. 10. 2020 17:07

Zdravím všechny,
Nedávno jsem si pořídil monitor LG 27GL850-B. Už se několik dní snažím zkalibrovat barvy, bohužel stále neúspěšně. Pokud nastavím Picture Mode na sRGB, tak jsem s barvami celkem spokojený. Problém je, že v tomto módu nelze upravovat herní funkce (Response Time, Adaptive Sync, Black Stabilizer). Snažím se tedy nastavit Picture Mode Gamer1 tak, aby se co nejvíce blížil barevnému podání sRGB. Avšak bez výsledku. Zkusil jsem si naimportovat ICC profil, který byl použit zde: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_27gl850.htm#calibration

S jejich nastavením barev mi jde celý obraz do červena. Další věc je, že nevím, jak měli nastavený obraz v NVidia panelu (používám aktuálně hloubku barev 10bpc, formát RGB)

Při použití ICC profilu z https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b#page-test-results či nastavení podle https://www.overclockers.co.uk/forums/threads/lg-27gl850-b-settings.18878404/ opět stejný výsledek - přepálené barvy a nádech celkově do červena.

Chápu, že každý monitor z výroby má trochu jiné parametry. Nechce se mi ale věřit, že by byl rozdíl až tak zásadní. Zároveň si uvědomuji, že se jedná o průměrný herní monitor a nemůžu čekat zázraky, i tak bych ale čekal, že se dostanu na alespoň průměrné podání barev (ikdyž je to hodně subjektivní termín).

Chtěl jsem se proto zeptat, zda-li zde není náhodou někdo, kdo má tento monitor a podařilo se mu zkalibrovat barvy v modu Gamer1, který se obecně doporučuje. Bylo by možné mi sem napsat vaše nastavení, které bych použil jako počáteční bod k vlastnímu nastavení? Rád bych ponechal 10bit, ačkoliv vím, že se v reálu jedná o 8bit + FRC.

Díky

Tomáš
tomasvins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 10. 2020 17:21

LG 27GL850-B má jen IPS panel. :-/
S takovou prastarou technologií panelu těžko nastavíš nějaké věrné barvy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WokiR 7. 10. 2020 18:18

Docela dost firem/soukromníku, nabízí možnost kalibrovat monitoru cena jde 400+, co jsem se tak díval. Najdi si v okoli kde bydlíš a kontaktuj.
WokiR
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků