Pracovní monitor 27" +

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 3ttt 27. 1. 2022 13:26

Ahoj,
prosím o doporučení monitoru určeného výhradně k práci:
- programování (převážně MS Visual Studio) - 80 % času
- texty/tabulky (Excel, PDF, Word) - 15 %
- zbytek internet (opět především texty)

Žádné hry, grafika, ani filmy.

Vstup nejlépe HDMI, krmeno bude převážně pracovními ntb HP, Dell, bez diskrétních grafik.

Velikost: min 27", ale 32" už se na místo nevejde :-(
Pozorovací vzdálenost: 60 - 80 cm
Cenový limit: 5 - 6 000

Nejdůležitější vlastnost: šetrnost ke zraku (stále slábne, nutné brýle), od toho se odvíjí vše (kvalita textu, pokud bude umět dobře škálovat, je to plus).

Díky moc všem
3ttt
3ttt
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2022 14:01

32" by PODLE MNE bylo optimum. O kolik se Ti nevejde?


Pro praci by bylo fajn mozna i 4k, ale to se jednak nevejde cenove a jednak i na 32" chce mit dobre oci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3ttt 27. 1. 2022 14:33

Mám k dispozici na šířku cca 68 cm na monitor.
3ttt
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2022 15:10

Pak asi 27 QHD. Ultrawide je za mne na praci nevhodny, 4k pod 32" jakbysmet.

BenQ PD2700Q
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3ttt 27. 1. 2022 15:20

Dík za tip, i když ten Benq je dost přes limit.

Jenom pro jistotu, pokud bych se pustil do budovatelského úsilí, a nejprve samozřejmě zvládl ženu, jaký 32" by byl vhodný? Kdybych nákup odložil o dva měsíce a vydržel ještě chvíli se starým monitorem, možná bych našel řešení.
3ttt
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2022 16:44

Philips 325B1L

Pres limit sice mozna je, ale je to kvalitni panel s vybornou ergonomii. A o tu jde u prace predevsim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3ttt 27. 1. 2022 17:41

Děkuji, zkusím se podívat, zda se nedají někde omrknout naživo.

Pravda je, že se mi zrak zhoršuje, a že nemá smysl šetřit na monitoru. Vezmu ten BenQ velmi vážně v úvahu, a holt navýším rozpočet :-)

Ještě jednou díky.
3ttt
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 27. 1. 2022 18:30

Já jen dodám, že panel vydrží opravdu dlouho. Je to vyloženě investice třeba i na 5 let. To se u některých komponent říci rozhodně nedá. Za sebe mohu po zkušenostech doporučit značku DELL. Jasně 25K je pro některé obrovská investice, ale ty panely mají svou kvalitu a "jemnost" většina disponuje PIVOTEM a velice jemným rozlišením. V minulosti jsem měl možnost mít 25" LCD panel IPSko s rozlišením 2560x1440p a skutečně ten panel byl perfektní. Jednalo se samozřejmě o panel DELL. Šetřit každou korunu u LCD nemá moc smyl, protože je to investice do budoucna.

Kde vidím úsporu jsou třeba některé SSD/HDD které se dají snadno upgradovat stejně tak jako RAM paměti, ale u takového panelu je třeba počítat s úplnou výměnou.

Panel by měl bejt kvalitní a rozhodně nemá cenu šetřit na zraku. Je to investice na mnoho let a tady opravdu nešetřit! Budete do toho koukat mnoho let... nešetřete prosím na panelech pokud tam bude trávut většinu času (píšu na základě vlastních zkušeností)
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2022 18:55

Pivot mají i mnou doporučené panely. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3ttt 27. 1. 2022 20:29

@Cyperpunk2077 dík, za připomenutí Dell, uvědomil jsem si vlastně, že jsem jich v minulosti pár měl, a byly všechny skvělé, včetně NBD.

@All Jen se ještě zeptám, mrknul jsem rychle na Delly v podobné cenové relaci, jako ten BenQ, co třeba Dell P2720D? Jasně, má jen 8bitovou hloubku, ale to pro moje účely není podstatné. Jinak má parametry snad stejné. A jak jsem psal, s Delly mám skvělou zkušenost, má smysl hledat i mezi nimi?
3ttt
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 29. 1. 2022 13:51

Budu hodnotit sám za sebe. QHD, 60Hz, IPSko. To je stále v pořádku a hlavně se jedná o kvalitní panel. Ná práci bude plně dostačovat.

Neco jiného by bylo když byste se snažil zakoupit 32" s 1080p a nějaký Acer za pár tisíc. Tam si troufám tvrdit, že byste to časem skutečně pocítil na vlastní oči.

Nicméně model který zminujete umí nativně QHD neboli 1440p při 60Hz a je to IPS panel. Na práci kvalitní. Ještě dodám, že neplánujete hrát nějaké online hry takže 120Hz nebo 144Hz není nutností.

Rozhodně jako pracovní monitor se jedná o mírně nadprůměrný panel.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků