Monitor asi odešel do věčných lovišť_rada

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 25. 11. 2022 23:51

Ve své době kvalitní LCD monitor NEC2690WUXi používám asi rok jako zobrazovací displej pro internetovou TV přes hdmi kabel s rozdvojkou pro audio do soundbaru. Nevím, zda toto využití zavinilo poruchu, která se zobrazuje rozpadlým obrazem, viz první foto. Druhá foto by měla zobrazit menu monitoru, které je taky rozpadlé. Vyzkoušel jsem ho připojit k normálnímu pc, dělá to pořád. T.j. nejspíš dosloužil a je k vyhození? Nebo stojí za opravu? Neptal bych se zde na to, ale nebyl právě levný, nicméně své si již odsloužil. Setkal se někdo s něčím podobným, i u jiných typů?
Díky za případné rady, nebo reakce
Petr
Přílohy
nec2.jpg
nec1.jpg
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 11. 2022 13:43

Řeším často v práci u jiných monitorů - bohužel K.O. Oprava něčeho takového je dle mého názoru nerentabilní, budeš mít levnější koupit nějakou 27" z druhé ruky.

Př.: https://pc.bazos.cz/inzerat/161169836/monitor-dell-27-ultrasharp-u2715hc-ips.php
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 26. 11. 2022 14:38

Aky je stary ten monitor? Pokial to je 1 rok, tak je v zarucnej dobe a da sa reklamovat.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 11. 2022 14:53

Tenhle monitor se prodával někdy v roce 2011 .. dávno bez záruky.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluenite 26. 11. 2022 17:22

ten monitor mám od r2006...
Omlouvám se, že jsem to neuvedl, to jsem nechtěl řešit. To využití se hodilo, aby nestál někde na půdě. Byl funkční dlouhou dobu skvěle vzhledem k cenové kategorii, kterou jsem před 16lety zvolil. Kdo by ho chtěl na součástky, tomu ho přenechám.
Tady to vypadá úplně stejně:
https://www.youtube.com/watch?v=80LqlG0cq8Y
bluenite
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků