Tiskárna ?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dopamin 3. 1. 2007 13:01

Chtěl bych si pořídit novou tiskárnu, ale nevyznám se jaké se dnes vyplatí koupit. Inkoustovky za cenu 2500Kc se mi samozrejme libi, ale kdyz si pripoctu, ze si budu muset koupit hned dalsi zasobniky, protoze v tiskarne jsou poloprazdne, tak cena hned vystoupa vyse skoro o 1000Kc.

Nevyplati se zainvestovat do laserovych tiskaren? Nevim jak tam je to s temi zasobniky, jestli je taky prodavaji poloprazdne nebo ne. Je pravda, že se vyplati koupit takova barevna laserovka, protoze ma nizke provozni naklady?

Tiskarna je pro domácí a školní využití cca 50 stranek/mesic Fotky z digitalu se mi nevyplati tisknout asi že?

Kdo se teda vyzna at prosim poradi.
Diky
Bud dobry :)
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 3. 1. 2007 14:03

Ja doporučuji laserovku. Nedávno jsme si koupili v akci za 2500Kč novou laserovku i s ethernetovým rozhraním (Lexmark E120n). Funguje vážně skvěle. Má sice menší zásobník (na 500 stran), pochopitelně je o to snížena cena, ale dá se dokoupit větší. Tiskne krásně a pekelně rychle (oproti inkoustovkám a předchozí laserovce - Konica Minolta PagePro 1100L - horší tiskárnu jsem neviděl).
Barvu naprosto nepotřebujeme, fotky posíláme do fotolabu po internetu a příjdou poštou, v nejhorším můžu zajít do místního fotolabu a mám to za 15 minut hotové.
Do školy tisknu jen minimálně (práce se odevzdávají většinou elektronicky, spíš si tisknu slajdy nebo skripta), barva není potřeba.
Naposledy upravil wojta dne 3. 1. 2007 14:06, celkově upraveno 2
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sCrew 3. 1. 2007 14:04

mno, takze s inkoustem se to ma takhle... nizka cena tiskarna je nasledne doplacena ve spotrebaku... to je zpusob jakym vyrobci siri sve vyrobky a na spotrebaku pak dohani zisk. naplne nejsou poloprazdne, ale maji proste mensi objem. to same plati i u laseru.
inkoust ma jednu velkou nevyhodu a to je zasychani pri malem objemu tisku.
oproti tomu laser je drazsi na porizeni. tonery pak stoji (napr. pro 2550 HPLJ, ma 4 tonery pro CMYK ) kolem 1000,- a da se v pohode vytisknout kolem 3000 stranek (snad moc nekecam)
tisk je ale rychlejsi, nema co zasychat a nerozpyji se vodou :)
ale zase na druhou stranu tisk fotek na laseru mi neprisel tak kvalitni jako na inkoustu...

ale vse je na vasi volbe, cemu date prioritu... penize? kvalita? naklady?
musite si sam dobre rozmyslet, co nejvic tisknete, co ocekavate a kolik jste ochoten zaplatit...
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Mraaazo 3. 1. 2007 14:05

Ahoj Pavle, nebudem zakladat novy dotaz, opytam sa ta tu, teda ak mozem :)
Teta mi dala za ulohu zohnat nejaku tlaciaren pre bratanca, ucel bude prevazne do skoly, neviem presne kolko stran za mesiac, urcite to bude na nejake tie referaty a pod. Chcela by to co najlacnejsie, ale prve co som jej povedal, ze radsej nech nepozera na cenu tlaciarne, ale najma na dalsie naklady.
Asi by to mala byt nejaka atramentka, najma kvoli farebnym grafom a sem-tam asi aj obrazok.
Takze aky typ (znacku) atramentky by si mi doporucil, s co najlacnejsou prevadzkou.
Ja osobne mam Canon S400, volala sa inak predtym, som s nou spokojny, ale predsa je to len starsia vec a nove neviem co je na trhu, uz v tomto sortimente nemam az taky prehlad ako ked som vyberal tlaciaren pred rokmi pre seba.
Dik moc za radu.
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 3. 1. 2007 14:26

Moje přítelkyně si koupila HP 1510. Zásobniky po 7ml oba dva. Vytiskli jsme 100 stránek černobíle na nízkou kvallitu a dalších cca 100 stránek na jiné potřeby a inkoust byl samožřejmě pryč raz dva.
Z dřívejška tj. asi tak 4 roky nazpět se to tak alespoň říkalo, že u nových tiskáren se dává méně inkoustu, který samozřejmě ušetřil cenu na prodeji.
Další kartridge 12ml nevydržel zase ani 3 měsíce. To už ale bylo cca 400 stránek. Teď nakupujeme originální kartrige bez doplňování, protože je tiskárna v záruce a tisk by nebyl potom ani kvalitní (to už jsem si vyzkoušel i na moji HP690C) a novy catridge vyjde na těch 450Kc, což není zrovna málo. :cry:

Barevný laser by byl fajn to jo, ale ta cena se pohybuje od těch 5000 nejmíň. Protože taky si nedovedu představit, že bych měl diplomku odevzdávat černobílou. Nejvíce mi snad jde o ty náklady.

Těch fotek na inkoustovce přece neuděláte moc. To přece ''vyžere'' ten inkoust raz dva. Já vyvolávám fotky ve fotolabu. Mám jich tak do 200/rok.
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 3. 1. 2007 14:35

Co by jste třeba vytknuli této tiskárně :
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... &zbo=52371
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 3. 1. 2007 14:42

A tisk na folii barevně bude průměrný nebo spíše horší, ale na grafy a tabulky to bude stačit?
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod zabar 3. 1. 2007 14:56

Dopamin: All-in-One toner. Dojde jedna barva a musis menit vsechny. Je otazkou, jestli ti nebude jedna barva prevladat, pak by se to mohlo prodrazit...
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 3. 1. 2007 15:20

A jak je to s doplnenim takoveho toneru? Da se jednoduse doplnit jen jeden (nějakým doplnovadlem - střikačka). Nebo budu muset pockat az dojedou vsechny a pak ho vymenit?
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod Mraaazo 3. 1. 2007 15:28

No, takze podmienky sa zmenili: bude to najma text, aj grafy, ale farba nie je dolezita, bude to tlacenie narazovite, blbe slovo, ale co uz, takze tlacit bude niekedy mozno len raz za mesiac - preto asi nie atrament. Takze otazka znie: Najlacnejsia laserka na trhu je???
Cenovy limit je 3000SKK +- cosi, ale s tou cenou to bude asi problem. Idem nieco pohladat, ale rad si necham aj poradit.

EDIT: Tak som nasiel Minoltu PagePro 1350W alebo 1400W, cena je mierne nad 3000SKK aj s danou. Su to dobre tlaciarne? Ja som mal kedysi zalusk na jednu Minoltu a bola mi dost odporucana, takze nebude to az take zle, co?
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod Mraaazo 3. 1. 2007 16:42

Ta 1350 vyzera super, trochu ma sice zaraza, ze ma len USB 1. A pozeral som aj ceny tonera, vychadza okolo 2500SKK na 3000 stran, takze asi 80halierov za stranku. Je este nejaka ekonomicky vyhodna tlaciaren okolo 3000? A este jedna podotazka: je laserova tlac lacnejsia ako atramentova? Pretoze u atramentiek su cartridge lacnejsie, od 200SKK, len zial neviem na kolko stran. Konkretne pre moju tlaciaren je to cierna farba za 400SKK aj s danou, ale pocet stran som zatial nenasiel.

EDIT: Tak uz som to nasiel. Je to pri 5% pokryti na 500 stran, takze tiez asi 80halierov za stranu. Ale su cartridge aj lacnejsie, hoci tlac laserom je kvalitnejsia (na text).

A este posledna otazka: Stane sa nieco s tonerom ak sa dlhsie nepouziva? Uz nebudem dalej otravovat, slubujem :)
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 1. 2007 18:18

Dopamin: kupovat si tiskarnu od HP a jeste k tomu za tu cenu je BLBOST ROKU. Taky mam doma blondynu, ale tohle bych ji omlatil o hlavu :) Jak uz tady psali ostatni, levna tiskarna te pak sezere na tuskovych nakladech, Jestli ti jde o Levny tisk, jdi do laseru, tam se dostanes se strankou pod 1Kc (40-80hal dle typu). HP690C mam taky....***** roku, stala 6600,- Napl 900,- a stejne po roce nefungoval asobnik, mam ji ted na odkladani nohou :)

Jinak z tech inkoustovek, Canon pixma i4200/5200 vrele doporucuji, levne naplne, velmi kvalitni tisk, sam mam multifunkcni MP500 a zatim (musim zaklepat) to je vyborna tiskarna :) Soused koupil za 12K multifunkcni HP, od zacatku nesel podavac na papir, pritrelkyne ma HP a vecne se sni taky hadame... Alternativni naplne jsou mi proti srsti (na te stare P690C byl vazne mnohem horsi tisk s alternativni) ale na novejsich tiskarnach se musim priznat rozdil nevidim, ale clovek ztraci zaruku a mam ted Canon, kde jsou ceny inkoustu ,,za pusu,, oproti HP :)

Nedavno jsm videl inzerat na laserovky od Samsungu a cena na stranku byla nekde kolem 40hal, coz je velice lusne a Samsung jako firmu taky musim zatim jen chvalit. bohuzel ten letak uz nemam po ruce, ale asi se po necem podobnem poohlednu, preci jen tisknu taky vice stranek...
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirda 3. 1. 2007 18:27

to grupe: ted sem koupil leserku cernobilou minoltu a zatim si nestezuju ale na barvu sem premejslel o nejakem multifunkcnim canonu asi MP180 tak jak je tady vychvalojuses tak doni urcite pujdu nebo ma tento stroj nejakou slabinu :)
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 1. 2007 18:31

Jirda: no tiskovy mechanismus maji nizsi a stredni trida Canonu stejny, tkze kvalita tsku bude urcite dobra, se scannerem to bude asi horsi, ale zase ten muj na MP500 je dokonce mnohem lepsi nez na scaneru HP3770 ktery mam samostatne (coz me nejenprekvapilo, ale i nastvalo a HP uz vazne pres prah domu nepustim). Pokud mas pristup na stranky casopisu Computer tak se tam mrkni, byla tam v testu a dopadla take velice dobre.
Mne jen snad zamrzela absence vetsich zasobniku, velkou cernou Canon jsem vytisnul za 4 mesice (ale je pravda ze mi HODNE pribylo administrativy). A co tak vyssi model MP510? Na tom krasnem barevnem displayi je scanovani dokumentu a jine veci bez pouiti PC celkem pozitek ,)

Nevi nekdo nema Canon neco jako softearove pocitadlo vytistenych stranek? :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirda 3. 1. 2007 18:37

OK dík za info
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Mírně pokročilý