výběr tiskárny

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 11. 2020 03:51

Že se diskuze uběhla tím vývojem, kterým se uběhla .. rád bych si za to vzal kredit, ale nemohu, když jsem v celém vlákně napsal jedinej příspěvek.

Tankových i netankových tiskáren jsem za posledních 20 let prostřídal 8 modelů, různých výrobců s jejichž historií se ani nebudu namáhat. Takže myslet si můžeš co chceš (to je tvé právo a já ti ho neberu), já po tak dlouhé době naprosto negativní zkušenosti s těmito systémy dělám to samé; takže děkuji, ale tyto "moderní tankové tiskárny" nechci ani kdyby mi za to platili. A ano, takový názor jakožto člověk, který tiskne svátečně, mohu napsat naprosto s klidným svědomím.

Mj., zmiňoval jsem tu úžasnou "feature" některých modelů, které se rozhodnou ve 3 ráno začít údržbu tiskové hlavy (a ne, chování automatické údržby u nich nelze nastavit jinak)? Naprosto SUPER věc pro lidi, kteří se rozhodnou něco takového si pořídit a nemohou to dát jinam, než-li do té stejné místnosti, ve které čirou náhodou i spí ....
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod questionmarq 10. 11. 2020 14:23

Emil Pastelka píše:DCP-L8410CDW má dokonce automatický podavač skenovaných předloh - to je výborné pro digitalizaci rozsáhlých dokumentů například do PDF. Prostě jen nasypete do podavače X stránek a stiskněte tlačítko.
Za tu cenu ji určitě vemte, je to kvalitní stroj. Kromě sady tonerů patří mezi spotřební mat. i odpadní nádoba. Ovšem pokud ji vůbec budete za život stroje řešit, tak je na cca 50000 stran a cena je 500 Kč.
Další součást je fotoválec. V základu vydrží minimálně 30000 stran. Poničit jej můžete jen nevhodným papírem (recyklovaný se zbytky třísek a podobně). Tam je cena zhruba 3000 Kč.
Zbytek tiskárny už je jen motor a deska s elektronikou. Elektronika se může pokazit vždy, to je o štěstí na kus a motor/převody pokazíte jen v případě nárazového tisku o velkém rozsahu - tedy za rámec deklarovaného počtu stran. Vzhledem k vašim 50 se k měsíčnímu doporučení 3000 stran nedostanete.

Tiskárna má kompatibilní náplně v kapacitě 4000 stran barevné a 6000 černá za 3×1020 + 950 Kč. Tedy celá sada je za cca 4010. To je i s rezervou 1 Kč na plnobarevnou stranu a legračních 0,15 Kč za černou.

Ok vemu Brother DCP-L8410CDW.

Koukal jsem po tonerech a když vynechám ty originální, tak např na gigaprint mi doporučili TN 421 (nemají v nabídce) a TN 423. TN 423 stojí nějakých 1299 s DPH, což je pořád o cca 700 méně než originál.
Pak jsem ale našel na tonerpartner.cz toner TN 423 za 587 s DPH ( https://www.tonerpartner.cz/brother-tn- ... y-20859cz/ ) - černý, uvádějí kapacitu 6500. U barevných je kapacita 4000 ale také jsou o polovinu levnější..

Přijde mi to až podezřele levné, nemáte s nimi někdo zkušenosti?
questionmarq
Kolemjdoucí

Předchozí stránka