Doplnění toneru laserová tiskárna Canon_zkušenosti

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 8. 1. 2021 23:54

Hledáním možnosti zlevnit tisk u barevné laserové tiskárny Canon LBP623Cdw jsem narazil na tuto variantu:
https://www.tonersyp.cz/tonerovy-prasek ... 82#!refill
Cena je lákavá proti 4500czk(!) drahému originál toneru. Až podezřele. Vypadá to na zajímavou variantu, mimo kompatibilní/neoriginální celé kazety, ke kterým nemám důveru.
Má s tím někdo zkušenost? Nebo to má zádrhele – kvalita tisku, nebo případné poškození válce, atd.
Platí to i pro jiné výrobce, rozhoduji se před koupí nové tiskárny (Brother/HP/jiný).
Díky za reakce
Petr
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 1. 2021 04:54

U dané tiskárny je součástí kazety toneru i fotoválec. Ten má většinou plánovanou výdrž a zvládne zhruba jedno další naplnění. U fotoválce je kromě toneru ještě tzv. starter, což je směs toneru a statického prachu, který pomáhá toneru se nalepit na válec. Pokud dojde (při tisku se spotřebovává spolu s tonerem), toner se přestane přichytávat na válec.
Postup výměny je sice snadný, ale otravný. Také je třeba doplnit nový čip, který v popisu nevidím. Pokud se s tím chcete nimrat, pak viz níže je celá barevná sada + čipy za cca 700 Kč.

https://www.aliexpress.com/item/4000713918773.html
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluenite 9. 1. 2021 15:59

vidím, že to je malá věda. Nimrání není můj styl, pouze jsem se chtěl podělit o názory.
Dá se u toho něco zkazit? Výměnou čipů nepřijdu o záruku na tiskárnu? Nejspíš asi jo. A co horší kvalita?

Mám praxi s "lepšími" inkoustovými tiskárnami a3+ od Epsonu a HP, ale nyní řeším laser. Nepotřebuji super foto kvalitu, tisknu málokdy. To byl problém u těch inkoustovek, když to zasychalo. A Epson btw je žrout barev celkově.

Díky každopádně za názory.
zdravím
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 1. 2021 16:51

Pokud tiskneš málo tak co řešíš, originál to řeší.

Pokud vytiskneš stránku za 1,- nebo 5,- kč je přeci při malém počtu jedno, samozřejmě pokud tiskneš tisíce stran tak tam už se to prodraží....

Samozřejmě vyzkoušet to taky můžeš pokud se s tím chceš piplat......

EDIT: Díval jsem se a mají i komplet neoriginální tonery takže bych vyzkoušel spíše ty než tam sypat přímo prášek a měnit čip.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků