Asus PG35VQ nebo jiny?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 11. 2021 18:38

Ahoj,

Chci se zeptat na tenhle monitor. Je sice starsi ale specifikaci porad TOP.
Ma nekdo zkusenosti? Po hledani monitoru zjistovani mne trochu "zarazilo" ze tenhle (a vesmes vsechny s Gsync Ultimate maj aktivni chlazeni) a trochu se bojim hlucnosti...

Koukal jsem i na jine ale bud jsou bez HDR(400 neni to prave) a nebo maj jen GSync Compatible.

Nebo jaky jiny "podobny" i kdyz ne tak "lepsi"...jak rikam ten Asus se mi libi ale bojim se tech vetraku v nem...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 11. 2021 18:58

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 11. 2021 20:16

No tohle vsechno uz sem videl...navic toho neni zase tak moc pac nekde pisou ze to slysi ale zase jsou lidi i na YT co si stezovali prave na hlasitej vetrak u predchozi modelu a tady u toho je to ok...

Proto se ptam tady jestli ma nekdo zkusenosti nebo pripadne zkusit doporucit jine ze zkusenosti...
Na netu mam projety uz snad vsechny ale pokud chci opravdu prave HDR tak se vetrakum nevyhnu :-/
A HDR400/600 je o nicem...

Jasne muzu se spokojit i s monitorem "bez"(HDR400) a Gsyncem...bude teda plnym modulem(bez HDR uplne) nebo "fake" s GSync compatible.

Spis mi jde o realny zkusenosti lidi co kdo ma atd :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2021 20:19

Never ever.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 11. 2021 23:01

Jo jako taky se ho trochu bojim...hlavne toho vetracku(spis tri co tam jsou) ...ok kdyz ne tenhle tak bych se "musel" spokojit s "horsim"

Mam v v hledacku tyhle 3:
https://www.alza.cz/34-asus-rog-strix-x ... 566789.htm
https://www.alza.cz/34-dell-aw3420dw-d5718019.htm
https://www.mironet.cz/34quot-lg-34gn85 ... +dp449866/

Osobne mi i podle recenzi vychazi nejlep ten LG?
Nechapu teda proc je ten Asus tak drahy? Vzdyt jsou s tim LG vesme nastejno ne?

Ten Alien bude mit zase kvalitu zpracovani...nema "fake" HDR ale za to ma GSync modul...nebude ten z nich nejlepsi?(ma ale nejnizsi Hz)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2021 23:45

AW jsou špička. Mám 55 4k OLED. GSync taky má. Doporučil bych a hlavně tedy ano, koupil bych znovu. Všeobecné fandou ultra wide panelu moc nejsem. Co máš k tomu za hw ke krmení obrazem?

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kapr99 25. 11. 2021 08:46

Nevadi ze u toho AW je DP jen 1.2 a HDMI 1.4?
Tipuju ale ze diky tomu ze to nema HDR a ma to "jen" 120hz asi nebude problem ne?

Jinak mam RTX 2080 Super...MSI Gaming Trio coz si myslim ze je tak na hrane.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2021 10:05

GSync pres DP pojede a nevadi to nicemu.

2080S ... tam ten GSync vyuzijes uz. Ale neboj se toho, pojede to hezky. Vseobecne mam rad LG panely, byvaji hodne fajn, ale osobne jsem zrovna tenhle nevidel. Z Tveho vyberu jsem kratce (u zakaznika) videl jen ten AW.

Asi bych si od Alzy "pujcil" to LG, sluba vraceni darku to v nejhorsim jisti.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kapr99 25. 11. 2021 11:19

Jo ja jsem prave cetl hodne dobre recenze na ten LG a lidi si ho chvalej :-)
Jen to proste nema Gsync a prave HDR.

Alzak LG nema...mam ho objednany na mironetu a mel by prijit zacatkem prosince.
Pak mam teda jeste moznost vyzkouset ten PG35VQ...
Tam se ale bojim toho ze se mi bude libit a bude super(jeste aby ne) ale budou me stvat vetraky. Dotycny co ho ma uz 2 roky teda rika ze vetraky ok...je mne zajima jaky to je...jak se rika pro klid dusicky :-D

Ale nejspis vezmu ten LG :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2021 11:37

34GN850-B GSync compatible je. Resp. kdyz vezmu cokoliv moderniho, uvedeneho 2020 a dal, pokud to ma FreeSync Premium, GSync na tom fungovat bude, at to nalepku ma, nebo ne. A modul nemodul je z 80% marketing a ze zbytku ... zkratka co chci rict: Mnohem vic Ti pomuze mit treba 3080Ti s "obycejnym FreeSync" 4k 120Hz panelem, nez 2080Super s 1000Hz GSync superultramegaplusminuskratdelenolomitkozavorkapremium panelem s deseti moduly, HDMI 7.3 konektorem a kabelem za bambilion ze 101% ryziho zlata.

Ale je to Tvuj zivot a Tvoje prachy.

Ty vetracky jsou o*eb a s*at Te budou stoprocentne. Ale vzij se do role, co bys delal, pokud by ses toho zbavoval. To bys taky rekl, ze jsou "fpoho". ;) Prece by sis nezkazil xeft.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kapr99 25. 11. 2021 14:24

On se toho nezbavuje jen to ma :-)

Jinak jo...slysel jsem je a za mne je to docela hruza :-D navic je vazne s*acka ze ty vetraky jedou i kdyz se vypne pocitac...a to je pak slyset o to vic ...
Jasne nekdo kdo je v pokoji sam a ma na sobe porad sluchatka tomu to bude jedno asi...ale za mne jsou teda slyset a celkem neprijemne...to ani moje PC neni tak slyset.

Takze PG35VQ a cokoliv co ma vetraky urcite ne :-D

Jo to ja zase chapu vim co jak jen se ptam kdyz uz si mam vybrat :)
Navic jak rikam to LG vychazi z tech 3 nejlip...navic je nejlevnejsi tak ho asi zkusim az prijde :)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 25. 11. 2021 20:35

No tak jsem mel na chvilku na zkousku ten PG35VQ a musim rict ze to HDR je nadhera...hral jsem BF2042 a ty vybuchy/slunce a vubec vsechny efekty co HDR ovlivni byly naprosto uzasny....

Co uz bylo o dost horsi a kvuli cemu si ho nevezmu je samozrejme ten vetrak/vetraky...
On neni "hlucnej" ale dela spis takovej bzucive/rachotivej zvuk...presne ten kdy mate pocit ze je nekde v byte neco spatne a nevite odkud to jde...navic zustane zapnutej i po vypnuti.

Ok ale co ted?
Mam vubec nejakej vyber kdyz chci Ultrawide s poradnym HDR ale bez vetraku?
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2021 21:59

A co teprv az uvidis kontrast OLEDu. 8-P

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kapr99 26. 11. 2021 10:49

Mam doma LGCX tak vim no :-)

Jinak chci se zeptat protoze mi to asi "doslo" az ted...

Pokud chci pouzivat zaroven HDR a VRR tak musim mit bud Gsync Ultimate nebo Freesync Premium Pro?

Gsync compatible/Gsync/Freesync premium to dohromady s HDR nedaj?
Kapr99
Junior