Ktory z tychto 2 modelov LCD kupit?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Doodoo 10. 1. 2007 18:10

A majú aj HP L1965, ale to je už iná kategória - len pre bohatých.
Ako často kupuješ LCD? Ja mám teraz svoje druhé, predtým Philips 170S6FB (iba analog, TN, 17") a obraz sa s HP2065 nedá porovnať.

Oplatí sa radšej prišetriť a kúpiť kvalitné LCD, drahšie je zdravie (zrak) ako LCD do ktorého investuješ raz za 4-5 rokov.
Lenovo ThinkCentre A60 8979-35G
Doodoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukes 10. 1. 2007 18:35

[quote="Peťo";Dobrý Philips čo som mal je napríklad 17" 7b]170B7CS[/b], pohľadaj si 19" ekvivalent. Ak chceš niečo lacné, tak som mal 17" Prestigio gb]P1710[/b], je to to najlacnejšie, čo sa dá kúpiť, ale nanašiel som na ňom žiadnu chybu, obraz rovnomerný a príjemný. Dodávateľ v Košiciach: Asbis. A majú aj ib]HP L1965[/b], ale to je už iná kategória - len pre bohatých.
Lukes
Junior

Odeslat příspěvekod druuppi 10. 1. 2007 19:41

[quote="Peťo";Dobrý Philips čo som mal je napríklad 17" 7b]170B7CS[/b], pohľadaj si 19" ekvivalent. Ak chceš niečo lacné, tak som mal 17" Prestigio gb]P1710[/b], je to to najlacnejšie, čo sa dá kúpiť, ale nanašiel som na ňom žiadnu chybu, obraz rovnomerný a príjemný. Dodávateľ v Košiciach: Asbis. A majú aj ib]HP L1965[/b], ale to je už iná kategória - len pre bohatých.
druuppi
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 11. 1. 2007 12:46

druuppi píše:Nasiel som predsa nieco,co sa tyka HP.Mozes mi poradit,ktory z tychto HP by sa oplatilo kupit?Su aj tie nizsie rady lepsie ako ine znacky?Dakujem.


HP som ešte nemal, nech poradia šťastní majitelia tohto monitora.

aquote="Doodoo"]Ako často kupuješ LCD?D/quote]


No mal som už tri, ale majú malú životnosť. Stačí pár malých ťukancov do obrazovky (ľudia radi ukazujú prstami a perami) a objavujú sa fľaky. No a jeden (EIZO 15") mám doma rozbitý, bol veľmi dobrý, ale nevydržal úder obyčajným perom. Nechce niekto?

Preto som sa vrátil k starému dobrému 17" CRT, to je nezničiteľné. Vydrží aj 10 rokov.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod druuppi 11. 1. 2007 14:35

No mal som už tri, ale majú malú životnosť. Stačí pár malých ťukancov do obrazovky (ľudia radi ukazujú prstami a perami) a objavujú sa fľaky. No a jeden (EIZO 15") mám doma rozbitý, bol veľmi dobrý, ale nevydržal úder obyčajným perom. Nechce niekto?

Preto som sa vrátil k starému dobrému 17" CRT, to je nezničiteľné. Vydrží aj 10 rokov.[/quote]

Myslis tym fakt HP LCD?ALebo je to jedno,lebo kazdy LCD monitor sa moze dotykom pera alebo ruky poskodit?Je teda lepsie kupit LCD monitor,ktory ma ochranne sklo?Videl som take predavat,aj obraz´bol na nich krajsi,ale nevyhodou vraj je,ze sa od obrazovky odrazaju okolite tiene z prostredia.Co si o tom myslis?Neviem,ci sa tu uz na fore pisalo aj o tychto LCD monitoroch.
druuppi
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 11. 1. 2007 14:51

Zase sa nemusíš až tak báť. Ak nemáš malé deti, tak ho len tak nezničíš. Dotykom sa mu nič nestane. Ale nesmieš pritláčať (budú fľaky) a už vôbec nie udierať.

LCD s ochranným sklom som ešte nevidel, ale sklo by som tam určite nechcel mať. Iba ak na ochranu a pri práci ho dať dole.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod druuppi 11. 1. 2007 15:23

[quote="Peťo";Zase sa nemusíš až tak báť. Ak nemáš malé deti, tak ho len tak nezničíš. Dotykom sa mu nič nestane. Ale nesmieš pritláčať (budú fľaky) a už vôbec nie udierať.

LCD s ochranným sklom som ešte nevidel, ale sklo by som tam určite nechcel mať. Iba ak na ochranu a pri práci ho dať dole. /quote]

Mozno sa nevyjadrujem dobre technicky.Ale tie LCD,na obrazovkach ktorych je sklenena cast/neda sa odmontovat/,su bezne dostupne,aj som o nich uz niekde na nete cital,ale neviem presne pomenovat tu technologiu.Pouzivaju sa aj v niektorych typoch notebookov.Len sa obavam toho,ze ked tam bude to sklo a bude to odzratat svetlo,tak ma zase budu boliet oci ako z klasickeho monitora.Tak neviem.
druuppi
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 11. 1. 2007 17:40

L1955 má udávanou dobu obezvy 16 ms a v reálu nepřekročí 20 ms, což je velice dobrá hodnota. Což u konkurečních modelů s 8 ms je často 20 ms z říše pohádek a snů (jeden z modelů od Samsungu dle těch testů na svět hardware měl dokonce 100 ms!). HP mám doma a maximální spokojenost kromě jedné drobnosti. Díky Pivot funkci se mi nikdy nepodařilo dát spodní a tedy i vrchní okraj panelu 100% rovnoběžně se stolem, ale jsou vždy malinko nakřivo. Ale to je jen drobnost.

HP L1955 a 1965 jsou špičkové modely. Zkoušel jsem 55 na hry, video, kromě běžné práce a jsem maximálně spokojen. Součástí dodávky bylo spousta kabelů - VGA-VGA, VGA-DVI, DVI-DVI, USB-USB (obě HP mají zabudovaný USB HUB, což je skvělá věc). Záruka 3 roky on site v prac. dny je jen třešnička na dortu. Také oba splňují nějakou druhou nejpřísnější normu na vadné body, takže je větší šance, je panel bude bez vadného bodu. Já ho mám také čistý.

Osobně bych šel do HP.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků