LCD vs. CRT

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dta 14. 2. 2006 14:18

já mám monitor 17,7" a obrazovka 13,8", ale papírově je to 15". zajímavé.
D.T.A. : Device for Termination and Assasination
dta
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 14. 2. 2006 14:34

dta píše:já mám monitor 17,7" a obrazovka 13,8", ale papírově je to 15". zajímavé.m/quote]

to je buď hodně trapnej vtip, nebo nesmíš nakupovat na tržišti... doma mám 1x19 (18 a kousek viditelný) 2x17 (každá jiný, jedna 15,5palce a druhá 16 palců)
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 14. 2. 2006 15:04

bohužel není. viz specifikace. takže jak jsem řek, myslím, že lcd (i z těch levnějších) by pro mě bylo docela přilepšení.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod Mistake 14. 2. 2006 15:09

to jirka766:
a urcite jsi si na to mereni vzal krejcovsky metr...nebo jeste lepe pravitko, ze? :-) ... kdyby jsi se podival na krabici nebo do manualu od tveho 17" monitoru, vyrobce tam jasne uvadi viditelnou uhlopricku...mimo jine...17" CRT vychazely nejlip v pomeru uhlopricka/viditelna uhlopricka...takze hodnoty, ktere jsi tu uvedl jsou absolutne zcestne...
No rush, be cool!
Mistake
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 14. 2. 2006 15:15

to mi připomíná jak jsem jedou v elektru (datart) viděl jak se rozčiloval nějaký jouda, že TV má napsáto 71cm a on naměril jen 69cm. marně se mu to zoufalý obsluhující personál snažil vysvětlit. jouda vykřikoval něco o podvodu na zákazníka a odešel, třeba jinde měl ten panasonic víc :)
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zara 14. 2. 2006 17:25

cache píše:Gabelhirsch: pozeras sa na to zle. Stale na problematiku hladis svojimi ocami (t.j. nemas rad lcd a preto nadavas ze crt nie su).
Pozri sa ale na to z pohladu beznych ludi. Mam dat 6000sk bez dane za 19"crt, ktore je velke ako hovado, zere ako das a ziari na mna, alebo dam 7000sk bez dph za 17" lcd, ktore ma viditelnu uhlopriecku len o malo nizsiu ako to crt, je male skladne, menej ziari, a je in? Bezny clovek samozrejme ide po tom lcd..
Tie ceny su realne z jedneho maloobchodu, jedine 19" crt (1600x1200/75Hz, 1280x1024/85Hz, 30-150kHz, 50-120Hz, LG obrazovka) a najlacnejsie 17" lcd (1280x1024, 500:1, 300 cd/m2, 12 ms, 160/140)

rozhodne bych vzal CRT
zara
Junior

Odeslat příspěvekod Habera 14. 2. 2006 21:58

Mám měsíc LCD 19 Philips 190b za 10 a je super jak v podání barev a odezvě,doporučuji!
Habera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Player. 14. 2. 2006 22:06

Inak technologia pouzivana v crt (klasicke elektronove delo, s cievkami) je uz poriadne stara, minimalne 40 rokov, a uz je skrakta cas na generacnu vymenu... Vsak aj TV uz nikdo nekupuje KLasicke Hovada, ale kupi skor plazmu alebo to lcd. Nech si hovori kto chce co chce je tu koniec CRT, vsetci ich vyhody pocitujeme (krviny typu rozlisenie- neopodstatnene, vadne pixely - to musi mat clovek velke stastie aby taky chytil, cena- cena je podla mna velmi fajna :) )
Skratka niekto kto ti hovori, ze CRT je este dobre je stary konzervativista, krestan a voli Meciara...
Osbne mam LCD doma. Na LCD sa da v pohode robit aj niekolko hodin ,nie ako na CRT, kde uz po 3 hodinach ma strasne bolela hlava...
Sice musim povedat, ze po 10hodinach neustaleho hrania HL2 na lcd som mal dost ze halucinacie ale v pohode... :D
Player.
Junior

Odeslat příspěvekod dta 14. 2. 2006 23:02

Player. píše:Skratka niekto kto ti hovori, ze CRT je este dobre je stary konzervativista, krestan a voli Meciara...
lol, tak to se povedlo :lol:
dta
Junior

Odeslat příspěvekod djmilas 14. 2. 2006 23:47

Názor: Už jedině lcd..Používal jsem crt 6 let, bylo supr, taky jsem byl jejich zarytým zastáncem..Avšak k vánocům jsem dostal http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33016 - žádné rozmazávání textu při scrollování, pohodové hrání her při jakémkoliv rozlišení, bez bolavých očí, s velkým prostorem na stole a s velkým úsměvem při práci :)
djmilas
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 15. 2. 2006 06:42

Pridavam se, neni o cem, jednoznacne LCD>CRT. Niekolko rokov som cumel do CRT, sice som bol zvyknuty, ale po celonocnom hrani ma boleli oci a musel som ist spat, dokonca som dostaval take tiky do laveho oka, velmi neprijemne :( . Odkedy mam LCD, skusal som na tom hrat aj 46h v kuse (moj rekord, Lineage 2 ^^) a spat som siel od unavy, a nie pre oci :D
Stalo ma sice v tej dobe 18k SKK, ale je to najlepsia investicia, aku do PC moze clovek urobit.. teda ak mu zalezi na zdravi...
Jediny dovod pre kupu kvalitneho(!) CRT moze mat profi hrac, ktoremu zalezi na bohovsky dobrom obraze, a pokial viem, tak LCD este stale nedosahuju rychlosti CRT (mozno je to uz OK, netusim..).
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 15. 2. 2006 09:06

hm povedal by som, ze komu nie prilis zalezi na rozmeroch a spotrebe si urcite zvoli CRT lebo ma neporovnatelne lepsi pomer cena/kvalita :wink:

si zoberte aky LCD a CRT dostanete v dnesnej dobe za 7k :idea:

opakujem - porovnatelny LCD (kvalita obrazu, pouzitie na hry - video) stoji stale dvojnasobok CRT :-B

no flame..LCD kupujem az pojde s cenou vyrazne nizsie - snad nebudem menit 100hz CRT ktory ma vysiel na 5k Sk (skoro 2r dozadu) za nejaky 17" LCD smejd za 12k Sk
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 15. 2. 2006 09:25

Konik: zalezi na tom, aku cenu maju pre TEBA tvoje oci.. ;)

Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 15. 2. 2006 10:34

Forsaken píše:Konik: zalezi na tom, aku cenu maju pre TEBA tvoje oci.. ;)

to je pravda a preto som zatial v pohode so 100Hz :)
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 15. 2. 2006 10:45

Konik píše:
Forsaken píše:Konik: zalezi na tom, aku cenu maju pre TEBA tvoje oci.. ;)

to je pravda a preto som zatial v pohode so 100Hz :)

Skus za tym byt 40+h a potom sa ozvi, ako sa mas...
Ako verim, ze 100Hz je lepsie, ako 85 alebo 60, ale predsalen to BLIKA... :/ Ale ako chces..

Forsaken
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka