Monitor - tma, ale reaguje na video signál

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod georg68 25. 2. 2022 10:26

Zdravím. Mám, tedy spíše asi měl jsem monitor Acer H235H (LCD). Videokarta je v pořádku, na jiném zařízení (TV) zobrazuje. Monitor reaguje na video signál. Bez signálu - LED na panelu žlutá, po připojení signálu zmodrá. Obraz ale žádný, jak z externího zdroje, tak interní menu. Může být na vině něco s podsvícením ? Už jsem ho odepsal a objednal nový, ale kdyby oprava znamenala jen výměnu nějaké žárovky, ještě bych uvažoval o opravě. Máte někdo zkušenost s takovouto závadou? Díky.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 2. 2022 12:22

Skus ho různě naklánět a pořádně se na něj dívat pokud tam uvidíš obraz tak je vadné podsvícení - pokud tam nic na LCD nebude patrné tak asi odešel panel.

Při podsvícení jedině rozebrat a skouknout zda to půjde opravit, lépe řečeno rozebrat bez násilí......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod georg68 25. 2. 2022 13:26

Obrazovka je matná a dokonale černá z jakéhokoliv úhlu. Rozdíl mezi signálem a bez signálu není. Nahoře má monitor průduch, kterým je vidět dovnitř. Taky tma, ani světélko. Kašlu na to. Rozdělám to jen abych si udělal představu, jak to vypadá uvnitř a do pondělka, kdy mi dorazí nový, vydržím. Díky.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 2. 2022 16:38

Rozdělat a skouknout napájení, panel může mít jiné napájení jak vlastní elektronika....

Případně skouknout zda nenajdeš nafouklé kondenzátory.....
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod georg68 28. 2. 2022 08:55

Díval jsem se dovnitř - podsvícení není nějaká žárovka klasického typu, ale je to dvojice jakýchsi trubiček (zářivky ?) táhnoucích se podél horního a spodního okraje displeje. Vzadu je pak nějaká reflexní vrstva, která světlo rovnoměrně rozprostře po celé ploše. V mém případě byla jedna trubička prasklá, ale to jsem asi způsobil sám při rozebírání. Výměna vlastními silami nepřipadá v úvahu a i servis by to asi řešil výměnou celé LCD části. Takže lepší neopravovat a koupit nový, což se dalo čekat.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod soban 28. 2. 2022 22:27

Je možné že je kaput jenom to podsvícení, skus to dát někomu kdo má znalosti....

Možná stačí jenom vyměnit to podsvícení....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý