Propojení monitoru a využití TV jako druhý monitor

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Krackmen 8. 11. 2020 17:57

Dobrý den, chtěl bych na PC využívat monitor a TV jako druhý monitor na kancelář, web nebo Youtube videa.
Problém je takový, že Windows 10 nerozpozná druhý monitor. Ten primární monitor je připojený přes HDMI->HDMI a ta TV VGA->VGA. Ano vím, že VGA je starý analogový zapojení, ale TV jako druhý monitor bude využívána jen na web, kancelář a videa, tak snad to stačí. Pročítal jsem různá fóra a poradny a všude psali o redukci. Vzhledem k tomu, že na grafice jestli jsem to četl dobře jsou jen HDMI a DVI konektory, VGA nikoli a integrovanou nemám, tak mě napadlo propojit monitor s TV VGA kabelem mezi sebou a zároveň ten primární připojit přes HDMI k PC. Aby zdroj obrazu šel přes HDMI a do druhého monitoru resp. TV přeskočil přes VGA.
Jde to tady tím stylem "kočkopes" nějak udělat nebo je nutná redukce? Omlouvám se za slohovku a níže napíšu modely všech zařízení. Děkuji všem za rady.

Primární monitor: Acer Nitro VG220Qbmiix
Druhý monitor/TV: Hyundai FLP22T100
Základní deska: ASUS Prime B450M-K
Grafika: Sapphire Pulse Radeon RX 5500 XT 8GB OC
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 8. 11. 2020 18:42

Jako to je nějaký spešl monitor,že pozná jaký signál si má nechat a jaký signál poslat vedle do televize? A dokonce existuje v monitoru VGA out?

Pokud vidim.tak Hyundai má Hdmi tak co řešit?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Krackmen 8. 11. 2020 18:46

Jen jsem se zeptal. Můj původní nápad byl, že to napojím k vga portu na bedně, který vede k desce kde je přidělaná grafika. Bohužel jsem zjistil, že toto jde jen s integrovanou a s klasickou ne nejspíš :hm

EDIT: O HDMI vím, jen mi přišlo zbytečné na plánované využití dokupovat kabel
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 8. 11. 2020 18:55

Jeden kabel - jeden display ! A pripojeni pouze z grafiky ! Tam mas 1xHdmi a 3xDP

Takže hdmi - hdmi 1x a
DP - hdmi nebo DP - vga 1x
polda
Junior