Cestovní monitor k notebooku

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2021 15:16

Doporučíte cestovní monitor k notebooku? Musí být skutečně cestovní, tj. měl by se vejít do brašny k notebooku, který jen mírně překračuje rozměr A4.
Zásadní je bezproblémovost co se týče instalace (ideálně, abych jen připojil a nemusel nic nastavovat, jako v práci, kde připojuji ke stolním monitorům), notebook je Thinkpad L380. Ideálně připojení přes USB-C pro přenos obrazu i napájení, notebook je fullHD, 1920x1080, očekávám stejné rozlišení i u monitoru. Chci to na práci (potřebuji dva monitory - rozšíření plochy, takže bych měl jeden na notebooku, druhý externí), je pro mne tak důležitá dobrá čitelnost (tedy raději matný), naopak neřeším třeba věrnost barev.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 2. 2021 15:36

Hledal jsem pro zajimavost poprvé, nikdy mne nenapadl takový požadavek. Já bych vyzkoušel HP.
https://www.mironet.cz/monitory/14-az-19/14+c28082/
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2021 16:58

Já bych raději něco levnějšího, přece jen, budu si to platit sám (hodlám si udělat home office v zahraničí, takže převoz monitoru nepřichází do úvahy)
Na Alze mají cca od 3,5 tisíce
https://www.alza.cz/levne-prenosne-moni ... 876238.htm
ale zase nechci sáhnout vedle.

Bude to pro běžnou kancelářskou práci, kdy na jednom monitoru budou zdrojová data a na druhém je budu nějak zpracovávat, takže neřeším odezvu, věrnost barev,.. musí se to jen pohodlně číst.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 2. 2021 17:40

Vyšel jsem z velikosti brašny, HP mělo kryt displeje. Doufám, že přečteš recenze, nebo si zajistíš vrácení. Expert Alza v poradně toho moc neví.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 20. 2. 2021 10:44

A v tom zahranici budes na vice mistech nebo delsi dobu jen na jednom miste?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2021 13:12

Na jednom místě, ale jedu vlakem a budu s sebou mít potápěčské vybavení, takže převoz klasického monitoru nehrozí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 20. 2. 2021 16:40

A co ho koupit na místě? Třeba i nějaký použitý za pár stovek a pak ho tam zas před odjezdem prodat?
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2021 19:39

To je sice zajímavý nápad, ale já potřebuji přijet a pracovat a ne první den shánět monitor :D. Tam musím jet s vyzkoušeným a funkčním kompletem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 20. 2. 2021 23:35

ok, to byl jen napad s tim, ze u nas sezenes levny novy 22" TN monitor pod dva tisice, IPS za 2400Kc a ty resis 15" za 3,5 tisice a jeste budes resit prevazeni (letadlem?)...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2021 06:22

Jestli chci home office s potápěním, musím na to mít vybavení :) a nebo zůstat doma. Výhledově to vypadá, že to bude párkrát do roka.

3,5 tisíce mi přijde OK, ale nevím, jestli to není šunt a nesáhnu vedle, navíc kolem této kategorie je toho víc, tak bych byl rád pokud vyberu rozumný kompromis. Na druhou stranu skoro 15 tisíc se mi už vydávat nechce, ale dal bych, kdyby to bylo nutné (proto jsem zde pro radu).
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2021 07:57

Ukázalo se, že na dovolenou pojedu dříve, než v létě, tak jsem v drobné časové tísni nakonec koupil tenhle
https://www.softcom.cz/eshop/acer-lcd-p ... 50764.html

Po prvním vyzkoušení to vypadá, že splňuje, co potřebuji, jen je trochu větší, vezmu si větší tašku na notebook. Za 3 300 to vypadá na dobrou koupi. Uvidíme, jak se osvědčí na dovolené
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 3. 2021 11:34

Palec nahoru a ať slouží dobře! Rádi si prohledneme potom "zpravodajství", pokud dáš na blog
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2021 13:14

Ještě dotaz, existuje redukce, která by mi umožnila připojit (jiný) počítač, co má HDMI (malá velikost)?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 24. 3. 2021 20:08

Jde o displayPort data pres USB-C a ty maji jiny format, nez data do/z HDMI. Musel bys dokoupit nejaky konvertor, ktery by data z HDMI prevedl do DP formatu a poslal po USB-C (a jeste pridal napajeni). Netusim, jestli neco takoveho existuje a jestli to nebude drazsi, nez ten monitor.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2021 21:13

Obrácených převodníků jsem našel halu, tj. dostat z USB-C HDMI, ale tenhle jsem nikde neviděl. Nevadí, nejspíše druhý počítač brzy odejde do věčných lovišť a ten další už bude mít USB-C.

Nebo druhý dotaz, nějaké extrémně levné "surfovadlo" , tedy nějaký mikroPC s USB-C výstupem? Klidně s Linuxem? Raději hotové řešení. Jak jsou na tom aktuálně nové Rasphery, umí připojit monitor přes USB-C?
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků