Mrtvý monitor DELL up3216q

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2021 11:27

Zde: https://www.mall.cz/lcd-27/dell-up3216q-210-agur?

Vratit musis stihnout do dvou tydnu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod fyletto 8. 1. 2021 11:33

Ano, to je moje krajní varianta, ale, vzhledem k tomu, že tomu monitoru odklopí zadní část a přímo z desky stáhne firmware, vidím tam jisté riziko, že to bude vidět a že by mi to pak nevzali, nepamatuju si, jestli tam je nějaká nálepková pečeť
fyletto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 1. 2021 11:44

fyletto píše:Nevzdávám to, dnes jsem to dal do dalšího servisu. Chlap mi řekl, že nahrát firmware přes desku umí. Říká, že problém vidí zejména v dostupnosti firmware pro základní desku. Že se to pokusí extrahovat z toho aktualizačního souboru, nicméně prý šance není extra vysoká.

V podstatě ti zopakoval, co jsem psal. V baličku pro update BIOSu je soubor UP3216Q_SHARP_842VC_M2T104_20180726_E1CA.dat, kde by mohl být FW. Zkusil bych z čipu v mrtvém monitoru extrahovat stávající data (pokud tam něco zůstalo) a binárně je porovnat s tímto, čímž získáš představu, zda to jakž takž sedí.

fyletto píše:Občas prý bývají extrahované firmware dostupné na nějakých ruských webech, ale u tohoto modelu nic zrovna nenašel.

Ano, můžeš hledat/poptat třeba zde. Další možnost je zkusit požádat Dell (pokud by výše uvedená image nebyla ta pravá).

Co se týče extrakce z jiné monitoru stejného typu, je třeba myslet na možné komplikace. Např. tam může být uloženo SN, a když se to nahraje bez úprav, budou se pak dva monitory hlásit stejným číslem, což může vyústit třeba v potíže s uplatněním záruky u toho druhého.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fyletto 8. 1. 2021 12:10

Pán v servisu právě říkal, že velikost souboru úplně nesedí, proto zmínil možnost flashe z jiného monitoru. Co se nahrání SN týče, můj monitor je mimo záruku a u Dellu ho nikdy uplatňovat nebudu, díky za tip, mrknu na ten odkaz.
fyletto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 1. 2021 14:01

A když zkontaktuješ DELL, tak ti nejsou schopni pomoci? Zrovna tohle by mohla bejt třeba maličkost.
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod fyletto 4. 2. 2021 08:57

V DELLu mě poslali k šípku. Že mění jen kus za kus v rámci záruky a neopravují.

Nicméně, po neúspěšném pokusu mi monitor probudili k životu v ITRA. Nebylo to levné, ale monitor je zachráněný. Takže nakonec to má šťastný konec. Díky všem za tipy!
fyletto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 2. 2021 09:48

Když už si za to platil těžké prachy, měl sis říci i o záložní image BIOSu. Jak vidno jeden nikdy neví, kdy se může hodit. ;-)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Předchozí stránka